Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet 50 T-1 Mega projekt od ruiny do perełki :) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet 50 T-1 Mega projekt od ruiny do perełki :) (/showthread.php?tid=36838)



Romet 50 T-1 Mega projekt od ruiny do perełki :) - Ćwiku - 27-08-2015 08:24:48

Witam państwa bardzo serdecznie chciałem się wam pochwalić moim Romecikiem 50 T-1 z 1979r.

Sprawa wyglądała tak że było lato 2013 roku miałem wtedy 14 lat i ciągnęło mnie już do motocykli od jakiegoś czasu ponieważ mój ojciec miał kadeta pojeździłem trochę na nim porobiłem i stwierdziłem że chcę jakiegoś ogarka wtedy jeszcze się nie znałem na motorowerach z czasów PRL i myślałem że 3 biegowe Romety były tylko z silnikami czeskimi a i ten pan który sprzedawał również tego nie wiedział Tongue ( i może całe szczęście bo pewnie wtedy by nie sprzedał).
Ponieważ że to prosty chłop bo rolnik Rometa nie szanował i porobił jakieś dziwne przeróbki w postaci ucięcia głównej rurki od baku wspawania innej w poprzek coś na rodzaj damki i wsadzeniu baku od jawy 350 ts na dodatek z zakrętką od ogórków ... Sad ale to mnie nie odstraszyło od zakupu z racji tego że zaoszczędziłem trochę pieniędzy na koloni i akurat miałem na tyle zakupiłem go bez wahania. Cena jaką wam teraz podam była co najmniej śmieszna ponieważ Romet ma białe blachy i ubezpieczenie ciągle płacę a mianowicie kupiłem go za 100 zł i przysłowiową flaszkę. Romet na szczęście był kompletny i jeździł. Ale jeździł to było pojęcie względne ponieważ nie miał on w ogóle za grosz mocy okazało się że cylinder nadawał się do szlifu tłok z pierścieniami do wymiany oraz połowa zapłonu wraz z olejem na czele ponieważ w silniku zastałem olej kujawski a za miast uszczelek był zwykły karton. Niestety do kupienia był też bak oraz coś trza było zrobić z tą rurką. I teraz przedstawię wam zdjęcia Rometa świeżo po zakupię i zrobieniu rurki i zamocowaniu baku. ( Uwaga tylko się nie przestraszcie)

):













Potem od razu w ten sam dzień rozbierałem ramę no i tu naglę był kilkumiesięczny zastój z robotą bo nie miałem funduszy oraz pomysłu jak to wszysko pogodzić i od czego zaczać w końcu pewnego dnia rozebrałem ramę i dałem dziadkowi który załatwił mi wszystko od A do Z jeśli chodzi od malowanie no z wyjątkiem czarnych akcentów i to pomogło mi sporo ponieważ sam bym tego nie zrobił w 100% raz że nie miałbym jak a dwa nie miałem wtedy takich pieniędzy a wszystkie czerwone elementy wyszły dziadka 500 zł. Oto fotki po malowaniu i złożeniu paru rzeczy od razu mówię że robione w złych warunkach słabym telefonem i wygląda jak różowy ale to jest Ral 3002 coś jak gaśnica ale też nie do końca
[img] http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/40627_Romet 50 T-1 Nowy [/img]





Oto zdjęcia












RE: Romet 50 T-1 Mega projekt od ruiny do perełki :) - gincu99 - 27-08-2015 09:48:41

A masz prawa autorskie do mojego garażu ?:F


RE: Romet 50 T-1 Mega projekt od ruiny do perełki :) - knypas - 27-08-2015 09:51:03

Coś Ci zdjęcia nie pyknęły Tongue


RE: Romet 50 T-1 Mega projekt od ruiny do perełki :) - Petronas - 27-08-2015 12:12:34

Noo, kiedy składanie ?


RE: Romet 50 T-1 Mega projekt od ruiny do perełki :) - Majerano - 27-08-2015 12:28:23

Spoko dziadek Wink


RE: Romet 50 T-1 Mega projekt od ruiny do perełki :) - Ćwiku - 27-08-2015 18:54:15

Witam witam składanie już było zdjęcia są bardzo stare bo z końca lutego teraz jest już praktycznie cały tylko nie zrobiłem jeszcze zdjęć ale postaram się zrobić i dziś wam pokazać Smile


RE: Romet 50 T-1 Mega projekt od ruiny do perełki :) - Ćwiku - 28-08-2015 00:30:21

Dziś zrobiłem polerkę silnika jutro ją dokończę i wstawię kółka na swoje miejsce od razu po tym zrobię wam fotki i wstawię jak to się prezentuje na dzień dzisiejszy Smile