Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 205 tłumiki - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Romet Ogar 205 tłumiki (/showthread.php?tid=36318)



Romet Ogar 205 tłumiki - MECHANIK123 - 28-07-2015 14:57:31

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam pytanie co do tłumika w moim Ogarze 205. Otóż teraz mam zamontowany taki tłumik z jakim go kupiłem (zaokrąglony i zakończony takim jakby dzióbkiem oraz jest on nierozbieralny). Jest on zamocowany na takim przyspawanym do ramy uchwycie, który znajduje się na tylnym widelcu (na dole ramy). W garażu leży mi też szeroki, rozbieralny tłumik ( taki jak w Romecie 50-T1 ). Na tym tłumiku są dwa mocowania : pierwsze na taki długi kawałek metalu, który idzie do góry amortyzatora i drugie mocowanie, które idzie do dołu ramy, lecz ono mi nie pasuje. Wiec pytam was czy mogę zamontować ten tłumik ? Bardzo proszę was o pomoc.


RE: Romet Ogar 205 tłumiki - TheNight - 28-07-2015 15:02:23

Możesz ale może ci się wysuwać podczas jazdy lepiej daj kawałek płaskownika i spasuj z mocowaniem na dole ramy Smile
Ogólnie ten wydech ładniej wygląda dźwięk jest lepszy i trochę mocniejszy może być Tongue


RE: Romet Ogar 205 tłumiki - MECHANIK123 - 28-07-2015 15:05:51

Dzięki za odpowiedź. Może spróbuję zamontować go, lecz bez tego płaskownika i spawania. Jak się będzie wysuwał to trudno, założę stary. Teraz zastanawiam się czy go wymieniać. Fakt, że ładniej wygląda, lepiej brzmi, ale nie wiem czy nie zostawić oryginału. Nie chcę nic spawać ani wiercić bo chcę mieć jak najwięcej oryginału.

Aha no i jeszcze sobie przypomniałem, że do kolanka też jest inne mocowanie do kolanka. Bo teraz mam na taką nakrętkę. A tam na tym nowym tłumiku żadnego gwintu nie ma, tylko jakieś blaszki. Naprawdę proszę o bardzo szybką pomoc i odpowiedź.


RE: Romet Ogar 205 tłumiki - TheNight - 28-07-2015 15:30:39

Hmm u mnie w t1 tam gdzie są te blaszki mam metalową obejmę.
Spawać nikt nie każe jedynie wywiercić kilka otworów w płaskowniku Wink

Możesz dać opaskę zaciskową metalową do rur Wink