Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Klin Chart - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Chart (/forumdisplay.php?fid=137)
+---- Wątek: [Chart] Klin Chart (/showthread.php?tid=32878)



Klin Chart - minu07 - 23-02-2015 18:49:54

Witam,klin w charcie jest taki sam jak w innych rometach, motorynkach itp ? proszzee o jak najszybsza odpowiedz


RE: Klin Chart - charper - 23-02-2015 19:10:14

tak ... enedue


RE: Klin Chart - Doom - 11-12-2017 23:46:54

Odkopuje Smile kupiłem klin od "Rometa" wg sprzedawcy pasuje do motorynki, komara etc a mi do Charta ni cholery. Jest na krótki i za wysoki, szerokość w sumie ok. Ma ktoś może wymiary jakie powinien mieć klin ?


RE: Klin Chart - charper - 12-12-2017 00:12:51

Może trzeba pilnikiem go doszlifować. Nie dorabiaj z innego materiału bo zniszczysz miejsce na klin.


RE: Klin Chart - kaziq - 12-12-2017 08:24:01

Z simsona pasuje ponoć.


RE: Klin Chart - stqc - 12-12-2017 13:16:39

Kupujesz klin, i dopasowujecie go pilnikiem sobie, pamiętaj aby rowem na klin i stozek tez przygotować dobrze przed montażem i będziesz miał pewne połączenie


RE: Klin Chart - charper - 12-12-2017 13:57:59

ja to robie jeszcze inaczej. biore nowy klin (ze starych zapasów mam jeszcze), klade go na drobnym pilniku i scieram go trochę naciskając go placem. scieram go na szerokość rowka na klin, czyli z tego co pamiętam 2 mm. potem ta półokrągłą część przycieram pod katem jeszcze bardziej, na koniec kluczem fancuskim wciskam w ten rowek. na koniec pilnikiem scieram go tak, żeby magneto poprawnie osiadło na wale, nie powinien wystawac ponad czop więcej, niż wynosi głębokość rowka na klin w magnecie.
Myślę że warto jest taka kombinacje przejść, bo nie zdarzyło mi się od tamtego czasu, żeby klin wypadł podczas zakładania magneta.


RE: Klin Chart - Doom - 12-12-2017 14:45:00

ok w takiem rasie widzę że będzie trochę rzeźbienia Wink Ten który kupiłem jest za wysoki - nawet po wciśnięciu magneto nie wchodzi bo ma za mały rowek. No i powinien być od strony zaokrąglonej bardziej płaski - dłuższy i niższy. W takim razie pobawię się polnikiem jeśli nie da się kupić dopasowanego.