Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Spadek mocy na "dwójce" chart i problem z odpalaniem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Spadek mocy na "dwójce" chart i problem z odpalaniem (/showthread.php?tid=36207)



Spadek mocy na "dwójce" chart i problem z odpalaniem - Cziki Czing - 23-07-2015 20:29:08

Witam!
Od razu poinformuję że docieram nowy tłok w moim charcie i wymieniłem kilka innych drobiazgów (sprzęgło, świeca). Zaczną od pierwszego problemu: praktycznie zawsze od jakiegoś czasu by go odpalić muszę się nieźle "okopać" by zassał paliwo, iskra jak czort, co może być przyczyną? Teraz przejdę do nieco bardziej uciążliwej usterki, otóż ; gdy zmienię bieg na dwójkę, silnik zaczyna niżej pracować i ogólnie traci moc i wolno przyspiesza, w czym mogłem popełnić błąd/ co jest nie tak z skrzynią? Smile z góry dzięki


RE: Spadek mocy na "dwójce" chart i problem z odpalaniem - Cziki Czing - 23-07-2015 23:59:07

zapomniałem wspomnieć o tym że na 1 i 3 jest zrywny jedynie na 2 coś go dusi i o tym że często gaśnie na 2


RE: Spadek mocy na "dwójce" chart i problem z odpalaniem - rider - 24-07-2015 00:18:12

moze sprawdz ustawienie zapłonu


RE: Spadek mocy na "dwójce" chart i problem z odpalaniem - Mysiu - 24-07-2015 01:29:23

Gaźnik wypucuj i powinien śmigać.


RE: Spadek mocy na "dwójce" chart i problem z odpalaniem - Cziki Czing - 24-07-2015 10:45:15

dzięki, czekam jeszcze na pomoc co do biegów Wink


RE: Spadek mocy na "dwójce" chart i problem z odpalaniem - Halski - 24-07-2015 11:39:03

Byc może na parze kół od drugiego biegu jest coś nie tak, ale na złożonym silniku trudno będzie stwierdzić.