Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200. Brak mocy, nierówna praca, dławienie się - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 200. Brak mocy, nierówna praca, dławienie się (/showthread.php?tid=36569)



Ogar 200. Brak mocy, nierówna praca, dławienie się - Linux - 11-08-2015 00:54:51

Witam.
Poskładałem mojego Ogara do kupy, ale niestety silnik coś grymasi. Odpalał z kopki za 2-3 razem, na wolnych chodził przyzwoicie. Przy próbie ruszenia gasł. Iskra konkretna, paliwo dochodzi. Od czasu do czasu strzelił w wydech - przyspieszyłem zapłon i wszystko bez zmian - przestał odpalać. Ustawiłem zapłon, wyczyściłem gaźnik, ale niestety nic to nie dało. Odpala na pych, pyrka pyrka i nie ma siły jechać, dławi go/dusi. Kompresja jest, kondensator wymieniałem, kranik nowy - paliwo płynie, z podginaniem blaszki nad pływakiem się bawiłem zarówno w dół jak ido góry. Brakuje mi już sił.
Co to jeszcze może być?
Pozdrawiam, pokonany przez 223. Dodgy


RE: Ogar 200. Brak mocy, nierówna praca, dławienie się - Rafku - 11-08-2015 09:59:44

Może się pierścienie skończyły?

http://lmgtfy.com/?q=ogar+200+nie+ma+mocy


RE: Ogar 200. Brak mocy, nierówna praca, dławienie się - Linux - 11-08-2015 11:06:47

Napisałem chyba wyraźnie, że ma kompresję...


RE: Ogar 200. Brak mocy, nierówna praca, dławienie się - Hunolt - 13-08-2015 10:09:49

Siema,
sprawdź sprzęgło, ja wymieniałem tarcze i zauważyłem, że pryz złej regulacji sprzęgła silnik nie miał mocy, gasł przy wrzuceniu biegu itd. Skoro układ paliwowy jest ok, zapłonowy też, to może to jest to?


RE: Ogar 200. Brak mocy, nierówna praca, dławienie się - Dafcio - 14-08-2015 02:00:37

Najpierw to zmień świece na nową bo może byc przebicie. Ustawa zapłon PRAWIDŁOWO. Pobaw sie też iglicą. Ja ogolnie stawiam na świece.


RE: Ogar 200. Brak mocy, nierówna praca, dławienie się - Hunolt - 14-08-2015 15:14:35

A nie zalewa go? Ostatnio jeździłem moim moto dość daleko i wszytko grało, wczoraj go wyciągnąłem, nalałem mieszanki do pełna i jadę. Po ok. 4 km , dodaje gazu a on zdycha. Mały gaz jedzie, większy zdycha, aż całkiem się zadusił. Kombinuje, świecę czyszczę, kondensator podmieniam cuduję i nic. Na pych pyr,pyr, coś tam załapie ale słabo i zaraz gaśnie. W końcu patrzę a z gaźnika aż paliwo się leje. Pływak dobry zawór zamyka ... cóż zacząłem bawić się blaszką i w końcu pomogło, ale to metodą prób i błędów i minimalnych podgięć. Odpalił i pomknąłem do domu że hej.
Zauważyłem, że blaszka musi być podginana jakby tylko w jej środkowej części, tak żeby od środka w stronę końca (tego którego dotyka pływak) blaszki była m/w płaska powierzchnia, Bo jak podginałem na tym końcu na którym jest bolec t nic to nie dawało.


RE: Ogar 200. Brak mocy, nierówna praca, dławienie się - Linux - 17-08-2015 01:25:46

Co do sprzęgła to jakoś tam ono działa, więc póki co odpuszczę. Świecę sprawdzałem inną i bez zmian. Co do gaźnika to owszem, trochę przelewa, bawiłem się iglicą, bawiłem się też blaszką nad pływakiem jednak nie było zmian nawet na bardzo podgiętej - możliwe, że wyginałem w złym miejscu. Jak będę miał chwilę to sprawdzę dokładnie ten gaźnik i podegnę tak jak mówisz i dam znać co i jak Smile
Dzięki za trop.


RE: Ogar 200. Brak mocy, nierówna praca, dławienie się - charper - 17-08-2015 12:05:58

poziom paliwa ustawia się tak, by było widać paliwo w rozpylaczu. tylko nie tak, żeby się z niego wylewało.