Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Poprawność składania oryginalnego tłumika Ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Poprawność składania oryginalnego tłumika Ogar 200 (/showthread.php?tid=32850)



Poprawność składania oryginalnego tłumika Ogar 200 - parczi - 22-02-2015 17:55:03

Witajcie!
Posiadam Ogara 200 (silnik 223) lecz mam dylemat co do tłumika. Ten który był przy pojeździe był już tknięty ręką jakiegoś tunera, powiercony czyli śmietnik. Kupiłem drugi, niewiercony. Po rozebraniu obydwa tłumiki miały inne ułożenie wnętrzności, w tym dławik. Zamieszczam trzy zdjęcia poglądowe, wydaje mi się że prawidłową kolejność prezentuje tłumik na górze zdjęć:


element z złożony z dławika i dwóch pokrywek, tą stroną wchodzi do wnętrza tłumika



widok z boku


po włożeniu dławika z tymi puszkami do środka, w stronę zewnętrzną wystaje element z dwoma krućcami, następnie ostatnie denko skierowane dwoma krućcami do środka.


sugerując się tym obrazkiem to ten dławik z puszkami jest chyba odwrotnie (tak jak tłumik z dołu zdjęć) lecz podejżewam że tłumik niewiercony nigdy wcześniej nie był rozkładany i nikt nie zmienił kolejności, proszę więc o podpowiedź jak go poprawnie złożyć



co to jest za element zaznaczony cyfrą 7?? nie miałem go w żadnym tłumiku.

i jeszcze jedno pytanie. Czym się różni tłumik od ogara 200 z silnikiem jawa od ogara 205 z silnikiem romet. Mam na myśli tłumiki te co na załączonych zdjęciach. z technicznego punktu widzenia różnica w bebechach powinna być, to są dwa całkiem inne silniki.


RE: Poprawność składania oryginalnego tłumika Ogar 200 - charper - 22-02-2015 18:07:56

7 - sznurek azbestowyBig Grin na przyszłość ściągnij sobie książkę o naprawie rometów bo w goglach są schematy z wyciętymi opisami i weż się tera domyślajWink


RE: Poprawność składania oryginalnego tłumika Ogar 200 - amin - 22-02-2015 18:13:15


Uszczelka.


RE: Poprawność składania oryginalnego tłumika Ogar 200 - parczi - 22-02-2015 18:51:58

dzięki za rozszyfrowanie elementu tylko jak z kolejnością bo wydaje mi się że emement z dławikiem i dwoma pokrywkami powinienem obrócić o 180 stopni.


RE: Poprawność składania oryginalnego tłumika Ogar 200 - parczi - 21-06-2015 13:29:05

A więc jak to jest z tym tłumikiem, zna ktoś poprawność składania tego ustrojstwa??


RE: Poprawność składania oryginalnego tłumika Ogar 200 - parczi - 21-06-2015 14:21:28

czyli tak jak myślałem. A wydawało mi się że ten górny tłumik był nie tykany przez żadnego "mechanika". dzieki