Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet po remoncie nie odpala - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet po remoncie nie odpala (/showthread.php?tid=35911)



Romet po remoncie nie odpala - paruch98 - 09-07-2015 17:00:23

Witam! Posiadam motorower Romet 50-T-1 i zrobilem w nim remont silnika (przyczyną było obrocone lozysko n wale). Teraz nie odpala. Wymieniane byly lozyska, uszczelniacze, byl robiony szlif cylindra, nowy tlok almota i pierscionki. Probowalem z kilkoma swiecami, zaplon ustawialem kilka razy, gaznik tez czyscilem i regulowalem obroty ale on nawet nie zapali. Jak go zostawie na chwile i kopne to pierwszy obrot i slychac wybuch ale potem nic.
Pomocy, pomozcie!


RE: Romet po remoncie nie odpala - dawidbarganski - 09-07-2015 17:35:34

a masz na pewno wszystkie kable od iskrownika na swoim miejscu

a soory nie doczytałem że chociaż raz zagadał


RE: Romet po remoncie nie odpala - Rafku - 09-07-2015 19:37:03

Obrócone łożysko na wale? Nie rozumiem do końca. Skoro łożysko się obróciło, to albo masz rozwalony czop wału (łożysko po nim lata jak chce), albo gniazdo w karterze wywalone, a takich rzeczy się nie ignoruje, szczególnie robiąc remont silnika. Fuszerka.

Iskrę sprawdzałeś? Paliwo dochodzi?


RE: Romet po remoncie nie odpala - paruch98 - 09-07-2015 21:18:06

Nie bylo zignorowane, silnik w czesciach lezal na stole 2 tygodnie (obrocilo na wale) bo latalem z walem i myslalem co z tym zrobic. Po dobraniu odpowiedniego lozyska i zachowaniu osiowosci na wytartym fragmencie zamocowalem na kleju do lozysk. Sprawdzajac na sucho wszystkonladnie sie krecilo, a najbardziej wytarte bylo lozysko, a nie wal wiec nie ma fuszerki.
Mam konkluzje, ze moze byc to wina zbyt dlugiej swiecy ( F95PS) przez co chyba zdmuchiwalo iskre, moze ktos to potwierdzic? Mial ktos tak?


RE: Romet po remoncie nie odpala - S'Sayan - 09-07-2015 21:42:20

Sprawdziłbym na początek czy paliwo w ogóle dochodzi do gaźnika. Jeśli nie odpala to czy po wykręceniu świecy (uprzednio próbuj odpalić) jest mokra?
Znajdź sobie schemat elektryczny i jeszcze raz przeanalizuj czy oby na pewno masz wszystko dobrze podłączone.


RE: Romet po remoncie nie odpala - Emikel - 09-07-2015 21:43:35

Wykręcasz świecę wtykasz w fajkę i patrzysz... Jest iskra (jaka słaba/mocna) to fajnie słuchaj co dalej robić kolegów z forum. Nie ma iskry? Zapytaj się co może być przyczyną, sprawdź i wróć tu już przygotowany. Nasi mechanicy z forum ci pomogą Wink


RE: Romet po remoncie nie odpala - paruch98 - 09-07-2015 21:53:53

Do gaznika paliwo dochodzi na 100% bo widac jak sie pojawia w wezyku, plywak tez dobrze chodzi bo odcina doplyw, a jak nacisne to leje. Swieca zawsze byla mokra po kopaniu wiec nie wiem co mam robic (sam jestem mechanikiem i glupio mi ze nie moge rozwazac tej sprawy :/ ). Tak jak pisalem wymyslilem ze moze to byc wina zle dobranej swiecy, bo wiekszosc w moim domu to f95ps, ale znazlem jedna iskre f100s tylko ze czarna w srodku od nagaru ale szybko wkrecilem i odezwal sie na 2/3 obroty walu, tylko ze potem sie zalal, a ja musialem isc ale w koncu widze swiatelko w tunelu. Jutro kupie nowa dobrej jakosci swiece (myslalem o BOSCH'u albo ISOLATOR'ze bo ta ISKRE co mam przepale) macie jakies swiece godne polecenia?


RE: Romet po remoncie nie odpala - Petronas - 09-07-2015 23:09:55

ISOLATOR jest ok

Pisz co i jak jutro Wink


RE: Romet po remoncie nie odpala - paruch98 - 10-07-2015 18:31:04

Wymienilem cewke i kupilem nowa iskre F100, odpala ale na biegu nie ma mocy. Ustawilalem zaplon ale nie ma wielkiej roznicy. Narazie staram sie go troche dotrzec n postoju (chodzi po 2/3 min a potem stygnie bo inaczej nie odpali). Jutro jeszcze cos poprobuje i dam znac.


RE: Romet po remoncie nie odpala - Halski - 10-07-2015 19:23:26

Nie dociera się silnika "na postoju"


RE: Romet po remoncie nie odpala - kuzma - 11-07-2015 10:00:57

Podobnie miałem świeca paliła w jednym a w drugim silniku tak jak u ciebie 5 s i gasł , nowa świeca NGK iskra nie powalała wielkością ale pali bez problemów .........


RE: Romet po remoncie nie odpala - Ormin96 - 11-07-2015 12:49:04

Ustaw porządnie zapłon suwmiarką oraz przerwe na przerywaczu i świecy wyczyść gaznik oraz go ustaw i musi chodzić


RE: Romet po remoncie nie odpala - Petronas - 11-07-2015 21:32:47

Stary!

Co z tym rometem ? ?


RE: Romet po remoncie nie odpala - paruch98 - 12-07-2015 20:51:43

Jest dobrze. Przegladnalem caly uklad zaplonowy, na przerywaczu iskrzylo ale ztarlem troche papierem sciernym i jest git. Zauwazylem ze simering na wale puszcza mieszanke wiec go wymienie ale po ustawieniu zaplonu i gaznika jedzie nawet 30km/h, ale wymienie ten simering i powienno byc dobrze, a jak nie to napisze Smile.
Dzieki wszystkim za rady!


RE: Romet po remoncie nie odpala - paruch98 - 20-07-2015 20:51:38

Maly update, (gdyby komus sie przydalo Smile ). Winny byl gaznik. Najprawdopodobniej lapal przez gaznik lewe powietrze. Po wymianie na gm12f (taki mialem) jedzie super.