Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika (/showthread.php?tid=35223)



Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - paruch98 - 01-06-2015 21:47:39

Witam!
Mam Rometa 50-T-1 i jest problem z dokręceniem i uszczelnieniem kolanka. Otóż nakrętka, którą przykręca się kolanko do cylindra ma 4 otworki i chyba jest do tego klucz ale nie wiem jaki. Ręką za słabo, a śrubokręt i młotek nie dają rady, w dodatku strasznie mi to cieknie nieprzepaloną mieszanką. kupiłem miedzianą uszczelkę, ale jak pisałem nie mogę jej dobrze dokręcić, czytałem że można to dorobić ze skóry ale nie jestem tego pewien.
Druga sprawa to uszczelnienie kolanka i tłumika(na obejmę), nie mogę tego dobrze uszczelnić, macie na to jakieś patenty?


RE: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - Rafku - 01-06-2015 22:05:07

Przepuszczający wydech to bolączka większości tych gówien. Moje również są dobrym przykładem. Próbowałem różnych sposobów, od pasty uszczelniającej, taśmy uszczelniającej, sznurka po zwykłą gąbkę (o 'uszczelniającej miedzianej podkładce' szkoda pisać...). Niestety nic nie zdało egzaminu... do tego nakrętka się sama od cylindra odkręca...

Także liczę, że jeżeli ktoś ma jakiś sposób na to to się podzieli Wink


RE: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - TheNight - 01-06-2015 22:13:23

Nakrętke możesz do kręcić kluczem "żabka" a uszczelnienie hmm u mnie pomaga miedziana uszczelka Tongue


RE: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - paruch98 - 01-06-2015 23:58:57

Żabka to chyba dobry pomysł, dzięki wielkie. co do uszczelnienia tłumika to próbuje w innym romecie na razie z niezłym skutkiem, starą dentdkę wsuniętą w łączenie w kilku warstwach i skręcić jak najmocniej. może da radę. dzięki wielkie


RE: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - bartoszek5k - 02-06-2015 02:13:57

Koce azbestowe załatwia sprawę


RE: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - adamus13715 - 02-06-2015 09:11:03

przy cylku to uszczelka miedziana i jak najmocniej dokręcic młotkiem (oczywiście tak żeby gwint nie poszedł)
a jak jest łączenie kolanka z tłumikiem to można poksyliną (tylko trzeba dac dużo)


Odp: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - KeiSangi - 03-06-2015 08:02:29

Ja mam nakrętkę od cylindra "na wieś" zrobioną, czyli przewiercone gwint i nakrętka. Musiałem tak zrobić bo spadało pod wpływem spalin.


RE: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - dominik963 - 03-06-2015 08:30:11

Jak kolanko z gwintem cylindra dokrecilem przez pukanie srubokreta mlotkiem, potem obejma tam gdzie sa w nakretce te dziurki scisnalem i narazie jest git.


RE: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - Kazek - 07-06-2015 21:45:07

ja uszczelniłem kolanko do cylindra zwykła miedziana uszczelka i ciekło wiec dałem tam jescze sylinkonu kominkowego i jest dobrze.a co do tłumika to daj sznur azbestowy z sylikonem kominkowym(1200 st) i powinno grać.


RE: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - Pablost - 11-10-2023 10:34:16

Witam, ja chciałbym temat nakrętki załatwić raz a dobrze, co myślicie o takim rozwiązaniu jak na zdjęciu? Widziałem na stronie szujomoto.hu co tam goście odwalają do simsona to głowa mała, może do rometa samo mocowanie dostepne na jackmotors by spasowało. Pytanie czy będzie pasował gwint? Odpisali mi z jackmotors że 32mm to średnica otworu, więc pewnie gwint jest troche większy. Samo kolanko dorobiłbym z nierdzewki z odpowiednimi uszami na sprężyny i dospawanym króćcem ze zdjęcia, chyba powinno być to szczelne.

[attachment=22741]


RE: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - łogór 200 - 11-10-2023 11:00:05

Nakrętka naprawcza od simsonka pasuje tylko i wyłącznie do cylindra 019 jeśli chodzi o śmietniki dezlometa, do 023 jak narazie nie widziałem


RE: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - Debesta - 11-10-2023 14:13:31

Nie ma problemu dotoczyć takiej flanszy, jeśli twierdzisz że z kolankiem sobie poradzisz. Taka flansze należałoby później utwardzić, ponieważ wibracje b da powodowały że kolano będzie pracowało względem gniazda nakrętki.


RE: Nakrętka kolanka i uszczelnienie tłumika - Pablost - 11-10-2023 17:35:33

Szkoda, bo taki patent wygląda fajnie

[attachment=22742]