Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Kadet by LiSiC - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Kadet by LiSiC (/showthread.php?tid=34913)



Romet Kadet by LiSiC - LiSiC - 17-05-2015 17:07:31

Cześć, witam wszystkich i pozdrawiam.
No to tak, ostatnimi czasy miałem trochę problemów i musiałem się pozbyć Ogara 205... jakiś czas temu zacząłem tego żałować bo auto jakie mam takie niestety mam i się powoli ale skutecznie sypie :/(Do wakacji pewnie już się wykończy)
Więc postanowiłem wrócić do historii swojej przygody z Rometami i zdobyłem Kadeta... dziwnym zbiegiem okoliczności jet to że mój pierwszy Kadet też był z roku 1985 tak jak ramę którą kupiłem xD
No to może zdjęcie:


Nic specjalnego, ale dla mnie ma sporą wartość sentymentalną.
- Plany?
- Póki co to zamontować silnik który mam jeszcze po Ogarze; dospawać mocowanie baku, żeby bak od Komarka pasował i za razem się pozbyć mocowania Kadetowskiego(możecie za to hejtować, ale ja mam swój specyficzny gust Tongue ); znaleźć inny wahacz, ten jest w kiepskim stanie(Ktoś mu spawał ten wałeczek co do pokrywy hamulca przychodzi i spieprzył nieco robotę bo przyspawał go pod kątem i jest sporo za długi) po za tym jest krzywy.
Do przodu powędruje inna lampa, NT taka jak w 110 Automatik i w Ogarze 205, do tyłu rozmyślam nad lampą od WSK/ Pony 50-M-1. Prócz tego trzeba dorobić klapkę, której i tak zawsze brakuje xD
Szykuje się duża Robota, ale przynajmniej nie muszę płacić OC, czyli czas mnie nie ogranicza - jedynie pieniądze.
Ale jak to mówią "powoli i do przodu" xD

Komentujcie, lajkujcie, hejtujcie XD


RE: Romet Kadet by LiSiC - Quake96 - 17-05-2015 17:29:28

Skąd wy takie dziwadła wyciągacie? Big Grin Co Romet to zawsze jakiś mix z różnych modeli :F


RE: Romet Kadet by LiSiC - LiSiC - 17-05-2015 18:37:35

Cóż każdy ma swoje patrzenie na świat xD


RE: Romet Kadet by LiSiC - Richard - 17-05-2015 19:45:50

Quake96 nie chce nic mówić ale z dziwnych rzeczy to w garażu stoi jeszcze tylko moje "50-T-Wgiry" które bd robione na oryginał w wakacje Big Grin


RE: Romet Kadet by LiSiC - Quake96 - 18-05-2015 00:06:37

Wiem, kojarzę was. Z jednym z was dyskutowałem na fb o Romecie 2375 :F


RE: Romet Kadet by LiSiC - Richard - 18-05-2015 18:36:52

ze mną o tym 2375 dyskutowałeś


RE: Romet Kadet by LiSiC - LiSiC - 31-05-2015 15:25:30

Nowe rzeczy z giełdy:

Korek za 5zł, ma nawet oryginalną korkową uszczelkę Tongue
Latarka CZM Dom-Gos - przerabiam na rekwizyt z gry S.T.A.L.K.E.R.
Lampa do "Sztywniaka"/WFM, wymaga naprawy, ale za 5zł się opłaciła Big Grin
I zapalniczka uniwersalna która miała iść do Cinquecento, po zamontowaniu pękła oprawka wtyczki po za tym styki były w złych odległościach, kiedy już pokonałem niedogodności tajwańskiej zapalniczki i udało się ją jakimś cudem podłączyć ta po prostu się spaliła :/

Wczoraj zrobiłem do Kadeta instalację z przednią lampą NT i czekam aż kumpel mi weźmie kamę i resztę części do pomalowania. Potem tylko poskładać i szukać tanich papierów(ale to dopiero pod koniec wakacji albo nawet po zakończeniu szkoły, mam niestety kłopoty z powodu długów ojca)
Nuu, powolutku i do przodu :3


RE: Romet Kadet by LiSiC - LiSiC - 07-06-2015 16:23:08


Dziś z nudów zacząłem instalację do Kadeta robić(wzorując się na schemacie do Pony 301 z książki ze zdjęcia)
Składniki:
-Lampa Zelmot '82,
-Stacyjka ST '73 ('71?)
-Lampa tylna NT '90
-Przełącznik świateł '88
-Kable do głośników, 5m z czego nie wykorzystałem nawet połowy Tongue
-Żarówki 12V(6V się spaliły przy ostatnim eksperymencie z lampą NT do przodu i tylną ST): 10W rurka, 21/5W Korea(WTF, skąd ja to mam? xD)
-Zasilacz 3V-12V ze starego sowieckiego telewizora.

Teraz tylko czekać aż Kadet wróci od lakiernika. Będzie piękny czerwony, malowany lakierem 113F z Polskiego Fiata Cinquecento Big Grin

PS: Ma ktoś na zbyciu wkład do lampy tylnej WFM M06(takiej jak post wyżej?)


RE: Romet Kadet by LiSiC - LiSiC - 11-06-2015 15:30:24


No i siedzenie zrobione, jak na pokrowiec za 15zł to jestem zadowolony z efektu :F
Ale współczuję tym co musieli te siedzenia składać w fabryce... trochę jest przy tym gimnastykowania się xD No ale sport jest zdrowy Tongue


RE: Romet Kadet by LiSiC - LiSiC - 18-08-2015 19:23:29


Kurde, jak mogłem tak wtopić z tymi błotnikami :c Przedni 17" a tylni chyba z Jawy albo Rometa Polo...
Szczęście w nieszczęściu że mam drugą ramę i coś czuję że to ze zdjęcia pójdzie na sprzedaż... albo na złom :/


RE: Romet Kadet by LiSiC - LiSiC - 19-08-2015 17:35:44

No nic, czerwona rama jest do sprzedania.
Ale za to zielonej daruję kolejne życie ^.^


Fajnie wygląda z tą blachą z Litewskiej SRR :3

PS: Czerwoną ramę z widłami, bakiem, błotnikami, podnóżkami i wahaczem sprzedam za 130zł(albo na części, lakier z Fiata 126 ELX/Cinquocento)


RE: Romet Kadet by LiSiC - LiSiC - 23-08-2015 13:30:25

Temat do zamknięcia z powodu braku zainteresowania.