Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Długie światła komar - żarówka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Długie światła komar - żarówka (/showthread.php?tid=35440)



Długie światła komar - żarówka - marecki - 14-06-2015 12:04:59

Witam wszystkich.
Kiedyś już zakładałem wątek na temat braku długich świateł w Komarze. Wspólnie zostało ustalone, że wina leży po stronie przełącznika... Otóż cała instalacja jest jednak podłączona dobrze, wszystko wg schematu. I pytanie do was, czy wina może leżeć po stronie żarówki? Kupiłem nową w sklepie, ponieważ poprzednia się spaliła, na nowej nie ma świateł długich (świeci się tylko tylne), na poprzedniej nie wiem czy były - włókno od długich było spalone odkąd nabyłem motorower... Sad Na zdjęciu widać dwie - po lewej jest żarówka jaka była pierwotnie, po prawej nabyta w sklepie przeze mnie, pytanie - czy może wina braku świateł leżeć po jej stronie ?
http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imgs/50973_zarowka.JPG


RE: Długie światła komar - żarówka - bartosz1907 - 14-06-2015 13:09:52

po prostu zamień przewody zasilające przy oprawce żarówki w lampie przedniej i sprawdź co świeci a co nie


RE: Długie światła komar - żarówka - TheNight - 14-06-2015 13:15:04

U mnie winna za miganie światel okazała się żarówka
Lepiej wymień i zobacz


RE: Długie światła komar - żarówka - sagol - 14-06-2015 13:42:48

Które włókno jest od świateł długich?


RE: Długie światła komar - żarówka - marecki - 14-06-2015 14:52:04

Zamieniałem przewody, wtedy długie na miejscu krótkich i dalej świeca aby jedne... Cała instalacja jest podłączona wg schematu. postaram się jutro o nową żarówkę, która przypomina pierwotną. Włókno od świateł długich jest to dołączone do blaszki, a w tej co sa dwa osobne to prawdopodobnie grubsze


RE: Długie światła komar - żarówka - bartosz1907 - 14-06-2015 15:53:25

instalację masz ok, winna żarówka


RE: Długie światła komar - żarówka - Halski - 14-06-2015 22:08:48

Tylko nie Awina


RE: Długie światła komar - żarówka - marecki - 17-06-2015 00:48:58

Okazało się, że winna była właśnie żarówka. Temat może się komuś w przyszłości przyda. A jeszcze na marginesie - żarówka na jedno włókno moim zdaniem byłaby najlepszą opcją do motoroweru. Oryginalna świeci bardzo słabo, zostawiam obecną, która świeci ciągle na jedno włókno, ponieważ daje lepszy strumień światła.