Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
malowanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: malowanie (/showthread.php?tid=3311)

Strony: 1 2


malowanie - bejkos - 06-02-2012 14:46:13

mam pytanie, czy ktoś się orientuje ile by mnie wyszło malowanie mojego ogara 205? (jaki koszt jak bym sam malował, a jaki koszt jak bym dał do lakiernika)? dodam jeszcze że jak bym sam malował to będę malował na "zielono" a jak do lakiernika to na "kameleona"
.za pomoc z góry dziękuje.
Big Grin:DDZIKI JEŹDZIECBig GrinBig Grin


RE: malowanie - nie_mientki - 06-02-2012 14:55:54

A masz świadomość ile kosztuje lakier "kameleon"?


RE: malowanie - Ogi2000 - 06-02-2012 15:16:54

Poprostu lakier samochodowy.
http://www.farbachrom.pl/sites/default/files/imagecache/product_full/liquid_crystal_bleu_vert_0.jpg
To dużo cię nie wyniesie .
Lakier + podkład 2x + baza 1x lub 2x = 300zł
Może od tego zależec jaki kolor bazowy i na jaki będzie zmieniał.


RE: malowanie - MrF4k - 06-02-2012 18:00:55

za farbe z utwardzaczem podkładem i lakierem to gdzieś ok 250 Smile chodzi mi o zwykłą
no malowanie u lakiernika to zależy czy sam bedziesz czyśćił czy on wszystko Smile myśle ze gdzieś ok 200 zł malowanie moze więcej


RE: malowanie - Jacuś16 - 06-02-2012 18:19:39

No jak sam malujesz to musisz sb zainwestowac w papier scierny itp
A masz kompresor i pistolet do malowania ?? czy penzel pujedzie w ruch..? Big Grin
Farba taka do metalu to w granicach 60zł ( zwykła , wiec prosze nie spodziewac sie cudów ) + lakier bezbarwny i utwardzacz do tego to jakies + 120zł + jakaś dobra podkładówka +60zł takie malwanie swoje cie wyniesjie 250zł cos około bo tam wiesz takie duperelki (penzelek ;D ) A no i jeszcze swoiom robote trzeba dlczyć Big Grin hehe A na kameleona" to już sa farby drogie i jak jeszcze jakies bedziesz miał wymogi to idz do mieszalni farb to za 1lit farby powiedza ci w granicach 500zł (mniej wiecej )
A co do lakiernika to po pierwsze nie wiem czy bedzie chiał sie z tym bawic ale napewno z jego farba (wszytskimi duperelami) powie ci najmniej jakies ok300zł

A z kąd jestes..?


RE: malowanie - nie_mientki - 06-02-2012 18:32:19

http://www.auto-klinika1.pl/produkty.htm
Tu masz ceny. Koszt samej farby "kameleon" kilkakrotnie przekroczy wartość Twojego sprzętu. Nie warto.

Polecam zrobić przygotowania(oczyszczenie, podkład, matowienie) we własnym zakresie, bo nie ma w tym dużo filozofii tylko żmudna i konsekwentna praca. I zostanie parę baniek w kieszeni. A polakierowanie (jeśli nie masz możliwości) zostaw specowi.


RE: malowanie - Ogi2000 - 06-02-2012 19:59:57

To ja niewiem jak masz pieniądze w kieszeni to maluj ja jak bym prędzej pomyślał to też na kameleona bym pomalował .
Na moje za taki lakier to powinno starczyć 200 ml Smile


RE: malowanie - ogar200. - 06-02-2012 20:24:32

(06-02-2012 18:19:39)Jacuś16 napisał(a):  No jak sam malujesz to musisz sb zainwestowac w papier scierny itp
A masz kompresor i pistolet do malowania ?? czy penzel pujedzie w ruch..? Big Grin
Farba taka do metalu to w granicach 60zł ( zwykła , wiec prosze nie spodziewac sie cudów ) + lakier bezbarwny i utwardzacz do tego to jakies + 120zł + jakaś dobra podkładówka +60zł takie malwanie swoje cie wyniesjie 250zł cos około bo tam wiesz takie duperelki (penzelek ;D ) A no i jeszcze swoiom robote trzeba dlczyć Big Grin hehe A na kameleona" to już sa farby drogie i jak jeszcze jakies bedziesz miał wymogi to idz do mieszalni farb to za 1lit farby powiedza ci w granicach 500zł (mniej wiecej )
A co do lakiernika to po pierwsze nie wiem czy bedzie chiał sie z tym bawic ale napewno z jego farba (wszytskimi duperelami) powie ci najmniej jakies ok300zł

A z kąd jestes..?

