Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
jak na oko ustawić zapłon w romecie i wsk - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: jak na oko ustawić zapłon w romecie i wsk (/showthread.php?tid=34337)



jak na oko ustawić zapłon w romecie i wsk - kox4 - 20-04-2015 22:36:52

ktoś mi mówił że zapłon na platynkach można ustawiać na oko odginając lub przyginając kowadełko czy tak można.


RE: jak na oko ustawić zapłon w romecie i wsk - Kaskader na komarze - 20-04-2015 22:37:54

Nie ma nic na oko! Albo ustawiasz Tak jak bóg nakazał, albo w ogóle :F


RE: jak na oko ustawić zapłon w romecie i wsk - romek - 20-04-2015 22:38:50

Na oko to chłop w szpitalu umarł :F

Mając pewne doświadczenie rzeczywiście mozna ustawić przerwę, ale nie odginając kowadełko tylko przesuwając je na śrubce regulacyjnej... Sam tak robię Wink W zasadzie używam do tego celu młotka i śrubokręta, czasem się uda.


RE: jak na oko ustawić zapłon w romecie i wsk - charper - 20-04-2015 22:40:27

na oko można. za pomocą szczelinomierza i czujnika zegarowego.


RE: jak na oko ustawić zapłon w romecie i wsk - szczupak54 - 20-04-2015 22:45:00

Na oko mzna , ja ustawiam na oko i chwale sobie to Big Grin we wsk np metada prob i bledow , wieksza przerwa , mniejsza itp , lecz najlepsza przerwa w wsk to najnajbardziej mozliwie najmniejsza , nie wiem czy tak faktycznie jest ale we wszystkich wsk ustawialem wlasnie tak a nie zlicze ile ich przez rece mi przeszlo Big Grin


Odp: jak na oko ustawić zapłon w romecie i wsk - Latos - 20-04-2015 22:48:52

Mozna na oko, robisz tak:
Stator ustawiasz tak mniej wiecej przed gmp, a platyny to wkladasz srubokret plaski przskrecasz lekko i zaraz zakrecasz regulacją. Licze na piwo za naj odpowiedź Wink

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2


RE: jak na oko ustawić zapłon w romecie i wsk - kuzma - 21-04-2015 08:36:16

(20-04-2015 22:48:52)Latos napisał(a):  Mozna na oko, robisz tak:
Stator ustawiasz tak mniej wiecej przed gmp, a platyny to wkladasz srubokret plaski przskrecasz lekko i zaraz zakrecasz regulacją. Licze na piwo za naj odpowiedź Wink

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Ja tak robię tylko na gazetę ale nie kolorowa bo się ślizga DodgyIdea( o to nie tu to w kiblu nie kolorowa gazeta Big Grin)