Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Licznik w Jubilacie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Polak potrafi (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Wątek: Licznik w Jubilacie (/showthread.php?tid=3654)



Licznik w Jubilacie - Pitu - 02-03-2012 22:43:30

Siema Dzis na przejazdce pomyslalem nad prędkosciomierzem do mojego Romecika i wpadlem na pomysl zeby zamontowac taki licznik jaki jest w lampie http://allegro.pl/lampa-licznik-stacyjka-komar-romet-ogar-motorynka-i2170259867.html i tu mam pomysl dac uchwyt do kierownicy tam wlozyc licznik potem linka do jakiegos patentu naprzyklad tak jak jest dynamo i zeby ta linka się z czym kręcila chyba wiecie o co chodzi ale dawajcie swoje pomysly zeby mi to ladnie wyszlo Tongue


RE: Licznik w Jubilacie - MrF4k - 02-03-2012 22:48:33

A to ten tajny temat Big Grin no co do licznika bym sie jednak o elektronika skusił mniej kombinowania ale jak już chcesz taki to mozna by slimak z rometa zastosować odpowiednio koło z przodu przerabiając , można by tez koo od jakiegoś innego roweru zastosować zeby był wiekszy bęben i bedzie łatwiej ślimak przymocować. Mozna też takie coś by przymocować do widełek co by pyakło o szprychy i to by dawało napęd na linke no i do licznika


RE: Licznik w Jubilacie - szkp - 02-03-2012 22:51:01

Raczej nic z tego nie będzie- musiałbyś zastosować jakiś napęd i bardzo dokładnie dobrać w nim przełożenie zębatek. Łatwiej będzie zastosować najtańszą elektroniczną sigmę. Jak chcesz mieć jakiś oryginalny bajer, możesz sobie założyć radziecki licznik kilometrów- pojawiają się często na allegro nieużywane w niskich cenach. Big Grin


RE: Licznik w Jubilacie - Pitu - 02-03-2012 22:53:16

Wlasnie chodzi o to ze elektronika nie chce no moze z Charta Big Grin Ja mysle zrobic tak cos ja dynamo tam tą linke dac to by się jakos obracalo i dawalo by napęd dla licznika look:


RE: Licznik w Jubilacie - Taśma - 02-03-2012 22:53:51

zrob tak jak MrF4k mówi slimak od jakiegoś romet-a linka i licznik albo dynamo przerobic pod linke


RE: Licznik w Jubilacie - szkp - 02-03-2012 22:57:41

No dobra, tylko jak chcesz dobrać przełożenia? No chyba że chodzi ci o licznik tylko dla bajeru. Musiałbyś obliczyć ile zębów gdzie, dorobić zębatki, potem wszystko zsynchronizować z elektronicznym/gps i jeszcze nie wiadomo czy dobrze by pokazywał. Co do ślimaka od rometa, trzeba by było przerabiać piastę, no i romet ma koła 16/17/19 a nie 24 cale...
A co do dynama, nie mam pojęcia jak chcesz z niego wyprowadzić linkę...


RE: Licznik w Jubilacie - Pitu - 02-03-2012 22:57:48

Uzbrojony o to mi wlasnie chodzi zeby dorwac jakies dynamo i je przerobic pod linke


RE: Licznik w Jubilacie - kadetmen - 02-03-2012 22:59:04

te 2 bolce os ślimaka może miedzy szprychy będą pasować ? (tak tylko mówię , żeby nie było )


RE: Licznik w Jubilacie - szkp - 02-03-2012 23:05:52

Jeżeli nawet uda się dopasować napęd od rometa to przecież przy tym rozmiarze kół będzie pokazywać dużo zaniżoną prędkość...


RE: Licznik w Jubilacie - Pitu - 02-03-2012 23:08:49

Jak między szprychy ?


RE: Licznik w Jubilacie - Pitu - 03-03-2012 23:39:43

Dobra mam dynamo w Poniedzialek przejade się na zlom za licznikem i kupie w sklepie slimaka i linke mam do Was pytanie jak to zrobic zrobilibyscie jakis plan dla mnie czy cos ja tez jutro pomysle nad tym


RE: Licznik w Jubilacie - zbydrze - 04-03-2012 19:38:33

Wiesz, co??
Nie rób tego, bo masz za ładny rower!


RE: Licznik w Jubilacie - Pitu - 04-03-2012 21:58:00

Zbysiu ale ja chce to elegancko zrobic no najwyzej wloze sam licznik w jakąś wkladke i przykręce do kierownicy Wink