Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Pony m-1 79' +pytania co do tego - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Pony m-1 79' +pytania co do tego (/showthread.php?tid=36777)



Romet Pony m-1 79' +pytania co do tego - Szymono95 - 23-08-2015 14:16:20

Hej!
Jakiś rok temu kupiłem motorynke M-1 od kolegi taty za 50zł, w miare kompletną, nie miała silnika 022 ani w ogóle żadnego z biegami w ręce tylko zwykły 023 nawet niekompletny, ten od razu poszedł w kąt (mogę go sprzedać), jakiś miesiąc z tą motorynką stałem w miejscu tylko tyle że ją cała rozebrałem, po tym czasie wybrałem się na giełde w Gliwicach razem z tatą który przez swój zawód jest tam co tydzień nie licząc oczywiście świąt, tam był dziadek który miał pare swoich gratów i silnik 017 czy tam 022, chciał za niego 130 zł, wytargowałem 110 ale dziadek mówił że ma jeszcze dużo części i kilka innych motorów czy motorowerów.
Pojechaliśmy z nim do jego królestwa (dosłownie), dziadek miał istne królestwo w dziwnym tego słowa znaczeniu, miał pełno gratów, jakieś palniki gazowe ale też i pełno motorków, mogłem kupić za bezcen kilka rometów które mnie interesowały ale w końcu się wstrzymałem, kupiłem tylko rzeczony silnik do M-1, i teraz pytania do tych którzy znają sie na tym:
1. Tylnia lampa, jako ona powinna być? Słyszałem że jest to lampa od WSK'i, prawda? (chętnie kupie)
2. Siodełko też chętnie kupie, wiem że to siodełko z pegaza i motorynki m-1.
3. Kupię też te wszystkie manetki, rolgazy, klamki ogólnie całe te rączki.
4. Co jeszcze takiego potrzebuje?
5. Napis 50 M-1 na osłonce łańcucha czym namalować? To jakaś naklejka czy jak?
Jak motorynka będzie po remonciku wszystko uaktualnie Smile


RE: Romet Pony m-1 79' +pytania co do tego - Szymono95 - 24-08-2015 13:55:47

Chciałbym sie jeszcze zapytać o kod lakieru tego groszkowego Smile


RE: Romet Pony m-1 79' +pytania co do tego - mlodyfso - 24-08-2015 14:34:33

1. Tak lampa od wski powinna byc
4. Metalowa oslona lancucha, opony pirelli, sakwa na narzedzia, niewspomne o wysokiej kierownicy, blotnik przod z mocowaniami jednoczesciowymi (2mocowania) metalowy blotnik tyl, metalowy blat bagaznika.
5. Napis na oslonie jest malowany, chodz mozna kupic teraz szablon/naklejkie z tym napisem na oslonie
Co do kodu koloru to jest dobrze pamietam to RAL 7004.


RE: Romet Pony m-1 79' +pytania co do tego - Szymono95 - 24-08-2015 16:36:52

Lampa od wsk'i, ok, wiem jak ona wygląda tylko pod jaką frazą jej szukać? W jakim modelu wski ona była? Tak to wszystko mam tylko sakwy bym sobie doszył u jakiego tapicera. Jakos mnie to nie dziwi że akurat ty napisałeś Smile Miałeś kiedyś swoją motorynke M-1 w groszku Smile Puszka filtra chyba powinna być pomarańczowa, co? Jak ty malowałeś napis na osłonie? Jakie mam szanse na rejestracje? Niestety nie mam nawet tabliczki.


RE: Romet Pony m-1 79' +pytania co do tego - mlodyfso - 24-08-2015 17:30:31

Hmm zbytnio na wsce sie nieznam i lampe kupilem u siebie wraz z mocowaniem.
Mocowanie do lampy musi byc takie jak tu w tym ogloszeniu: http://olx.pl/i2/oferta/mocowanie-lampy-tyl-motorynka-m1-i-wiele-czesci-do-rometa-CID5-IDav7Nr.html#:a602100d5b
Lampa taka: http://olx.pl/i2/oferta/lampa-tyl-wsk-CID5-ID9ewDT.html#:9327d48d55
Tak puszka filtra powinna byc pomaranczowa chodz slyszalem ze wystepowaly w m1 tez szare ile w tym prawdy jest niewiem tylko takie sluchy mnie doszly.
Ja napis do m1 tworzylem na zasadzie prob i błędów rysowalem szblon i jakos wyszlo chodz nieudala mi sie pamietam "5" bo troszkie przekrzywiona wyszla.
Co do rejestracji to mysle ze opinia rzeczoznawcy powinna wystarczyc oraz wiadomo przeglad ale z tym to zbytnio niepomoge bo sam bede sie tym dopiero interesowal bo bede moze pegaza tak rejestrowal, a co do braku tabliczki znamionowej motorynki jej nigdy niemialy Smile
No to fakt mialem m1 z pierwszego roku produkcji ktora sprzedalem i teraz żałuje z calych sil ale cóż mam nadzieje że jeździ i ktos dokonczył to co ja zaczołem tworzyć tak wiec troche znam sie na m1.
Teraz zauważylem ze to jest ral 6017


RE: Romet Pony m-1 79' +pytania co do tego - Szymono95 - 24-08-2015 17:58:04

Super, dzięki, czyli mocowanie mam dobre bo takie same jak na zdjęciu, co do tabliczki nie chodziło mi o znamieniową tylko rejestracyjna bo te skończyły się na ZZR komar ale też pojawiały sie rometach serii 700 (polo, pegaz). Puszka i tu jest problemik, ty swoją malowałeś? Chyba wiesz że jedną puszke filtra akurat do motorynki 301 już od ciebie kupiłem Big Grin


RE: Romet Pony m-1 79' +pytania co do tego - mlodyfso - 24-08-2015 19:15:27

Aaa o rejestracje chodzi no ja juz niepomoge. Co do puszki to mozna jeszcze takie dostac to jeszcze niejest towar deficytowy to juz wystarczy sledzic ogloszenia.


RE: Romet Pony m-1 79' +pytania co do tego - Szymono95 - 25-08-2015 13:24:05

Lampa tylna już kupiona Smile W tym tygodniu może skończe moją Pony 301 Smile