Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przyspawanie zębatki - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Usługi (/forumdisplay.php?fid=202)
+---- Dział: Zlecę (/forumdisplay.php?fid=215)
+---- Wątek: Przyspawanie zębatki (/showthread.php?tid=34645)



Przyspawanie zębatki - Motorowerzystka - 04-05-2015 17:48:29

Witam, szukam kogoś kto by mi przyspawał zębatkę do dzwonka sprzęgła, jak najtaniejBlush Chodzi o takie coś:





Pokryję wszystkie koszty wysyłki.


RE: Przyspawanie zębatki - gabriel0 - 04-05-2015 18:01:59

Każdy sąsiad ze spawarką ci to uczyni. Trzeba tylko równo ją ustawić.


RE: Przyspawanie zębatki - Motorowerzystka - 04-05-2015 18:22:20

Tylko trzeba mieć sąsiada co ma spawarkę Tongue


RE: Przyspawanie zębatki - raterro - 04-05-2015 18:25:14

W jakimś warsztacie powinni mieć spawarkę, popytaj ludzi, spawarka to przecież nie jest towar deficytowy...


RE: Przyspawanie zębatki - fosa - 04-05-2015 19:24:51

Oj tu bedzie problem. Na poczatek proponowalbym wypilowac zabki z zebatki, potem zmierzyc srednice wewnetrzna. Zmierzyc srednice na tym dzwonie i zlecic tokarzowi wykonanie takiej redukcji, ktora wypelni ta przestrzen miedzy zebatka a dzwonem, na koniec to zaspawac. Takie rozwiazanie byloby najlepsze i najstaranniejsze.


RE: Przyspawanie zębatki - raterro - 04-05-2015 19:30:23

(04-05-2015 19:24:51)fosa napisał(a):  Oj tu bedzie problem. Na poczatek proponowalbym wypilowac zabki z zebatki, potem zmierzyc srednice wewnetrzna. Zmierzyc srednice na tym dzwonie i zlecic tokarzowi wykonanie takiej redukcji, ktora wypelni ta przestrzen miedzy zebatka a dzwonem, na koniec to zaspawac. Takie rozwiazanie byloby najlepsze i najstaranniejsze.

Tylko na tej zębatce malutkiej co jest na tym, to jest cienka ścianka dosyć


RE: Przyspawanie zębatki - gincu99 - 05-05-2015 18:10:16

(04-05-2015 19:30:23)raterro napisał(a):  
(04-05-2015 19:24:51)fosa napisał(a):  Oj tu bedzie problem. Na poczatek proponowalbym wypilowac zabki z zebatki, potem zmierzyc srednice wewnetrzna. Zmierzyc srednice na tym dzwonie i zlecic tokarzowi wykonanie takiej redukcji, ktora wypelni ta przestrzen miedzy zebatka a dzwonem, na koniec to zaspawac. Takie rozwiazanie byloby najlepsze i najstaranniejsze.

Tylko na tej zębatce malutkiej co jest na tym, to jest cienka ścianka dosyć

Jakoś się na pewno da. Wytoczyć redukcje i wtedy to przystawać będzie przynajmniej w jednej osi i nie będzie takiego bicia bo na oko to wiecie.
Tak by było najsolidniej.


RE: Przyspawanie zębatki - raterro - 05-05-2015 18:18:30

Jeżeli tokarz ma czujnik zegarowy, to wytoczy redukcję, i idealnie ustawi. Jeśli jest dobry to zrobi pasownie, i będzie siedziało, to tylko zostaje pospawać.


RE: Przyspawanie zębatki - gincu99 - 05-05-2015 18:39:38

Każdy tokarz ma na pewno taki sprzęt pomiarowy bo to jest podstawa.
Ja mógłbym ci obrobić to na tokarce bo mam dostęp no ale nie mam materiału do zrobienia redukcji.

A jak chcesz to mógłbym ci to tylko pospawać bo mam spawarkę i spawać umiem więc jak coś to napisz.