Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pegaz - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Pegaz (/showthread.php?tid=35571)



Pegaz - bercik1109 - 20-06-2015 00:22:21

Cześć; )
Trzy dni temu znalazłem w cudownych okolicznościach dokumenty do mojego Pegaza. Jeśli jeden problem. Właściciel z dokumentów nie żyje.
Podpowie ktoś, jak uporać się z tym problemem, ?


RE: Pegaz - simi81 - 20-06-2015 00:44:39

jedynie sprawa spadkowa, jeżeli takowej nie ma to nic się nie zrobi. Albo za życia właściciel z dowodu spisał z kimś innym umowę K/S to szukasz następnego właściciela.


RE: Pegaz - bercik1109 - 20-06-2015 09:42:44

Ne było żadnego innego właściciela. Sprawa spadkowa- dużo z tym zachodu? Kwity do Pegaza są chyba dość rzadkie, więc chciałbym je uratować ich wykorzystać.


RE: Pegaz - Semmao - 20-06-2015 10:55:59

Kiedy zmarł właściciel?


Moja odpowiedź będzie skuteczna, ale nie będzie do końca "legalna". Wink

Generalnie spisać umowę K-S z datą z przed śmierci właściciela na człowieka-słupa (menelka z pod sklepu, za 50zł albo kilka Amaren sprawę załatwią Wink ) następnie spisać umowę (najlepiej innym długopisem Tongue ) między menelkiem, a sobą z datą dzisiejszą. I jazda kupić OC i do WK.

Warunek konieczny --> POJAZD NIE MOŻE BYĆ WYREJESTROWANY NAWET CZASOWO!


RE: Pegaz - bercik1109 - 20-06-2015 13:53:36

Niby moderator, niby człowiek prawa, a tu "nie do końca legalnaBig Grin"
Patent dobry, dzięki za informacje. Będzie tak, jak piszesz Moderatorze spod Ciemnej GwiazdyBig GrinBig Grin
Ale chwileczka! Czy to nie jest tak, że na k/s musi być podpis posiadacza (nie żyjącego w tym przypadku)? Czy będę musiał wcielić się w rolę grafologa?


RE: Pegaz - Zweitakter - 20-06-2015 15:12:37

bardziej legalna metoda :
uzyteczna szczególnie gdy brak nru ramy Smile

kupić "spalony&rozbity" motorower romet , zdazało sie ze takie oznaczenie figurowało w dowodzie
to jest dopiero poezja Smile


RE: Pegaz - bercik1109 - 20-06-2015 20:38:10

Numer jest, wszystko jest, opcja profeszjonalBig Grin zostaje mi tylko poszukać persony, na którą da się spisać umowę ks. Dzięki za info.
Temat do zamkniecia