Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Iskra jest ale... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Iskra jest ale... (/showthread.php?tid=35974)



Iskra jest ale... - Pawel9812 - 13-07-2015 16:53:29

Jak w temacie, iskra jest ale nie chodzi... Ostatnio ustawiłem zapłon, wymieniłem kondensator oraz przerywacz. Przez prawie tydzień chodził w miarę ładnie, trochę na niskich obrotach przerywał ale dało się jeździć. Teraz znowu mam problemy z nim... Czasem nie ma wgl iskry ale po drobnych poprawkach przerywacza czasem jest taka że po ciemku świeci prawie jak latarka Tongue ale po wkręceniu i próbie odpalenia nie odzywa się a jak już się odezwie to raz na 5-10 m pchając... Wczoraj dowiedziałem się że mogłem trochę źle kondensator zamocować i kabel dotyka przerywacz przez co czasem się nie otwiera bądź nie zamyka, ale najdziwniejsze jest to, że nawet gdy niby kabel nie dotyka to i tak nie odpala... i tu pytanie do Was: Skoro iskra jest, paliwo dochodzi, stacyjka jest wgl odłączona a on dalej nie chodzi to dlaczego? Przyczyny szukać przy zapłonie (aktualnie jest przyśpieszony) czy i innym miejscu? góry wielkie dzięki za pomoc! Wink


RE: Iskra jest ale... - Halski - 13-07-2015 19:17:01

Może świeca pod ciśnieniem traci iskrę. Popróbuj z innymi świecami


RE: Iskra jest ale... - paruch98 - 13-07-2015 20:50:57

Tak jak kolega wyżej napisał spróbuj z inną świecą. ja po remoncie nie mogłem odpalić wogóle ale po zmianie świecy z F95PS (wysoki izolator) na F100( niższy izolator) zaczął się odzywać, a po wymianie kondensatora i przeczyszczeniu styków przerywacza nawet ładnie jeździ Wink


RE: Iskra jest ale... - Pawel9812 - 13-07-2015 22:36:18

Wcześniej patrzyłem również pod ciśnieniem ale teraz już nie Tongue Jutro jak pogoda dopisze to się okaże, na tą chwilę dzięki jak będzie chodził to podziękuję kolejny raz, jeżeli jednak nie napiszę Tongue Smile