Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Opel Astra G by Tomasso94 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Cztery kółka (/forumdisplay.php?fid=165)
+--- Wątek: Opel Astra G by Tomasso94 (/showthread.php?tid=32962)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - spsport2000 - 09-01-2016 01:22:58

nie są złe te auta, nawet bardzo nie gnija i sa tanie. Za 3 tysie mozna juz taka wyrwac. I co jest wazne, lubia gazownie.


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - tipowg - 09-01-2016 12:50:53

Dodam coś od siebie. Nie dość ze lubią gaz to w trasie są zaskakująco ekonomiczne. Moja Berone z silnijjem x18xe1 na sekwencji oczywiście w trasie nie przekracza 7,4 litra gazu i predkosciach okoli 110-120. Po mieście okolo 10 litrow ponizej nie schodzi. A z przyczepa w trasie 8.7-9 litrow. Wiec naorawde ekonomiczne. A co do gnicia po polskich drogach jak kazde auto jak nie zabezpieczysz to zaraz ci ruda opierdzieli.

tapatalk


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - Tomasso94 - 09-01-2016 17:00:57

Co do rdzy to są trzy przypadki: Niemieckie z początku produkcji praktycznie nie gniją jeśli nie były ruszane. Te z Gliwic zgniły zanim opuściły fabrykę. No a jak już było coś ruszane przy blacharce gniją bez wyjątku Big Grin


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - Bartek - 09-01-2016 17:07:42

Tutaj Tomek dobrze prawi Big Grin niestety gliwickie gniją na potęgę ;cc


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - Lagoon - 09-01-2016 18:20:05

@tipowg, ciągasz przyczepkę Bertonką? :F

Dokładnie, jak się już ruszy blachę to kaplica...Ruda tańczy jak szalona.


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - tipowg - 09-01-2016 18:52:33

Lagon wiem lekkie zbaszczeszczenie ale Beti jest bo mi sie podoba i nawiazuje do Calibry ktorą jeździłem 5 lat. I szukałem jej 6 miesiecy. Zresztą Beti nie jednego moto przywiozła i sie sprawdza. Życie werfikuje.

tapatalk

P.s. śmiesznie wyglada. Lepszybajer jest jak ludzie zerkaja na autko. Patrzą na front Astra. Patrzą z boku nie Astra i cofają sie żeby jeszcze raz zerknąć na przód apotem lecą na tył żeby odczytać emblematy. I drapią sie po głowie bo przód od astry ale di astry nie podobne. Naprawde pod marketami jest niezły ubaw jak człowiek patrzy jak ludziska patrzą na auto i zastanawiają sie co to jest. Mam w pełnej budzie ale marzy mi sie Beti w kabrio oczywiscie jako drugie autko na coraz cieplejsze lata 😈

tapatalk


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - Lagoon - 09-01-2016 20:35:18

Ale to jednak raczej 2 osobowy samochód jest...Do "wożenia się" w sam raz Big Grin


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - tipowg - 10-01-2016 00:07:14

Szczerze to jest 4 osobowy samochód. Z przodu 2 wygodne fotele a z tyłu wygodna kanapa ( chociaż współczuję tym którzy siadają z tyłu w zimie na tej skórze bez ogrzewania tyłka - z przodu jest). Wbrew pozorom nie jest ciasno z tyłu (pod warunkiem że nie masz 2 metrów wzrostu).
Można "się wozić" i można "być wożonym"
To stereotyp. Tak jak ten że Calibrą tylko "łby" jeżdżą.
A to nie prawda bo znajomy ma jaszcze Calibrę i nią jeździ na co dzień a ma 45 lat. Ja mam 34 lat i w zeszłym roku w Warszawie jednego wieczoru 5 razy mnie kontrolowali bo "to calibra" i przy piątej kontroli będąc już naprawdę wkurzonym powiedziałem policjantowi żeby przed zatrzymaniem sobie sprawdzili w kompie czy nie był już kontrolowany bo niektórzy lubią te linie nadwozia i nie zawsze to muszą być łby z reguły na bani albo dragach czy też czymś innym.


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - Tomasso94 - 02-04-2016 22:50:34

Wiosennie. Obuwie już zmienione na takie ładniejsze, o. Więcej nie mam co opisywać, to się tylko tankuje i jeździ :F










RE: Opel Astra II by Tomasso94 - Vladimir - 03-04-2016 12:30:47

Panie, lepiej to to jedzie niż 8v? Bo 8v nie jedzie best


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - Tomasso94 - 09-04-2016 17:52:23

Jedzie i to nieporównywalnie lepiej od 8 :F

Dzisiaj dzień sprzątania! Ale nie za pomocą odkurzacza bo takie sprzątanie to dla amatorów jest Big Grin
Dzisiaj wziąłem się za sprzątanie w silniku krejzi Jak to u mnie zdjęć jak zawsze mało, ale wyjąłem całą przepustnice, poczyściłem krokowy, egieera, wężyki kanaliki, nawet filtr powietrza wytrzepałem. A wytrzepałem bo jest prawie nowy to sie nowego nie wymienia nie? Big Grin I magicznej wody niezamarźliwej dolałem, i płynu do spryskiwaczy, i podokręcałem wszelkie opaski, i wężyki powtykałem bardziej, nowe uszczelki dałem, cód miód. Potem oczywiście adaptacja wszystkiego na nowo i powiem wam że takie czyszczenie po X latach działa bardzo pozytywnie Big Grin W przyszłym tygodniu myślę że zawita nowy olej bo od ostatniej wymiany już z 17 kkm winc warto powoli zmienić Smile





RE: Opel Astra II by Tomasso94 - tipowg - 09-04-2016 18:39:43

Heh te przepustnice. W tych autach to norma ze trzeba je czyscic.


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - Tomasso94 - 09-04-2016 22:57:36

uznałem że pewnie nikt tam nigdy nie zaglądał, a że pogoda ładna to sobie pogrzebałem Smile


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - tipowg - 09-04-2016 23:07:20

Tak naprawde tam powinno się zaglądać w momencie kiedy zaczynają falować obroty.
Ja zaglądałem co miesiąc i okazywało się że jest tak samo uwalona pomimo że była czyszczona. Teraz tam nie zaglądam bo to okazuje się Syzyfowa praca. A dopuki obroty są stabilne to nie ma co przesadzać bo można sp......


RE: Opel Astra II by Tomasso94 - Lagoon - 10-04-2016 16:56:40

Też mnie czeka czyszczenie dolotu. Co do różnicy miedzy 8 i 16V to jedzie lepiej wprost proporcjonalnie do ilości pobieranego oleju :F Dobrze przy autku pogrzebać, egr jaki czyściutki Big Grin jakieś plany wizualne z nią wiążesz?