Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 (/showthread.php?tid=34861)



Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - wnusiu94 - 14-05-2015 19:19:38

Całkiem niedaleko mnie jest pewne złomowisko - czynne praktycznie cały dzień, obsługa bardzo miła z gatunku "bierz co chcesz!". Jest z tym złomem właściwie tylko jeden problem - tam rzadko kiedy co jest. Przeważnie - oczywiście górale, górale i dla odmiany GÓRALE. No ileż można patrzeć na to badziewie! Na szczęście zdarzają się "lepsze" dni i można trafić tam np. dwie ramy od Wigier, jedną od Flaminga i Turinga na raz.
We Wrocławiu na złomach jako-takich nie trafiają się właściwie 2 rodzaje rowerów. Holendry - przez kilka lat widziałem jednego, rozwalonego w drobny mak oraz ... Konsule. Konsul to w ogóle jest ciekawy przypadek, tych rowerów po prostu nie ma. Nie ma i już - albo kompletnie wyginęły, albo po prostu nie było na nie zbytu w moim przepięknym mieście w latach ich świetności. Także reasumując - nie ma sposobu by trafić na złomowisku holendra opartego o Konsula. No po prostu nie ma! NO, CHYBA ŻE ... (i tu sobie sami dokończcie)

Oryginalny rower holenderski marki Burgers. Koła 28", biegi w piaście - oczywiście sprawne. Kto kiedykolwiek miał holendra nie będzie już chciał nic innego. Ja miałem.




No dobra, ale do rzeczy. O holendra oparty był Romet Konsul.


Jeszcze słówko o tym jakimi unikatami jak na Wrocław jest przede wszystkim Romet - prędzej na złomie trafiłem kompletnego (!) Polo-Luxa i pół Dueta niż jakiegokolwiek Konsula. Słówko o egzemplarzu powyżej - rower jest w stanie idealnym, praktycznie w 100% zgodny z fabryką (poza przednim oświetleniem którego nie ma), jedyne co mu dolega to fakt straszliwego zastania. Wszystkie chromy pokryła powierzchowna korozja, którą bez większych problemów powinno dać się usunąć pastą polerską. Zwróćcie też uwagę na siodełko, a szczególnie na to, co się pod nim znajduje. Jeżeli ten rower zrobił w swoim życiu 50 km to jest to naprawdę góra.

Nigdy nie należy się zniechęcać i na złomy jeździmy regularnie - pamiętajcie że specyfiką takich miejsc jest fakt, że sekundę temu towaru nie było, a kolejną sekundę później już jest. Sztuką jest tylko wyczucie tego momentu, z czasem wszystkiego można się nauczyć. Wink


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - misiql - 14-05-2015 19:41:35

Żałuję, że sprzedałem swojego.Twój to piękna sztuka. Widzę, że powracasz na forumSmile.


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - bartoszek5k - 14-05-2015 19:46:08

No konsul jak na złomowego to stan idealny. U mnie stoi takie jeden ale można by rzec całkowicie przeciwny twojemu


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - wnusiu94 - 14-05-2015 19:52:13

(14-05-2015 19:41:35)misiql napisał(a):  Widzę, że powracasz na forumSmile.

Można tak powiedzieć. Wink


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - Semmao - 14-05-2015 20:11:39

A czy z czystej niepohamowanej ciekawości mogę spytać ilę srebrników Cię kosztował taki kąsek w postaci konsula? Smile


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - amin - 14-05-2015 21:21:30

Japitole. Każdego dnia, czytam Twój temat o jakimś rowerze. Ile można? Gdzie Ty to trzymasz? Bunkier masz jakiś po niemiecki?


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - Pinio - 14-05-2015 21:31:31

Świetny ten konsul. Jeden z moich najulubieńszych rowerów, w dodatku w takim stanie... Big Grin

Co do ich rzadkości - ja ze złomu przytargałem 2, po wsi u mnie jeżdżą jeszcze 2 inne. W ogóle podobne zjawisko zaobserwowałem co do roweru FSM Kangur. W innych miejscach nie spotyka się ich za często ( czy to "na trasie" czy na portalach aukcyjnych) a u mnie po wsi jeździ z 7 + 3 były na złomie. Ciekawe, czy Romety były tak nierównomiernie rozsyłane po Polsce.


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - Paweł13 - 14-05-2015 21:40:10

(14-05-2015 21:21:30)amin napisał(a):  Japitole. Każdego dnia, czytam Twój temat o jakimś rowerze. Ile można? Gdzie Ty to trzymasz? Bunkier masz jakiś po niemiecki?
Piwniczny tetris Big Grin sam praktykuje i polecam.


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - wnusiu94 - 15-05-2015 00:19:01

(14-05-2015 21:21:30)amin napisał(a):  Japitole. Każdego dnia, czytam Twój temat o jakimś rowerze. Ile można? Gdzie Ty to trzymasz? Bunkier masz jakiś po niemiecki?

Ile można? Do oporu! Big Grin
Gdzie trzymam? Mam kilka magazynów, w piwnicy mam właściwie tylko warsztat i trzymam tam dupowozy.
Cieszę się, że Konsul się podoba. Smile

EDIT:
Zapomniałem dodać - ja i tak nie wszystko pokazuję na forum. Wink


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - Przemi998 - 09-06-2015 00:45:25

konsul na prawde zajebiaszczy Big Grin ogarnij troche chromy i porob lepsze zdj Smile


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - xsaman - 09-06-2015 09:15:12

Ale kozak kurde szukam i szukam i dalej niema umnie konsula Big Grin
Jakie plany ??


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - wnusiu94 - 09-06-2015 10:10:11

Druga "Legenda forum". #pozdrodlakumatych


RE: Na złomy jeździmy regularnie, czyli Romet Konsul z małym bonusem by wnusiu94 - Jonasz - 11-12-2018 22:09:21

Sorry wielkie za odkop, ale co się dzieje z tym Konsulem?