Od kiedy ramę maluje się pędzlem? Powiem tak. Jak zapłacisz to każdy lakiernik zajmie się ją więc nie piszcie, czy lakiernik zajmie się tym. Jak sam to około 300 złotych i jak nie malowałeś nigdy to nie maluj Ogara. Powiedz tacie albo bratu, komukolwiek kto ma w tym doświadczenie.


RE: malowanie - bejkos - 06-02-2012 20:30:45

ja jestem z wielkopolski okolice poznania a leszna (to info do jacka)Big Grin.
też myślę ze w granicach 200ml powinienem sie zmieścić.
dzięki wszystkim za pomoc Big Grin
Big Grin. DZIKI JEŹDZIECBig Grin.


RE: malowanie - Jacuś16 - 06-02-2012 20:33:10

(06-02-2012 20:24:32)ogar200. napisał(a):  
(06-02-2012 18:19:39)Jacuś16 napisał(a):  No jak sam malujesz to musisz sb zainwestowac w papier scierny itp
A masz kompresor i pistolet do malowania ?? czy penzel pujedzie w ruch..? Big Grin
Farba taka do metalu to w granicach 60zł ( zwykła , wiec prosze nie spodziewac sie cudów ) + lakier bezbarwny i utwardzacz do tego to jakies + 120zł + jakaś dobra podkładówka +60zł takie malwanie swoje cie wyniesjie 250zł cos około bo tam wiesz takie duperelki (penzelek ;D ) A no i jeszcze swoiom robote trzeba dlczyć Big Grin hehe A na kameleona" to już sa farby drogie i jak jeszcze jakies bedziesz miał wymogi to idz do mieszalni farb to za 1lit farby powiedza ci w granicach 500zł (mniej wiecej )
A co do lakiernika to po pierwsze nie wiem czy bedzie chiał sie z tym bawic ale napewno z jego farba (wszytskimi duperelami) powie ci najmniej jakies ok300zł

A z kąd jestes..?

Od kiedy ramę maluje się pędzlem? Powiem tak. Jak zapłacisz to każdy lakiernik zajmie się ją więc nie piszcie, czy lakiernik zajmie się tym. Jak sam to około 300 złotych i jak nie malowałeś nigdy to nie maluj Ogara. Powiedz tacie albo bratu, komukolwiek kto ma w tym doświadczenie.
a czy ja gdzies napisałem ze penzlem rame sie maluje...? jak chłopak chce malowac i nie ma pistoletu do malowania to czym ma pomaliwać....? No chyba pnezlem...!?
A nie wszyscy lakiernicy chcom się zajmowąć takimi duperalami jak komarek bo to tylko czas sobie traci a jak auto umaluje to i kase ma pozadnom ;D

inforamacja dla ''ogara200''


RE: malowanie - ogar200. - 06-02-2012 20:43:46

(06-02-2012 20:33:10)Jacuś16 napisał(a):  
(06-02-2012 20:24:32)ogar200. napisał(a):  
(06-02-2012 18:19:39)Jacuś16 napisał(a):  No jak sam malujesz to musisz sb zainwestowac w papier scierny itp
A masz kompresor i pistolet do malowania ?? czy penzel pujedzie w ruch..? Big Grin
Farba taka do metalu to w granicach 60zł ( zwykła , wiec prosze nie spodziewac sie cudów ) + lakier bezbarwny i utwardzacz do tego to jakies + 120zł + jakaś dobra podkładówka +60zł takie malwanie swoje cie wyniesjie 250zł cos około bo tam wiesz takie duperelki (penzelek ;D ) A no i jeszcze swoiom robote trzeba dlczyć Big Grin hehe A na kameleona" to już sa farby drogie i jak jeszcze jakies bedziesz miał wymogi to idz do mieszalni farb to za 1lit farby powiedza ci w granicach 500zł (mniej wiecej )
A co do lakiernika to po pierwsze nie wiem czy bedzie chiał sie z tym bawic ale napewno z jego farba (wszytskimi duperelami) powie ci najmniej jakies ok300zł

A z kąd jestes..?

