Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. (/showthread.php?tid=36655)



Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. - Polaczek - 15-08-2015 22:59:19

Witam, może to nie najodpowiedniejsze forum ale cóż... Otóż dziś jakieś 2 godziny temu pies sąsiada (husky) się zerwał i pogryzł mojego psa który był na zewnątrz. Do mojego psa przyjechał weterynarz i teraz pies leży na kocu dostał jakieś zastrzyki i antybiotyki, nie jest w najlepszym stanie ale weterynarz mówi że z tego wyjdzie. Co grozi mojemu sąsiadowi? Bo jednak nic praktycznie nie robił jak jego pies gryzł mojego, nikt z sąsiadów nie chce aby ten znowu się zerwał bo na dworze wychodzą małe dzieci i wszyscy teraz boją się że jak się znowu zerwie...


RE: Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. - ciesu - 15-08-2015 23:14:57

Witam, musisz kolego zrobić obdukcje psu zebrać świadków sprawę przedstawić na policji sąsiad pewnie będzie musiał zapłacić zadośćuczynienie i grzywnę


RE: Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. - nie_mientki - 15-08-2015 23:17:39

A z tym sąsiadem idzie pogadać czy nie bardzo?

Na pewno poproś weterynarza o coś w rodzaju obdukcji-żeby podpisał że pies został pogryziony przez innego psa i że był w takim a takim stanie. A co potem-zależy co na to sąsiad. Powinien przynajmniej ponieść koszty weterynarza. A jak ciemna masa to nie patyczkuj się, zgłaszaj do policji i potem do sądu.


RE: Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. - Polaczek - 15-08-2015 23:22:47

Koszty weterynarza postanowił pokryć. Ale to nie jest pierwszy raz jak ten pies się zerwał i nie chcę ja ani nikt z sąsiedztwa ryzykować kolejnego razu.


RE: Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. - Latos - 16-08-2015 00:45:10

Więc jak jest w porządku to możesz mu powiedzieć żeby psu załatwił jakąś porządną uprząż albo obrożę z kolcami, albo żeby go całkiem schował gdzieś. Powiedz że tym razem to tylko pies, kolejny może być człowiek


RE: Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. - kacperszkudlarek - 16-08-2015 10:26:30

czy pies jest uwiązany łańcuchu bo jeśli nie to lepiej żeby uwiązał go na łańcuchu bo łańcuch tak szybko sie nie zerwie. umnie w sąsiedztwie przy są uwiązanie na łańcuchu. my też mieliśmy psa na łańcuchu lecz teraz zastąpił go kojec


RE: Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. - Stachu.G - 16-08-2015 11:01:14

A o psa się nie martw wykaraska się, psy są bardzo wytrzymałe.


RE: Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. - nie_mientki - 16-08-2015 11:26:52

Powiedzcie sąsiadowi(w kupie, wszyscy sąsiedzi) że sprawa nie idzie do sądu ale musi czym prędzej psa wykastrować/wysterylizować. Powinien być spokojniejszy.


RE: Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. - Polaczek - 17-08-2015 21:41:25

Sprawa mniej więcej załatwiona sąsiad kupił mocne szelki i podwójny łańcuch. Z moim psem na razie ok tylko nie ma apetytu i trochę kuleje.


RE: Pies sąsiada drastycznie pogryzł mojego psa. - nie_mientki - 17-08-2015 21:43:24

Do wesela się zagoi.







Mojego Big Grin