Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Sprzęgło po wymianie wału. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 205 (/forumdisplay.php?fid=142)
+---- Wątek: [Ogar 205] Sprzęgło po wymianie wału. (/showthread.php?tid=35669)



Sprzęgło po wymianie wału. - dominik963 - 25-06-2015 21:27:52

Witam wymieniłem wał na jakiś nowy (105zl) i jak daje pod kosz sprzęgła podkladke to to wielka zebatka trze o nia i ledwo sie rusza, jak daje mniejsza podkładke to silnik chodzi jak diesel. Bez podkładki z pychu ruszyc się da oraz muszę dac gazu sprzeglo jedynka i ruszy, ale na jalowym jak dam sprzęgło to od razu kaput. Dodam, ze całe sprzęgło jest ok i przed rozbiorko chodzilo wspaniale, teraz nawet na lince od sprzegla jak jest ta nakretka od regulacji to musze ja zdjąć i dopiero pod silnikiem założyć linke bo jak założę z regulacją to ta wajcha pod silnikiem jest już troche wcisnieta i sprzęgło już bierze, nawet jak najbardziej linka jest poluzowana to lipa, ściągnąłem cylinder i jak wciskam sprzeglo to wal nie chodzi na boki ani nic. Już sam nwm co robić, sprzęgło rozbieralem z 5 razy i jest ok według schematu. Czy to przez podkładkę? Dodam, ze przed rozbiorka bardzo ciężko chodziła raczka od sprzęgła a teraz już łatwo można powiedzieć.

Dodam, że kosz sprzęgła można tak z kilka mm dopchnac do końca i pociągnąć do siebie.


RE: Sprzęgło po wymianie wału. - dominik963 - 25-06-2015 22:54:00

Czy to przez to, że nie ma podkładki? Nawet jak lekko wciskam sprzęgło to już przygasa motor.


RE: Sprzęgło po wymianie wału. - dominik963 - 27-06-2015 15:21:20

Jednak dałem radę założyć podkładkę pod kosz, ale jak wciskam sprzeglo i wbijam bieg to nie moge go z pychu wziąść, jak popuszcze lekko sprzęgło to ciężko, ale z pychu da rade, mocno nie moge naciągnąć bo kopiac w starter slizga sie kopka. Co jest grane? Czy może coś nie taki olej czy co? Jak odpale i raczka nsciskam do konca sprzęgło to motor gaśnie, a jak lekko puszcze raczke to powoki spada z obrotów.


RE: Sprzęgło po wymianie wału. - dominik963 - 27-06-2015 17:10:20

Dodam, ze jak jest podkładka to kosz nie ma luzu. Może dać cieńsza?


RE: Sprzęgło po wymianie wału. - Hubinho - 27-06-2015 19:47:30

Może zapomniałeś o popychaczu sprzęgła?


RE: Sprzęgło po wymianie wału. - Halski - 28-06-2015 09:56:41

Albo kulka w tarczy wysprzedającej wypadła.


RE: Sprzęgło po wymianie wału. - dominik963 - 28-06-2015 11:49:12

Wszystko jest na miejscu, ale chyba dam cieńsza podkładkę pod kosz, zeby miał delikatny luz, bo mój nie ma luzu.