Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wybór szkoły - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Wybór szkoły (/showthread.php?tid=35227)



Wybór szkoły - Latos - 01-06-2015 22:55:19

Wybieram się do bdg, ale nie wiem jeszcze niestety do jakiej szkoły, a czas najwyższy składać papiery. Co powiecie o ZSM 1 i elektroniku? Jaka jest zdawalność matur, jak jest w szkole, jacy są nauczyciele, jaki jest próg przyjęcia? Prosiłbym o treściwe odpowiedzi, najlepiej do końca tygodnia.


RE: Wybór szkoły - KubaBDG - 01-06-2015 22:57:49

Ja miałem isć do technikum samochodowego, ale zrezygnowałem i idę do Zasadniczej szkoły zawodowej START. Praktyki mam płatne w warsztacie, obowiązuje system tydzien szkoły tydzien praktyk i tak na zmianę, a po tym zrobię liceum zaoczne dla dorosłych Wink Myślę, że przez 2 lata przyjsc co drugi weekend do szkoły to nic sie nie stanie. Po zakończonych praktykach istnieje duża szansa, że będę już mial pracę w tym miejscu, ale jeśli nie to na bank będę miał wpisane w CV, że pracowałem Wink


RE: Wybór szkoły - Norbi96 - 01-06-2015 23:24:12

(01-06-2015 22:57:49)KubaBDG napisał(a):  Ja miałem isć do technikum samochodowego, ale zrezygnowałem i idę do Zasadniczej szkoły zawodowej START. Praktyki mam płatne w warsztacie, obowiązuje system tydzien szkoły tydzien praktyk i tak na zmianę, a po tym zrobię liceum zaoczne dla dorosłych Wink Myślę, że przez 2 lata przyjsc co drugi weekend do szkoły to nic sie nie stanie. Po zakończonych praktykach istnieje duża szansa, że będę już mial pracę w tym miejscu, ale jeśli nie to na bank będę miał wpisane w CV, że pracowałem Wink

Dodaj do tego, 3 lata liczone do emerytury. Big Grin Tydzień szkoły, tydzień praktyk? U nas jest 3 dni szkoły, 2 dni praktyki...


RE: Wybór szkoły - daro2014 - 02-06-2015 00:22:27

Polecam zawodowke mechanika. U nas jest 3 dni praktyk, 2 szkoły. 130 zł + premia i na wydatki jest Smile


RE: Wybór szkoły - KubaBDG - 02-06-2015 00:27:37

U nas finansowo tak samo. Na dodatek ta szkoła jest prywatna, ale bezpłatna. Do tego podręczniki darmowe, smartphone lub karta miejska również za darmo. A i w 3 klasie promocja na prawko


RE: Wybór szkoły - Quake96 - 02-06-2015 00:39:27

(01-06-2015 22:57:49)KubaBDG napisał(a):  Ja miałem isć do technikum samochodowego, ale zrezygnowałem i idę do Zasadniczej szkoły zawodowej START. Praktyki mam płatne w warsztacie, obowiązuje system tydzien szkoły tydzien praktyk i tak na zmianę, a po tym zrobię liceum zaoczne dla dorosłych Wink Myślę, że przez 2 lata przyjsc co drugi weekend do szkoły to nic sie nie stanie. Po zakończonych praktykach istnieje duża szansa, że będę już mial pracę w tym miejscu, ale jeśli nie to na bank będę miał wpisane w CV, że pracowałem Wink

Haha kumpel teraz kończy tą szkołę Big Grin Buda faktycznie darmowa, do tego masz wycieczki integracyjne co roku (Jedziecie do niemiec do jakiegoś aquaparku), luz podobno też jest, tylko z praktykami musisz dobrze trafić. Jak idziesz na mechanika to trzymaj się z dala od Auto-Service u Lewandowskiego na Chodkiewicza Big Grin Taka moja rada Big Grin

Aaa no i z prawkiem to masz tak, że szkoła funduje Ci darmowe kursy, czyli najdroższą część. Ty płacisz tylko za egzamin w WORDzie.


RE: Wybór szkoły - KubaBDG - 02-06-2015 00:48:48

Praktyki już mam załatwione w auto Reno laku. To jest dosłownie 5 metrów od mojego garażu Big Grin


Odp: Wybór szkoły - Latos - 02-06-2015 08:18:33

Do zawodowki nie ide, a szczegolnie do samochodowki. Lubie se czasem pogrzebac ale jakbym mial to robic przez reszte zycia to bym sie chyba zakatowal. Dlatego pytam o te szkoly. A jak uda mi sie zdac egzamin zawodowy to prawko zrobie z mojej pierwszej wyplaty.


RE: Wybór szkoły - KubaBDG - 02-06-2015 15:14:42

Kolega się teraz wybiera do mechanika 1 na mechanika lotniczego, zobaczymy czy robotę po tym znajdzie


RE: Wybór szkoły - Damian4570 - 03-06-2015 01:43:39

Musisz się zastanowić, czy chcesz iść później na studia, czy być szeregowym pracownikiem od razu po szkole... Ogólnie powiem tak, skończyłem LO (żałuję i nie żałuję, bo nie mam ani uprawnień spawacza, ani zdanego kursu na wózki widłowe). Aktualnie pracuję już 3 sezon w zaprzyjaźnionym warsztacie ślusarskim... Co prawda praca chwilowa, ale oprócz matury nie mam nic. Natomiast, jak chcesz iść na studia i iść gdzieś wyżej, to tylko LO i tylko polibuda (złośliwi mówią, że to parcie na kasę, no ale cóż Big Grin )