Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Coś nie tak ze swiecami. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Ogar 205] Coś nie tak ze swiecami. (/showthread.php?tid=37045)



Coś nie tak ze swiecami. - dominik963 - 11-09-2015 19:54:34

Witam, wszystko zaczęło się od tego, że dolalem do paliwa zbyt dużo oleju i na wolnych obrotach po jakims czasie zaczął gasnąc motor i swieca cała w nagarze, przez to mi ją mocno zawaliło i czyszczenie mało daje, ale na niej moto chodzi najlepiej, jest to stara f95 super (jako nowa była znaleziona w szopie). Na każdej innej swiecy silnik chodzi inaczej, przerwa musi być bardzo malutka bo inaczej nie ma iskry, wszystkie swiece mam stare iskry, niestety nie mam f80, jaką polecacie kupić by po nagrzaniu motor nie tracił mocy? Bo tylko na mojej zmeczonej swiecy motor czy zimny czy gorący chodzi super. Dodam, że zapłon ustawiony perfekcyjnie czujnikiem i gaznik też. Nie mam już siły do tych swiec, a beru to szajs.

Dodam, że motor odpali tylko na przerwie 0,15-0,25


RE: Coś nie tak ze swiecami. - Rafku - 11-09-2015 20:31:35

Zgadzam się, beru to totalne gów, no chyba że to nie chce współpracować z silnikami rometa...


Ja obstawiam kończącą się cewkę zapłonową, bądź za mocno spiłowaną.


Albo słabe luty na jej masie.


RE: Coś nie tak ze swiecami. - dominik963 - 11-09-2015 20:52:03

Tylko, że jak zaloze inna swiece to pali od kopa, tylko dziwi mnie, że pochodzi na wolnych na skrzyżowaniu 3min i koniec swieca do czyszczenia.

Doszedlem do tego, że na innej swiecy na full manetce jak jade to ma za dużo powietrza, powietrze mam wykrecone na 2,5 obrotu, jak powinno być z tym wykreceniem? Bo jedni mówią 2,5 inni 1,5


RE: Coś nie tak ze swiecami. - adrian3141 - 12-09-2015 15:56:41

Wykręć o 1,5 obrotu i odkręcaj po 0,5 obrotu tak żeby uzyskać odpowiedni efekt. Ja np. mam wykręconą śrubkę (od powietrza) o ok.2 obroty. Nikt ci nie powie o ile masz wykręcić żeby ci dobrze chodziło, każdy silnik lubi inne ustawienie.