Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 200] Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( (/showthread.php?tid=35228)



Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Mo2 - 01-06-2015 23:10:24

Witam, mam problem z moim ogarkiem 200, którego niedawno kupiłem wymieniłem cewkę w/n, kondersator oraz cewkę od zapłonu i coś strzelał, zapłon został ustawiony przez znajomego mechanika i zaczął coś więcej palić (nawet raz już prawie zapalił i zgasł po 3 metrach trochę przerywając go) paliwo też dochodzi gdyż świeca jest wilgotna olejem oraz lekko benzyną.


Odp: Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Mo2 - 01-06-2015 23:58:04

Dym jest, Ale po zapłonie benzyny Silnik jest praktycznie cały oryginalny prócz sprzęgła.

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2


RE: Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Mo2 - 02-06-2015 15:35:41

Dzisiaj już prawie odpalił na starej świecy która była razem z rometem. Spróbuję sam wyregulować platynki i zapłon.


RE: Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - ZaliXon19 - 02-06-2015 15:41:23

Ustaw przerwę między elektrodami świecy na ok 0.5 mm


RE: Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Mo2 - 02-06-2015 16:17:08

Przerwa jest 0.5 mm była już prędzej w tej starszej, nie zwróciłem na to uwagi ale na razie jeszcze popróbuję z tą starą.


RE: Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Mo2 - 06-06-2015 19:35:23

Dobra już na niskich obrotach praktycznie sam się trzyma ale jak dodam nawet lekko gazu to gaśnie a jak znowu zdejmę gaz to znowu działa a po chwili tak 1 - 10 min gaśnie i niechce się odpalić i po osuszeniu świecy znowu pali podejrzewam że się zalewa i/lub zapłon.


RE: Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Jaro5 - 06-06-2015 19:46:28

Na bank zalewa.
Jak wygląda sprawa filtra powietrza.
Zobacz co stanie się jak zdejmiesz gumę filtra z gaźnika.


RE: Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Mo2 - 06-06-2015 20:37:41

Po sciągnięciu filtra powietrza zapalił praktycznie od pierwszego pchania i dzięki tobie miałem pierwszą przejażdżkę Smile A jak zrobić żeby go nie zalewało?


RE: Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Jaro5 - 06-06-2015 21:42:16

Właśnie jak kolega piszę pobaw się z ustawieniem iglicy.
A powiedz jak masz ustawioną iglice?
I jeszcze jedno ,może filtr powietrza jest tak mocno zasyfiony że nie przepuszcza powietrza.


RE: Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Mo2 - 06-06-2015 21:59:59

była w drugim czy pierwszym nie przyjrzałem się ale ustawiłem drugą od końca i teraz czekać tylko na paliwo i zobaczymy Smile dziękuję Big Grin


RE: Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Jaro5 - 06-06-2015 22:04:56

Jak nadal zalewał będzie to daj na pierwszy od góry i przedmuchaj filtr powietrza bo nowego dzisiaj nie kupisz.


RE: Iskra jest, paliwo jest, czasem zapali ale tylko na sekundę :( - Mo2 - 06-06-2015 23:13:47

filtr jest czysty, ale jednak troche sie jeszcze zalewa, jutro dam iglice na pierwszą, myślę że do zamknięcia dziękuje wszystkim za pomoc Smile