Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar gumowy zderzak wahacza - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Komar gumowy zderzak wahacza (/showthread.php?tid=35358)



Komar gumowy zderzak wahacza - Popielaty - 08-06-2015 22:47:18

Witam!
Albo źle szukam, albo nie ma tematu odnośnie gumowych zderzaków wahaczy w Komarze sztywniaku. Poprzedni właściciel lakierując Komara zostawił jeden odbój i go zamalował, a drugiego nie ma w ogóle. Skutek tego jest taki, że koło stoi krzywo.
Jutro pójdę do sklepu z częściami i kupię te odboje, bo są jeszcze w miarę dostępne, ale... jak je do diabła wymienić? Sprężyna cały czas jest naprężona i odkręciłem nawet wahacz, żeby ją wyjąć ale ni diabła, siedzi sztywno, a nie chce jej szarpać, żeby sobie zmiażdżyć palca, albo wybić oko tą sprężyną. Ktoś może już przerabiał ten temat? Jaki jest dobry sposób na wymianę tych zderzaków?
Pozdrawiam
Popiołek


RE: Komar gumowy zderzak wahacza - Malibu122 - 08-06-2015 23:24:39

Jeżeli jest tak samo jak w 2350 to:
1) odkręcasz śrubę mocującą wahacz
2)na zasadzie dźwigni wypychasz wahacz
3) od zewnątrz gwóźdź i młotek-wybijamy odbój
4)smarujemy smarem miejsca na odboje
5) i wkładamy a dalej czynności odwrotne

Z własnego doświadczenia jak wymieniasz odboje to nie jest konieczne ale lepiej wymienić też tulejki wahacza Wink


RE: Komar gumowy zderzak wahacza - joozek - 09-06-2015 00:28:30

Oczywiście na wszystko jest sposób, dorób sobie taki przyrząd



By użyć go w taki sposób





Oczywiście jak napisał Malibu122, wymień też tulejki wahaczy, zarówno te z tworzywa sztucznego, jak i metalowe. Te pierwsze dorabiałem z teflonu, te drugie z rurki nierdzewnej.


RE: Komar gumowy zderzak wahacza - Błażej - 09-06-2015 05:22:06

Jakie kombinacje. Jak remontowalem motorowery to zawsze ręcznie wkładałem odbojniki i podcinalem je na wymiar. Przeciez to nie jest sprężyna zaworowa,tylko miękka sprężyna zawieszenia od komarka


RE: Komar gumowy zderzak wahacza - Malibu122 - 09-06-2015 18:35:47

Jozek zawsze profesjonalnie i bardzo dobrze Smile
Młokos(Ja) poddałem ci pomysł "domowy"
Tulejki dostałem z strony http://www.skuterdebica.hg.pl/ Świetny kontakt +wysyłka za pobraniem
(U mnie tkoarz za drogo sobie krzyknął 8zł od jednej !)
Ta sprężyna wcale nie jest taka miękka jak jest dobrze wybita Tongue


RE: Komar gumowy zderzak wahacza - Popielaty - 09-06-2015 23:38:14

Dzięki za odpowiedź! Ten ściskacz do sprężyn domowej roboty to ciekawy patent. Myślę że go wykorzystam do wyjęcia wahacza. Póki co robota stoi bo czekam za tulejkami, które znalazłem na stronie przesłanej przez Malibu122.
Poza tym zdziwiło mnie dzisiaj, że wszędzie w necie opisana jest prostota wymiany wianków w Komarze na łożyska w przednim kole. Kupiłem nową oś 10 mm i... nie ma łożysk 10x32. Spróbuję pomodzić na starej ośce która ma zgrubienie, a jak nie to ojciec mi na tokarce wytoczy odpowiednią.


RE: Komar gumowy zderzak wahacza - Malibu122 - 10-06-2015 19:05:02

Ja w koło zamiast wianków dałem normalne łożysko (najtańsze jakie było 5,50) Smile i działa jak marzenie Big Grin