Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Opel Astra G by Tomasso94 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Cztery kółka (/forumdisplay.php?fid=165)
+--- Wątek: Opel Astra G by Tomasso94 (/showthread.php?tid=32962)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Lagoon - 23-10-2016 22:50:23

Elegancko, Pioneer jest o tyle dobry, że sterowanie można małym nakładem pieniężnym zrobić. Nie wiem czemu, ale Astra ma tak charakterystyczną barwę podświetlenia, że dla mnie żadne inne radio niż oryginalne nie pasuje. Ja też miałem zmieniać, ale średnio komponowałoby się jakieś fikuśne podświetlenie radia z imitacją drewna w konsoli Smile


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - tipowg - 24-10-2016 23:10:55

Ja się ostatnio że tak powiem "spuszczałem" jakie amorki kupić na przód bo te co miałem już przy kupnie dupy nie urywały a po 45 kkm niestety dały sobie emerytkę.
Rozrzut cenowy jak diabli. Znajomy wspominał mi o Kamokach.
Pogrzebałem i w sumie ludziska nie narzekają.
Kupiłem. Komplet wyszedł 250 z przesyłka.
Przechulane 2000 km jak narazie się sprawują a za tą cenę i przy wymianie samemu nie mam co narzekać. Jednie musiałem podkładki gumowe 5 mm wstawić pod talerzyki bo i poduszki już swoje mają a teleżyki to może ze 2000 km wytrzymują i nie idzie ich później dociągnąć. Mając do wyboru nowe talerzyki plus nowe poduszki łącznie za 160 zł to jednak wolałem gumę która była w garażu dociąć i podłożyć.


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Tomasso94 - 08-11-2016 21:22:41

To uczucie gdy pogoda straszy śniegiem i zmieni się na lekki deszcz pół godziny po wymianie kół na te brzydkie snieg




RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Tomasso94 - 30-11-2016 19:44:33

No to tak. licznik nieubłaganie dąży szybkim tempem do 200 000, jest ponad 195 kreskąą.

Wczoraj udało mi się wymienić świeczki oraz zrobić wtyczkę sprężarki klimy na porządnie. Raz łączyła, raz nie, teraz jest na stałe i spokój - no ale żeby się do niej dostać i polutować trzeba było rozgrzebać pół auta, życie Big Grin



No i odwdzięczył mi się tym że idę dziś rano do auta, spiesząc się do roboty, a rozrusznik na to tylko cyk, cyk, cyk... Dostał strzała i kręcił ładnie jak wcześniej. Mówię sobie oho, nadszedł czas na szczoteczki. Nie powiem że byłem zadowolony z tego faktu, bo wydobycie rozrusznika przy tym silniku to robota za karę, brak miejsca na wcisnięcie ręki, a co dopiero nasadki, w dodatku wszystko robione na czuja bo nihuhu nic nie widać. No ale tak jak myślałem, stare kontra nowe:




Noo ale już jest ok, rozruszniczek kręci silnikiem jak koza kręci arabusa Big Grin


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Tomasso94 - 07-01-2017 17:43:55

Łinter seszyn ofkors:






Ze zmian to wypadła końcówka z tłumika która przegrała batalię z solą. Na dniach założę coś nowego Smile Za to wpadł haczyk Bosala. W przyszłym tygodniu czeka mnie wymiana sprężyn z tyłu, niestety prawa strzeliła i skróciła się o zwój urywając odbojnik ;|


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Bartek - 07-01-2017 17:49:09

Tomek niżej ją !
Nie chcesz kupić mojej końcówki ? xD bo ja w planach mam podwójną delikatną Big Grin

A tak po za tym śliczna:*


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Tomasso94 - 07-01-2017 17:52:07

dupa pójdzie wyżej, bo oryginalnych sportive ze świecą szukać, a na modzone brak hajsu ;| Wlecą zwykłe


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Lagoon - 07-01-2017 18:11:19

Ja kupiłem pół roku temu ze Sportive i się zastanawiałem jeszcze dużo czasu, stały i stały na OLX. Ładnie się prezentuje, ale ten grill wg mnie psuje cały efekt. Czarna to i zwykły grill tylko od klekota z listwą chromowaną by o wiele ładniej wyglądał. Jak chcesz niżej to kup sobie z Corsy B tylne sprężyny i masz niżej.


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Tomasso94 - 07-01-2017 18:21:37

Gryl będzie bertone najszybciej jak będzie okazja Wink


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Bartek - 07-01-2017 19:14:42

Z berty trzeba liczyc od 100 w gore..
Panowie ostatnio widzialem grill FK przerobiony na wzor irka. Mial ta listwe doklejona. Wiec hm jest sens sie w to bawic ? Bo nie powiem fajnie to wygladalo. Jak znajde to zdj to podesle Smile
Tomek u mnie oryg siedzialy sportive ale poprzedni wlasciciel robil cala zawieche i wpakowal seryjne ..
Jak bd hajs mysle dac na przod -40mm a na tyl -30mm (chyba takie znajde)


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Lagoon - 07-01-2017 19:30:05

Jeśli to są te podróbki Irka to pewnie ma o jedną poprzeczkę więcej niż oryginał. Jak się podoba to czemu nie Wink


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Tomasso94 - 09-01-2017 21:24:54

A czo ten święty mikołaj?
Przyniosł Irmszera,
Pogrzało go tera?
Przynosi też mida,
nie ogranicza go bida Big Grin




RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Bartek - 09-01-2017 21:36:04

Kurde .. za tą kasę to sam bym wziął !
jak Ci nie spasują lampy to odsprzedaj mi xD


Zazdro !


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Tomasso94 - 10-01-2017 23:54:16

Lampeczki na aucie:




Świecą, ale lepsze zdjęcia przy okazji Big Grin

Blenda też na honorowym miejscu. Nie szkoda było wiercić otworu, bo już i tak był tam przełącznik zamontowany wczesniej:



No i teraz czas na zabawę z komputerem:



Najpierw regeneracja wyświetlacza i przeprogramowanie, potem kompletowanie czujników i zabawa w montaż Wink


RE: Opel Astra G by Tomasso94 - Marwerick - 11-01-2017 00:20:56

te lampy tylne wyglądają jak pomalowane tanim tandetnym szprajem dopiero na drugim zdjęciu jest ten właściwy efekt widoczny.