Od kiedy ramę maluje się pędzlem? Powiem tak. Jak zapłacisz to każdy lakiernik zajmie się ją więc nie piszcie, czy lakiernik zajmie się tym. Jak sam to około 300 złotych i jak nie malowałeś nigdy to nie maluj Ogara. Powiedz tacie albo bratu, komukolwiek kto ma w tym doświadczenie.
a czy ja gdzies napisałem ze penzlem rame sie maluje...? jak chłopak chce malowac i nie ma pistoletu do malowania to czym ma pomaliwać....? No chyba pnezlem...!?
A nie wszyscy lakiernicy chcom się zajmowąć takimi duperalami jak komarek bo to tylko czas sobie traci a jak auto umaluje to i kase ma pozadnom ;D

inforamacja dla ''ogara200''

Ej no albo ty jesteś ślepy albo ja... Jacuś ja się z Tobą nie chcę kłócić. Ale przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz. cytuje Twój post " bo tam wiesz takie duperelki (penzelek ;D ) A no i jeszcze swoiom robote trzeba dlczyć Big Grin " to po co mu pędzelek?


RE: malowanie - MrF4k - 06-02-2012 21:53:51

(06-02-2012 20:43:46)ogar200. napisał(a):  
(06-02-2012 20:33:10)Jacuś16 napisał(a):  
(06-02-2012 20:24:32)ogar200. napisał(a):  
(06-02-2012 18:19:39)Jacuś16 napisał(a):  No jak sam malujesz to musisz sb zainwestowac w papier scierny itp
A masz kompresor i pistolet do malowania ?? czy penzel pujedzie w ruch..? Big Grin
Farba taka do metalu to w granicach 60zł ( zwykła , wiec prosze nie spodziewac sie cudów ) + lakier bezbarwny i utwardzacz do tego to jakies + 120zł + jakaś dobra podkładówka +60zł takie malwanie swoje cie wyniesjie 250zł cos około bo tam wiesz takie duperelki (penzelek ;D ) A no i jeszcze swoiom robote trzeba dlczyć Big Grin hehe A na kameleona" to już sa farby drogie i jak jeszcze jakies bedziesz miał wymogi to idz do mieszalni farb to za 1lit farby powiedza ci w granicach 500zł (mniej wiecej )
A co do lakiernika to po pierwsze nie wiem czy bedzie chiał sie z tym bawic ale napewno z jego farba (wszytskimi duperelami) powie ci najmniej jakies ok300zł

A z kąd jestes..?

Od kiedy ramę maluje się pędzlem? Powiem tak. Jak zapłacisz to każdy lakiernik zajmie się ją więc nie piszcie, czy lakiernik zajmie się tym. Jak sam to około 300 złotych i jak nie malowałeś nigdy to nie maluj Ogara. Powiedz tacie albo bratu, komukolwiek kto ma w tym doświadczenie.
a czy ja gdzies napisałem ze penzlem rame sie maluje...? jak chłopak chce malowac i nie ma pistoletu do malowania to czym ma pomaliwać....? No chyba pnezlem...!?
A nie wszyscy lakiernicy chcom się zajmowąć takimi duperalami jak komarek bo to tylko czas sobie traci a jak auto umaluje to i kase ma pozadnom ;D

inforamacja dla ''ogara200''

Ej no albo ty jesteś ślepy albo ja... Jacuś ja się z Tobą nie chcę kłócić. Ale przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz. cytuje Twój post " bo tam wiesz takie duperelki (penzelek ;D ) A no i jeszcze swoiom robote trzeba dlczyć Big Grin " to po co mu pędzelek?

moze mu potrzebny zeby sb leżał
no z tymi lakiernikami to tak jest u mnie rzaden nie chce bo powiedział ze komarka to od całosci czyli mu wyjdzie 150 i mu sie nie opyla i dużo czyszczenia itd


RE: malowanie - Jacuś16 - 06-02-2012 21:54:41

No jak nie ma pistoletu to czym ma ogara umalowac...? chyba penzelkiem chyba co nie...
A i ja też sie niechce kłucić bo to forum nie jest do kłucenia Big Grin


RE: malowanie - MrF4k - 06-02-2012 22:12:38

(06-02-2012 21:54:41)Jacuś16 napisał(a):  No jak nie ma pistoletu to czym ma ogara umalowac...? chyba penzelkiem chyba co nie...
A i ja też sie niechce kłucić bo to forum nie jest do kłucenia Big Grin

no też prawda ale lepiej już szprejem pomalować niż penzelkiem


RE: malowanie - ogar200. - 06-02-2012 22:28:28

Ja pierd***. Kupujesz rzecz aby sobie leżała? Nie no trzymajcie mnie bo nie wyrobię zaraz. Jacuś. Pędzelkiem to ty se możesz drzwi od piwnicy/ garażu pomalować a nie Ogara. Jak nie masz kompresora to spray i jazda! Pozdrawiam wszystkich sprawnych umysłowo. :F