Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart odbudowa by kdudka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Chart odbudowa by kdudka (/showthread.php?tid=34044)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Chart odbudowa by kdudka - JGNZM - 23-04-2016 00:35:47

Występowały różne rodzaje tych uchwytów. Ja mam na przykład taki jak od simsona więc spokojnie możesz go założyć. A zdjęcia musisz albo otworzyć albo najechać myszką na takie 3 kropki i tam będzie coś jakby link.
Co do gaźnika, to te części do góry nie są potrzebne, ja tego u siebie nie mam, nie miałem i nie będę mieć. Po za tym wtedy linka musiałaby być i wiele dłuższa niż ta co jest dostępna w internecie.


RE: Chart odbudowa by kdudka - kdudka - 23-04-2016 00:43:02

No to takie mam jak z simsona, nawet już je ocynkowałem. Aczkolwiek u mnie były oryginalnie takie, wiem bo jedna przepadła jak rozbierałem je przed malowaniem ram u kumpla w garażu. Chyba będę musiał dać te podobne do simsonowskich(miałem cztery charty z których te dwa składam i w dwóch były "simsonowskie"). Aczkolwiek te mi lepiej leżały i nie haratały ramy. Wklejałem z tego jakby linku, niestety się nie wyświetlały więc dałem jako linki. Jak ktoś czyta i ma ew. takie sitko do binga to proszę o PW.


RE: Chart odbudowa by kdudka - kdudka - 23-04-2016 11:41:44

Czy końcówka kranika z MZ podejdzie w miejsce króćca paliwowego w bingu 206(nr. 23 ze zdjęcia na poprzedniej stronie)? Jeśli nie to z czego i co będzie pasować?


RE: Chart odbudowa by kdudka - kdudka - 24-04-2016 19:57:13

Muszę kupić kranik z nakrętko i blaszki do mocowania zamka boczka. Jeśli nie wywaliłem w co wątpię to mi sąsiad podprowadził bo mamy ścianki działowe w piwnicy oszczędnościowe(co druga cegła jest). Został mi tylko jeden komplet co miałem na jednym charcie założone a reszta była w pudełku. Dwa czy trzy kraniki plus nowe części do nich oraz dwa komplety blaszek i dwie wkładki poszły się kochać. Więc jakby ktoś czytał i ma czekam na PW.


RE: Chart odbudowa by kdudka - kdudka - 04-05-2016 23:42:00

Dogrzebałem się w garażu do pompek, orientuje się ktoś jaki rozmiar i skok gwintownika potrzebuję by naciąć gwinty? Te pompki są za długie do charta ale takie mam więc postanowiłem skrócić. Najbardziej zależy mi na skoku gwintu. Za wszelką pomoc z góry dziękuję średnica zewnętrzna 22mm, średnica na gwintu "zakrętki" 19,5mm. Za wszelkie porady i dywagacje nie związane z podaniem tych wymiarów z góry dziękuję.




RE: Chart odbudowa by kdudka - kdudka - 13-05-2016 14:36:30

Zakupiłem dwa nowe kompletne sprzęgła ZMD do charta jeden ma tarcze z tworzywem drugi z korkiem?
Miał ktoś styczność z takimi korkowymi? Te korkowe są cieńsze i nie wiem czy warto zakładać czy przy okazji kupić tarcze z tworzywem? Te korkowe nie są współczesnej produkcji te nowe są inaczej wykonane.






RE: Chart odbudowa by kdudka - Kanilox - 13-05-2016 14:55:37

(13-05-2016 14:36:30)kdudka napisał(a):  Zakupiłem dwa nowe kompletne sprzęgła ZMD do charta jeden ma tarcze z tworzywem drugi z korkiem?
Miał ktoś styczność z takimi korkowymi? Te korkowe są cieńsze i nie wiem czy warto zakładać czy przy okazji kupić tarcze z tworzywem? Te korkowe nie są współczesnej produkcji te nowe są inaczej wykonane.
Te i te są dobre, nie kombinuj tylko montuj.


RE: Chart odbudowa by kdudka - kdudka - 13-05-2016 14:57:14

A na PW nie umiesz odpisać Smile Po prostu pytam, będę robił zakupy w skuterze a tam mają oryginały więc pytom.

Ponawiam pytanie wie ktoś z czego króciec paliwowy do binga podejdzie?


RE: Chart odbudowa by kdudka - Supryk - 13-05-2016 15:16:15

Bardzo ładnie Ci to idzie, podoba mi się to że robisz całość w oryginale


RE: Chart odbudowa by kdudka - kdudka - 13-05-2016 16:46:05

No ładnie, ale niestety to długo trwa. Muszę jeszcze pospawać trochę przy boczkach i polakierować boczki i baki oraz błotniki. I to by było na tyle na teraz. Szukanie dwóch ładnych kół i remont dwóch silników co mam luzem w wolnych chwilach. Tylko nie wiem czy na siłę szukać trybów ZMD i składać całe skrzynie od zera czy tylko w razie luzów. Nie mam gdzie aktualnie lakierować bo piwnica w bloku to nie najlepszy pomysł a w sumie na teraz to tylko tyle zostało. Będę założone 14MC bo mam do nich wszystko włącznie z oryginalnymi gumami a jak dorobię króćce paliwowe do bingów i znajdę gumy łączące z filtrem to zmienię na bingi.


RE: Chart odbudowa by kdudka - Supryk - 13-05-2016 17:20:37

chodzi o łącznik gaźnika do cylindra - bing? mam, nawet chyba dwa, gume mam jedną, ale podejdzie pewnie od simsona jakaś, rozumiem deteale, aleeee, tu wielkiej różnicy nie masz
skąd masz te oryginalne gumy do 14MC? masz jakaś fote?


RE: Chart odbudowa by kdudka - kdudka - 13-05-2016 17:26:28

Kupiłem cztery charty w tym dwa na części i były Smile Jak masz taką gumę oryginalną to chętnie odkupię Smile Łączniki gaźnika z cylindrem mam.

Takie coś:


Tylko brudny trochę. Mnie tam zależy na jak największej oryginalności i jakości więc trochę to trwa.


RE: Chart odbudowa by kdudka - Supryk - 13-05-2016 17:44:45

z mila chęcią odstąpił bym Ci ją ale mam tylko jedną i jest naet już klejoa przez kogos


RE: Chart odbudowa by kdudka - kdudka - 13-05-2016 18:10:59

No takie życie.


RE: Chart odbudowa by kdudka - damian94 - 13-05-2016 21:14:51

Te tarcze z pierwszego zdjęcia to od 70ccm są.