Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: ROMET F.A.Q (/forumdisplay.php?fid=163)
+--- Wątek: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart (/showthread.php?tid=32914)

Strony: 1 2


RE: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - BigSoft - 11-03-2015 20:59:48

Najpierw to zmierz, potem Ci napiszę co i jak.

Multimetr ustawiasz zawsze na najwyższy zakres, potem go zmniejszasz jeśli potrzeba (tak aby odczytane wartości miały sens, np gdy Ci się wyświetli na najwyższym zakresie 0,005, to go zmniejsz, tak aby przecinek był bliżej pierwszego zera, czyli pokaże Ci się np 0,5).


RE: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - Roger - 11-03-2015 21:18:47

1-2, 2-1 wyniosi 01.1. Między 4-1, 4-2 zero reakcji miernika.
Więc podłączyć mam tak jak na zdj?


RE: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - BigSoft - 11-03-2015 22:55:03

Zero reakcji miernika = błędnie ustawiony zakres.

Ok, tak jak zaznaczyłeś na obrazku - podłącz i zobacz efekty. Gdyby coś było nie tak, to zamień zielony przewód z czarnym (lub czerwony z czarnym) kolejnością, ale tylko jedną parę!


RE: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - Roger - 12-03-2015 14:50:52

Masę moge podpiąć po ramę Charta?


RE: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - BigSoft - 12-03-2015 17:02:32

Powinieneś.


RE: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - Roger - 12-03-2015 17:20:06

Jeszcze jedno, obojętnie do którego końca cewki podepnę kabel "+" ?


RE: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - BigSoft - 12-03-2015 20:31:15

Obojętnie. Jednak gdyby coś było nie tak, to #18


RE: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - piter1281 - 25-03-2015 17:39:22

Witam. Przed tygodniem zamontowałem transformator według schematu.
Po odpaleniu chart chodził na wolnych obrotach, gdy go wkręciłem na wyższe spalił się moduł. Tak wiec mając kolejny moduł zamontowałem i odpaliłem. Po przejechaniu kilku kilometrów moduł znowu się spalił. W czym tkwi przyczyna problemu? Pomóżcie bo kupiłem już 2 moduły i nie mam ochoty kupować następnych.


RE: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - BigSoft - 25-03-2015 19:09:46

Trzeba zmienić transformator na 12V. Nie spodziewałem się, że napięcie na cewce ładowania wzrośnie aż tak wysoko, że napięcie po stronie zasilania modułu wzrosło na tyle, że go uszkadza.


RE: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - Wokol - 22-04-2019 19:36:15

Dzień dobry. Czy ma ktoś schematy:
- "super wypasiony schemat poglądowy"
linkowane na poście #1?
Linki nie działają, niestety.


RE: [FAQ] Jak podłączyć transformator do cewki zasilającej lub ładowania - Romet Chart - BigSoft - 29-04-2019 07:41:45

Zaktualizowałem linki. Zdjęcia powinny działać.