Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 200 by komarinho - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Ogar 200 by komarinho (/showthread.php?tid=34309)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


RE: Romet Ogar 200 by komarinho - Przemi998 - 17-04-2016 22:02:21

Ogar jest przepiękny,skoro to oryginalny lakier to w życiu bym go nie malował. Tak jak mówisz złożyć nowe koła i będzie cud malina Big Grin


RE: Romet Ogar 200 by komarinho - komarinho - 17-04-2016 22:56:09

Na zdjęciach zawsze wszystko wygląda lepiej. Lakier jest oryginalny, ale w paru miejscach były robione poprawki. Osłonę filtra wymieniałem bo moja była zgnita więc jest pomalowana, bagażnik też malowany od nowa bo był baaardzo brzydki, a teraz jako element najbardziej narażony też już nie jest najpiękniejszy, podnóżki kierowcy, stopka centralna, spawy wokół ogranicznika, kawałek tylnego błotnika (mały). Pręt wydechu też malowany bo takowego nie miałem jak kupiłem ogara Tongue Generalnie jest wszytko zrobione tak, żeby oryginalny lakier prezentował się dobrze. Ale w paru miejscach na prawdę już niedomaga i moje oko chciałoby czegoś więcej, więc lakierowanie w planach jest. Kiedyś, jak będzie czas i pieniądze. Koła na razie to mój plan nr.1, bo tylne jest krzywe, a przednie mimo że wycentrowane to słabe ma chromy. Bębny mam już czyste na tyle, że polerka będzie wyłącznie przyjemnością. Zobaczcie Tongue



To tylne koło jest naprawdę jeszcze ok. Chromy są całkiem spoko, i bęben po czyszczeniu środkiem jak widać też. Ale jest krzywe a płacić kasę za centrowanie wolę wydać na nowy komplet grubszych szprych, dołożyć na obręcz i mam nowe koło Tongue


RE: Romet Ogar 200 by komarinho - Barto5050 - 17-04-2016 23:42:44

Roczek Big Grin Big Grin Big Grin




RE: Romet Ogar 200 by komarinho - komarinho - 18-04-2016 14:41:03

Nie polerowałem, tylko popryskałem środkiem do felg który dostaniesz na każdej stacji benzynowej i zmyłem myjką Tongue

Barto, trochę mnie wyprzedziłeś, ale tak. W równo rok przeszedł taką przemianę Tongue


RE: Romet Ogar 200 by komarinho - Quake96 - 18-04-2016 21:58:50

Wszystko pięknie, widzę że cały czas do przodu, ale mam jedno małe ale Big Grin

Skoro już robisz kółka od nowa to warto by się zainteresować oponami, bo nie wiem jak przednia, ale tylna to już ładnie sparciała :F Co prawda o dobre opony nie łatwo teraz, ale jakby się dobrze postarać to i jakaś spoko panterka by się znalazła Big Grin


RE: Romet Ogar 200 by komarinho - komarinho - 18-04-2016 22:38:04

Właśnie przed przeglądem wymieniłem na tę oponę, bo jak zajechałem pierwszego dnia to powiedział mi że z poprzednią nie przejdzie. A miałem stomilkę, nie popękaną, tyle że łysą. Z tą przeszedł, bo mimo że jest popękana to ma 90% ładnego bieżnika. Wpadnie mi Panterka bo mam załatwioną przy okazji robienia kół. A co do przodu to 60% ale nie popękana Smile


RE: Romet Ogar 200 by komarinho - Quake96 - 18-04-2016 23:41:02

To słabo widzę jak 60% :F

Czasem warto przygarnąć jakiegoś trupa za grosze i powyciągać co lepsze fanty. Sam tak trafiłem jednego Ogara i jak się okazało mimo że stał na kapciach to panterka prawie nówka jest Big Grin


RE: Romet Ogar 200 by komarinho - komarinho - 18-04-2016 23:45:40

No i tak ten z którego mam dokumenty miał idealną stomilkę, można rzec 99%, ale wziął ją sobie Barto, do jego ogara. Ja zadowolę się Panterką którą mi da i która była w nim też git Big Grin Poza tym co lepsze fanty to już mam wszystko co mogłem chcieć, uzbierało się tych fantów przez rok Big Grin


RE: Romet Ogar 200 by komarinho - komarinho - 19-04-2016 21:26:41

Wczoraj Barto dał trochę przedsmak, ale to dziś dokładnie mija rok odkąd mam ogara. To już rok pełen wspomnień, fajnych wypadów na zloty, na wycieczki z dziewczyną. I trochę czasu spędzone nad ogarnianiem ogara. Wyremontowany silnik.. Trochę się działo Smile




RE: Romet Ogar 200 by komarinho - komarinho - 26-04-2016 00:04:35

Siema! W sobotę uczciwie przepracowałem 19 godzin więc kasa na skomponowanie kompletnych nowych kół do ogarka jest już odłożona. Po maturkach, czyli po ok 18 maja biorę się do pracy Smile Co do samego motoroweru ostatnio to zrobiłem kupę kolejnych bezawaryjnych kilometrów od ostatniego wpisu. Bodajże w sam piątek wpadło ponad 70, w tym ponad połowa w 2 osoby, był dzielny Big Grin Zaliczyłem tez pierwszą "przygodę" bo na długim ostrym łuku mimo niskiej prędkości przednie koło i tak złapało uślizg na piasku i prawie bym poleciał... ale instynktownie przechyliłem się do przodu, odbiłem nogą i wyratowałem. Trzeba uważać po zimie :F Jakieś tam fotki z piątku są, zaglądajcie!





Subtelny widok na Bieszczadzki Sanok Smile






RE: Romet Ogar 200 by komarinho - ananas - 26-04-2016 00:49:17

Nie żeby coś, ale jazda na takich oponach jak na zdjęciu wyżej i to jeszcze w 2 osoby to proszenie się o nieszczęście.


RE: Romet Ogar 200 by komarinho - komarinho - 26-04-2016 08:38:48

W mojej ocenie nie są tragiczne, powiedziałbym nawet ze są w solidnym stanie. Nie wiem czemu tak uważasz :F


RE: Romet Ogar 200 by komarinho - ananas - 26-04-2016 09:23:21

roll



RE: Romet Ogar 200 by komarinho - komarinho - 26-04-2016 17:10:44

tak, wiem opona ma pęknięcia...Ale co z tego skoro pod obciążeniem się nie rozginają i napompowana zachowuje wszędzie swój kształt? Big Grin Na czymś muszę jeździć, do wyboru miałem albo całkiem łysą, albo tą, z super bieżnikiem ale trochę popękaną? I co byś wybrał? Na przegląd musiałem wybrać tę i z tą przeszedł. Wiadomo że nie jest pierwszej kondycji ale przecież nie jest tak źle, na czymś muszę jeździć na razie Smile


RE: Romet Ogar 200 by komarinho - Barto5050 - 26-04-2016 22:02:53

Śliczny Ogier Big Grin A czo to się stanęło, ze pierw miau blaszke KSD potem RBR i teraz RSA ? xd