Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Warto brać tą stacyjkę? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Warto brać tą stacyjkę? (/showthread.php?tid=32932)



Warto brać tą stacyjkę? - TheNight - 25-02-2015 19:41:08

Znalazłem na necie taką stacyjkę:
http://allegro.pl/przelacznik-stacyjka-na-kluczyk-on-off-typ-48-i5114707415.html
Chce ją wsadzić do T1 ki na zasadzie Zapłon > Stacyjka > Kondensator
Wiem że podpasuje też stacyjkę z chinczyka ale nie chcę wiercić w uj dużej dziury w boczku... Jak myślicie nada się?


RE: Warto brać tą stacyjkę? - amin - 25-02-2015 19:55:29

Nada się, tylko raz że tego typu gówno przekręcisz śrubokrętem, dwa że jeżeli zrobisz to na zasadzie oryginału, że masuje platyny do masy, to wystarczy odpiąć od tego kable i tak odpalisz. Chyba że, podepniesz to pomiędzy platyny a kondensator, to wtedy jak wyrwiesz te kable, to będziesz musiał je połączyć. Gra nie warta zachodu, romet to romet, i nie zmienisz tego :F


RE: Warto brać tą stacyjkę? - dominik963 - 25-02-2015 19:59:04

Ale jako prowizorka to dobra. Jesli ktos sie nie zna to raczej Ci go nie zwinie. Fakt faktem, że dużo osób miało w przeszłości doczynienia z takimi motorkami. Stacyjke możesz sobie zrobić, ale i tak bym nie zostawił rometa pod sklepem chyba, że na wsi.


RE: Warto brać tą stacyjkę? - TheNight - 25-02-2015 20:00:53

Chodzi mi o to że kondensator będzie w schowku ze stacyjką Smile Wolę już wpinać kable niż patrzeć jak jakiś debil "kolega" katuje mojego rometa... kiedy ja gdzieś pójdę.


RE: Warto brać tą stacyjkę? - amin - 25-02-2015 20:03:13

Powiem ci szczerze że zdarzyło się mojemu koledze że mu podczas lekcji simzłoma zawineli... To podczas lekcji wybiegł z klasy i wziął co swoje. Równie dobrze można pociągnąć kabla, zarobić konektorem żeńskim, przy kondensatorze konektor męski, i jak gdzieś zostawiasz rometa to odpinać po prostu kondensator i po problemie.


RE: Warto brać tą stacyjkę? - TheNight - 25-02-2015 20:08:47

Na takiej samej zasadzie to ma działać Big Grin

Powinno zdać egzamin gdyż wątpię żeby komuś się chciało odkręcać schowek i omijać stacyjkę...
Tylko raczej boję się czy ta stacyjka nie będzie przerywać czy coś w tym stylu Smile