Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem (/showthread.php?tid=33185)

Strony: 1 2 3 4


Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - KeiSangi - 07-03-2015 22:40:13

Witam,
Mam problem z moją motorynką (silnik 023). A więc tak:
W późnej jesieni motorynka odpalała i zaraz gasła. Pomagało pompowanie w gaźniku( im więcej pompnięć tym dłużej chodziła). Chciałem zająć tym się przez zimę ale się nie udało. Teraz motorynka raz odpala od kopa na zimnym silniku i chodzi kilka minut ,raz odpala i chodzi 2 sekundy i gaśnie, a raz w ogóle nie odpali. Wina jest najprawdopodobniej po stronie gaźnika, bo kiedy już złapie paliwo to pali od 1 freza i chodzi równo, nie gubi cykli. Od razu powiem że: Iskra jest, zapłon ustawiany, przerywacz czyszczony, a gaźnik czyszczony kilka razy w denaturacie. Gaźnik jest chyba chiński,bo nie pisze nigdzie ZMD. Czy zmiana na chiński k60b coś da?


RE: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - Dawid12 - 08-03-2015 18:51:28

Jak wejdzie na obroty i zgaśnie zobacz jak wygląda świeca jeżeli będzie mokra to paliwo dostaje problem elektryczny sprawdź przewód wysokiego ciśnienia.Ewentualnie zastaw dopływ powierza jak gaśnie i spada z obrotów ręką tył gaźnika.Podmień gaźnik od sprawnego motoroweru.


RE: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - KeiSangi - 08-03-2015 19:22:48

(08-03-2015 18:51:28)Dawid12 napisał(a):  Jak wejdzie na obroty i zgaśnie zobacz jak wygląda świeca jeżeli będzie mokra to paliwo dostaje problem elektryczny sprawdź przewód wysokiego ciśnienia.Ewentualnie zastaw dopływ powierza jak gaśnie i spada z obrotów ręką tył gaźnika.Podmień gaźnik od sprawnego motoroweru.

No, ze świecą sprawdzę, ale iskrę ma i! Po bawieniu się z gaźnikiem czasami raz odpala i chodzi do zgaszenia czyli raczej nie z zapłonem. Sprawdzałem z zastawianiem powietrza-nope, nie działa. Nie mam sprawnego motoroweru, mam tylko drynkę- w końcu mieszkam w mieście Smile Ale za kilka dni dojdzie mi k60b więc zobaczę. Dzięki za odpowiedź.


RE: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - charper - 08-03-2015 21:30:35

gaźniki gm12f nie byly produkcji ZMD. po drugie na k60b wątpię że będziesz miał łatwiej uruchamiać silnik, ja nie miałem. z racji takiej że w tym silniku nie ma dużo roboty to ja ogarniałbym wszystko po kolei. napierw czyszczenie kranika i powiększanie otworów w korkowej uszczelce tak by były takie same co kanaliki w kraniku (jeśli trzeba) potem rozebrać gaźnik na części pierwsze i dokładnie wymyc wszystko w benzynie, podkładać, zapalić, jak nie pomoże to zająłbym się dalej zapłonem.


RE: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - remetowiec - 08-03-2015 21:36:25

sprawdź na gaźniku ustawienie dyszy wysokich obrotów


Odp: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - KeiSangi - 09-03-2015 01:07:07

Ale z kranika ładnie cieknie tylko gaźnik tego nie bierze. Gaźnik był wielokrotnie rozbierany,przedmuchiwany i czyszczony w denaturacie.


RE: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - Majonez2375 - 09-03-2015 22:09:08

To że czyszczony to nie oznacza ze paliwo dochodzi Wink


Odp: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - KeiSangi - 10-03-2015 00:47:16

Wiem, z nim już od dawna miałem problemy. Głupi gaźnik.
Za niedługo dostanę k60b - jak wygląda sprawa z montażem i czy od razu można włożyć czy trzeba przeczyścić?


RE: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - Mysiu - 10-03-2015 02:18:26

Do k60b musisz na start kupic kilka innych dysz głównych. Pasują z simsona.
Najpierw jednak GM12F.
Ja bym polecał początkowo wkręcić śrubę regulacyjną paliwo/powietrze (ta bez sprężyny) do oporu i wykręcić o 1.5obr. W chińskich gm12f jest iglica na 4 rowki. Ja zawsze ustawiam na 2 od dołu i składam. Silnik powinien zagadać. I teraz przystępujesz do regulacji mieszanki i obrotów juz właściwie.
Jesli nie pomaga to wymiana świecy i kondensatora na nowe, ustawienie przerwy na świecy i przerywaczu (w 023 ustawiałem 0.3mm i każdy silnik pracowal prawidłowo) ustawiłbym zapłon na 3mm przed GMP. Jeżeli dalej nie zagada (oczywiście kable z instalacji z silnika są wypięte!!) to ściągam głowice, i szukam strzałki na tłoku ktora powinna byc zwrócona w stronę wydechu. Należy także zwrócić uwagę na kompresję silnika, stan uszczelniaczy(pot. Simmeringow). Nawet glupostki typu krzywa oska przerywacza maja wpływ na prace 023.


Odp: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - KeiSangi - 10-03-2015 10:05:16

Ale on zagaduje, czasami po 30 kopach odpala i trzyma.
A ten k60b to jest chiński, taki bardziej do rometa, więc to byłoby dziwne żeby trzeba było zmieniać dysze.


RE: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - Mysiu - 10-03-2015 10:33:12

Wiem co mowie bo taki gaźnik mialem i nie ustawisz go pod rometa na oryginalnej dyszy.
Zrób to co mówię.
On ma gadać od kopa.
Opisalem ci obszernie każdy krok.

Jeśli zapłon jest ustawiony dokładnie wraz z przerywaczem i gaźnikiem to sprawdziłbym kompresję.


Odp: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - KeiSangi - 10-03-2015 12:46:26

Ale ja mam spieprzony gaźnik, nie zapłon. Co będzie jak w k60b zostawię tak jak jest?


Odp: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - KeiSangi - 10-03-2015 19:26:09

A tak poza tym to jakie dysze dać?


RE: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - Mysiu - 12-03-2015 17:12:41

Widzę ze nie dojdziemy do konsensusu. Dysze z simsona pasują. 67/70/72 i próbuj.


Odp: Romet Pony M2 kaprysi z odpalaniem - KeiSangi - 12-03-2015 17:26:28

I tak musze mieć nowy gaźnik bo ten ma złamaną 1 dyszę(jest drożna, tylko nie da się wykręcić)