Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar Sport - brak dowodu i tablicy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Komar Sport - brak dowodu i tablicy (/showthread.php?tid=36776)

Strony: 1 2


Komar Sport - brak dowodu i tablicy - LiSiC - 23-08-2015 14:02:06

Witam,
więc tak, mój dziadek posiada motorower ZZR Komar Sport. Kupił go na umowę, ale motorower nie posiada dokumentów typu dowód rejestracyjny ani tablicy rejestracyjnej.
Moje pytanie: Czy da się go zarejestrować na białe blachy? Wiem że łatwiej jest na żółte, ale warunki nie są zbyt dogodne jak dla nas.


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - sstasiek - 23-08-2015 14:46:01

Jesli nie został wyrejestrowany to w WKU wydadzą duplikaty chyba ze sie myle to niech mnie ktos poprawi. A co do restracji na zabytek to wydasz ok 1000zl i z tego co wiem to i tak motorowery nie maja żółtych tablic.


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - LiSiC - 23-08-2015 15:26:08

A jeśli został wyrejestrowany? To tylko zabytek?
Nie stać mnie na rejestrowanie jako zabytek, po za tym myślę że to się nie opłaca w przypadku Sporta.


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - Halski - 23-08-2015 15:57:24

Do WKU to lepiej nie idź. Tam wydają tylko zielone dowody i karty powołania...


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - Pitersen - 23-08-2015 17:56:57

Racja ja na twoim miejscu bym poszedł do WK- wydział komunikacji, a nie do WKU-wojskowej komisji uzupełnień Tongue


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - Blusik - 23-08-2015 18:38:02

A czy sport jest kupiony w tym samym miejscu czy na 2 końcu polski bo to poprzedni właściciel idzie lub twój dziadek i gada ,że zgubił


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - Pablo z Garażu - 23-08-2015 20:55:18

Wyrejestrowany można zarejestrować też jako unikat - nie zabytek (tak marginesem).
Koszty oprócz zwykłej rejestracji przeglądu i OC powiększają się o wydanie opinii rzeczoznawcy i wydanie tablicy tymczasowej (z czerwonymi znakami - u mnie było to dodatkowo 37,75zł - WK Krosno). A później normalnie rejestrujesz na białą tablicę. Masz tylko wpis w twardym dowodzie, że jest to pojazd unikatowy. Oczywiście o takich rzeczach, jak 3 pobyty w WK, to już nie mówię.

sstasiek - w dzisiejszych czasach zabytkowe motorowery mają już żółte tablice.


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - LiSiC - 24-08-2015 10:51:07

Motorower pochodzi z województwa Opolskiego, ja mieszkam na Śląsku, parę kilometrów jest.
Zainteresuję się tą rejestracją Unikatu, bo z drugiej strony ten Komar jest rzeczywiście jedyny w swoim rodzaju, bo miał zamontowany widelec z Żaka zaraz po kupnie, któryś poprzedni właściciel nawet ujednolicił jego malowanie(czarno zielone) i wygląda to na całość Smile
Dzięki wszystkim Wink


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - motonita - 05-10-2015 21:42:04

(23-08-2015 14:46:01)sstasiek napisał(a):  Jesli nie został wyrejestrowany to w WKU wydadzą duplikaty chyba ze sie myle to niech mnie ktos poprawi. A co do restracji na zabytek to wydasz ok 1000zl i z tego co wiem to i tak motorowery nie maja żółtych tablic.

a od kiedy ten 1000?

(23-08-2015 20:55:18)Paul Rometowiec napisał(a):  Wyrejestrowany można zarejestrować też jako unikat - nie zabytek (tak marginesem).
Koszty oprócz zwykłej rejestracji przeglądu i OC powiększają się o wydanie opinii rzeczoznawcy i wydanie tablicy tymczasowej (z czerwonymi znakami - u mnie było to dodatkowo 37,75zł - WK Krosno). A później normalnie rejestrujesz na białą tablicę. Masz tylko wpis w twardym dowodzie, że jest to pojazd unikatowy. Oczywiście o takich rzeczach, jak 3 pobyty w WK, to już nie mówię.

sstasiek - w dzisiejszych czasach zabytkowe motorowery mają już żółte tablice.

wiec na zółte taniej


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - Hubinho - 05-10-2015 21:51:55

Na żółte fortuna. Albo wydadzą duplikat dokumentów w WK i rejestrujesz bez problemu na siebie, albo Komar wyrejestrowany i rejestrujesz na UNIKAT(nie zabytek).


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - Semmao - 05-10-2015 23:14:03

Wtrącę się, no znowu widzę pierdy rozpuszczają tu ludzie niewiedzący...

W WK nikt Wam nie udzieli informacji na przykładzie 'przypadkowej' umowy.

Pytanie jest czy na umowie jest NR REJ, skoro nie ma DR ani tablicy? Drugie czy jest właściwy...

Skoro nie ma dowodu, nie wiadomo czy ciągłość umów zachowana, to na UNIKAT się nie zarejestruje...

(05-10-2015 21:51:55)Hubinho napisał(a):  Na żółte fortuna.

Fortuna? Jak dla mnie koszt taki sam jak na białe + koszt wydrukowania wypełnionej karty... czyli drożej o ile? 20-30zł niż normalnie? Nic tylko grać w totka, żeby ogarnąć...


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - motonita - 06-10-2015 00:56:59

semmao bardzo dobrze mówi Smile


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - Mariusz - 06-10-2015 09:16:05

Dziadek kupił go na umowę...
To w czym jest problem?
Skoro ma umowę. Pisze się tylko ze dowód i tablice zniknęły


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - motonita - 06-10-2015 22:15:00

a udowodnij że gość od którego kupił jest prawowitym właścicielem....


RE: Komar Sport - brak dowodu i tablicy - Mariusz - 06-10-2015 23:30:39

no niby tak ale jak ma umowę...