Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Witam wszystkich :) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Witam wszystkich :) (/showthread.php?tid=35922)



Witam wszystkich :) - Tymek - 09-07-2015 23:25:48

Cześć, kupiłem dla synka motorynkę Pony 301 z 88', On ma dopiero 8 miesięcy ale Ona na niego poczeka :), stwierdziłem że lepiej kupić teraz, niż za 10 lat za 10tysi.
Sam miałem kiedyś M2 z 84' i żałuje że sprzedałem do dziś ;/
Przyznam że poszedłem na łatwiznę i kupiłem cudeńko po remoncie ;) teraz jestem na etapie pierwszej rejestracji, z uwagi że od 88' nikt jej nie zarejestrował a jakimś cudem mam oryginalny rachunek i kpl. umów. Teraz dogaduje się z Ministerstwem Infrastruktury o odstępstwo od warunków technicznych. Chodzi o za krótki nr VIN :) a właściwie NR ramy :). Wszystko jest na dobrej drodze wiec za niedługo będzie miała zwykłe białe blachy.

Mam pierwsze pytanie, wiem że może w innym dziale powinno być ale cóż ;) 301 jest po remoncie wizualnym i technicznym, silnik nie jest zalany, mam zamiar go odpalać za 10lat, myślę czy dla bezpieczeństwa zrobić to teraz? Motorynka stoi w pokoiku dziecięcym :) ale w planach jest strych a tam wiadomo w zimie -20C a latem +50, czy to nie pomoże korozji wewnątrz silnika?

Fotka przed zakupem ;) w sumie nic się nie zmieniło.
Stan oceniam na wystawowy :cool:



Odp: Witam wszystkich :) - KeiSangi - 10-07-2015 19:57:21

Ale daj mu ją dopiero jak będzie miał 12/13 lat i dużo oleju w głowie, bo inaczej to zakatuje, a szkoda.
Zalej bo bak zardzewieje i przepalaj co jakiś czas bo siądzie.
A jak nie to oleju do cyla nalej.


RE: Witam wszystkich :) - bede - 13-07-2015 00:33:18

Witam.
Zajebiście wygląda ta motorynka na tych panelach przy grzejniku. Chyba sobie na zimę swojego Rometa wtarmosze na chatę. Przynajmniej będę miał fajny zapach w pokojuWink

Na zdjęciu widać, że jest w niezłym stanie. Można wiedzieć ile kosztowała?


RE: Witam wszystkich :) - Tymek - 13-07-2015 09:55:46

Kosztowała 3K, jechałem po nią do Warszawy Smile ale było warto.


RE: Witam wszystkich :) - Semmao - 13-07-2015 12:28:06

Czołem witamy!


RE: Witam wszystkich :) - raterro - 14-07-2015 10:38:46

Siemasz krejzi