Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia (/showthread.php?tid=35057)

Strony: 1 2


RE: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - ArcziManYea - 24-05-2015 23:59:24

Dobra nie ważne od czego jest, jeździ z wigrami i stanowi zajefajnie ładny zestaw, który przyciąga spojrzenia innych, lecz ma jedną wadę i dlatego założyłem temat, żeby ją poprawić.


RE: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - wnusiu94 - 25-05-2015 00:00:42

Ona nie ma żadnej wady (przynajmniej w kierunku o którym tu dumamy), jest pomyślana pod zupełnie inne wykorzystanie.


RE: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - Quake96 - 25-05-2015 01:03:12

(25-05-2015 00:00:42)wnusiu94 napisał(a):  Ona nie ma żadnej wady (przynajmniej w kierunku o którym tu dumamy), jest pomyślana pod zupełnie inne wykorzystanie.

Pojęcie względne. Dla niego sztywne zawieszenie to wada i już. Od początku tematu jest napisane, że ma przyczepkę w Wigrach, więc nie pisz mu o szosówkach -,-


Ja tam bym zrobił tak jak już ktoś wcześniej radził. Płaskownik i do tego jakaś ośka czy coś w tym stylu Wink


RE: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - wnusiu94 - 25-05-2015 01:08:42

Quake96 - tak, widzę w czym kolega ma zamontowaną tą przyczepkę. Piszę po raz kolejny - nie będzie to współgrać bo nie jest ona przeznaczona do rowerów miejskich.


RE: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - bartoszek5k - 25-05-2015 01:09:17

Sposób kogoś z poprzedniej strony b.dobry. Plaskowniczki przymocować jakoś mało inwazyjnie na widelcu i do nich na trochę luźnej przyczepke


RE: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - cpt.Nemo - 25-05-2015 02:14:36

(24-05-2015 21:47:29)Pinio napisał(a):  W mojej przyczepce jest to tak rozwiązane, że są dwie takie blachy

Też mam taką przyczepkę Smile
Jezdziła z Sokołem Lux Smile


RE: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - hvil - 25-05-2015 09:53:47

W kwestii zawieszenia jej bez przeróbek, ja bym dorobił tulejki na ośkę składaka z teflonu, z bocznymi kołnierzami, tak, że haczyk wchodzi na tulejkę, a boczne kołnierze oddzielają ją również od podkładek/nakrętki. Jak wiadomo teflon to śliskie i nie ścieralne dziadostwo, winno wystarczyć.


RE: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - jurek_j - 25-05-2015 20:53:24

Arczi, ile tak mniej więcej chciałbyś obciążenia wrzucić na tą przyczepkę? 10kg? 80kg?

Wnusiu, a jak mieszkam sobie w wielkim mieście w bloku z piwnicą rozmiaru 2x1m, to codziennie chowając rower mam luzować tylne koło, przy każdej jeździe regulować napięcie łańcucha, pieprzyć się w smarach, jak mogę sobie jakieś nawet fajne szybkozłącze ogarnąć, odpiąć przyczepkę i schować ją do piwnicy obok roweru? I niech będzie, że po mieście jeździłbym diamantem z kołami 28 cali i przyczepką, bo jestem szybkim, zgrzybiałym dostawcą pizzy. Nie mogę? Bo kto mi zabroni? Policja?


RE: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - ArcziManYea - 26-05-2015 16:11:09

Jurku ona to bardziej do wyglądu jest Wink Obciążenie jak już zarzucam to max 15kg


RE: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - komarowy13 - 28-11-2016 12:08:12

Mógłbyś mi podać wymiary tej przyczepki, ponieważ chcę sobie taką wyspawać?


RE: Przyczepka romet, jak rozwiązać problem sztywnego zaczepienia - marcinmarcin554 - 11-10-2017 18:01:57

Można poprosić o wymiary i dokładniejsze zdjęcia? Planuje stworzyć podobną gdy tylko zdobędę spawarkę. Z góry dziękuje Smile