Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Za duże ładowanie romet chart - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Za duże ładowanie romet chart (/showthread.php?tid=36879)



Za duże ładowanie romet chart - zajkit55 - 28-08-2015 23:48:18

Witam! Podczas remontownia mojego charta natknąłem się na mały problem. Otóż prąd ładowania akumulatora wynosi 30v Sad. Czy jest ono prawidłowe?


RE: Za duże ładowanie romet chart - BigSoft - 28-08-2015 23:59:08

30V, to jest napięcie, a nie prąd ładowania. Prąd (natężenie prądu) i napięcie to nie to samo.

Napięcie nie jest prawidłowe. Przy takim napięciu ugotujesz każdy akumulator, a tym bardziej 6V.

Sprawdź czy czasem nie masz podłączonej cewki świetlnej (cewek) do mostka prostowniczego (czerwony przewód z prądnicy). Poza tym napięcie 30V na akumulatorze powinno natychmiast spowodować jego zagotowanie, co może być nawet niebezpieczne dla życia i zdrowia, gdyż wydzielane gazy mogą spowodować zapłon i/lub rozerwanie jego obudowy. Uważaj.

Z drugiej strony nie chce mi się do końca wierzyć, że pojawiło Ci się 30V na klemach akumulatora. Musiałby popłynąć naprawdę duży prąd, aby to nastąpiło.


RE: Za duże ładowanie romet chart - zajkit55 - 29-08-2015 00:03:07

Akumulatora jeszcze nie podłączałem. OK, jak znajdę jutro chwilkę to sprawdze podłączenie kabli do mostka prostowniczego.


RE: Za duże ładowanie romet chart - Simon - 29-08-2015 03:58:38

Bez akumulatora tak ma byc Wink


RE: Za duże ładowanie romet chart - BigSoft - 29-08-2015 20:11:24

Bez akumulatora to sobie możesz mierzyć... Musi być akumulator, a jak nie to obciążenie 10W zamiast niego.

Bez akumulatora nie masz obciążonych cewek, a nie obciążone cewki generują znacznie wyższe napięcie niż podczas normalnej pracy (pod obciążeniem).