Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Drugi Chart-core Skalpela - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Drugi Chart-core Skalpela (/showthread.php?tid=32720)

Strony: 1 2 3


Drugi Chart-core Skalpela - skalpel155 - 18-02-2015 00:24:21

Siemka Ponownie! Mało się udzielałem za sprawą przesiadki na piździkółka, nie twierdze że to się zmieni, ale że z forum został mi sentyment jak z chartem to sie podzielić tu Chcę Big Grin

Charcik kupiony dziś, z olx, za śmieszne pieniądze, miał nie mieć papierów, okazało się że ma, tylko muszę się trochę prawnych spraw podowiadywać i gitesik! Big Grin
Rok produkcji 1988, Nowa oponka tył, nowe pierścienie, zmieniany gaźnik (jakiś brzydki, nie wiem nie mialem czasu patrzeć a później ciemno bylo) i nowy moduł. Jutro zabieram się za próbę odpalenia, charcinka ponoć stała 3 lata nie używana, jeśli uda mi się ją uruchomić to troche pojeżdżę i pewnie na sprzedaż lub jeśli nie odpali to na części jak reszta moich motorków (za wyjątkiem jedynej RG-tki) ;D A Charcinę bym chętnie zostawił, ale mam ciasno z miejscem do trzymania, RG mam użyczony kawałek podłogi w garażu, no a charcina już by miała cienko z miejscem (strych lub piwnica)

Ogólnie moto kompletne, z tego co wiem narazie to:
*Pochlastana elektryka (mam ją w reklamówce i w moto troche chyba Big Grin)
*pęknięty przedni błotnik
*Brak przedniej lampy
*Moto nie odpala, gadało ale nie odpalało, zresztą sprzedawca pokazywał że jakby łapie i nie chce odpalić
*Brak manetki gazu i przełączników prawych
i brak przednich kierunków, to chyba wsio póki co Wink

Jutro próba palenia A teraz fotki z ogłoszenia Wink






RE: Drugi Chart-core Skalpela - Marwerick - 18-02-2015 01:34:17

spoko dasz radę jak z poprzednim.


RE: Drugi Chart-core Skalpela - Przemi998 - 18-02-2015 01:49:48

Fajny charcik do dopieszczenia Smile ile dales ?


RE: Drugi Chart-core Skalpela - skalpel155 - 18-02-2015 10:04:00

No już bogatszy w doświadczenie (profil mechaniczny) 6 moto w ciągu niecałych 2 lat, z czego jeden jeżdżący reszta na części, no i teraz charcina doszła Wink Dać nie dałem, ale zapłaciłem śmieszne pieniądze, nie spodziewałem się że można wychwycic taka okazje na olx :3 200zł, a stał 60km ode mnie


RE: Drugi Chart-core Skalpela - kokosek - 18-02-2015 11:42:08

A teraz zobaczymy co z nim zrobisz ^^


RE: Drugi Chart-core Skalpela - skalpel155 - 18-02-2015 13:56:55

narazie się przy nim bawie Big Grin zabezpieczenie bylo wygięte, Ma ryskę na tłoku przez to. kupilem segery, zaraz jade jeszcze po pierscienie bo jeden przy ściąganiu, ogólnie, stwierdzam że elektryka jest lepsza niż w mojej aprilce co była nie wypalem (kable pocięte etc). jak pamiętam z charta wychodzilo 17 lub 12 kabli ze stacyjki. teraz wychodzi 1 kabel Big Grin Poprostu miszczostwo, reszte kabli mam w reklamówce, nawet z kostkami, pewnie będę brał schemat i składał do kupy, najpierw przejrze elektryke, może jest zrobiony tylko do najważniejszych elementów żeby odpalał





RE: Drugi Chart-core Skalpela - skalpel155 - 19-02-2015 00:07:29

Więc tak, porobiłem co wynalazłem na miarę swoich możliwości, niestety po wyjęciu silnika schowałem moto do piwnicy, teraz musze go wyciagnąć żeby odpalić. Podlałem mu pod świecę w piwnicy, zaczął gadać, strzelać w otwór wydechowy, jest postęp (tłumik zdjęty i próba zobaczyć czy załapie) Ogólnie jest lepiej niż był jeśli chodzi o zadatki na odpalenie Wink

W tej chwili jestem na etapie robienia elektryki ze schematem, kabli mam z 3 moto, poskładam coś na kostkach, będzie wiadomo po połączeniach i ze schematem Wink (grunt to się odnaleźć we własnym bajzlu). A powodem robienia elektryki jest to, że aktualnie idą 3 przewody od cewki, jeden od stacyjki do modułu i reszta to przewody od iskrownika do modułu. Tak skróconej wersji nie widziałem

Moto na 99% zostaje u mnie, dowiedzialem sie w starostwie o papierach, na 18 czyli we wrzesniu rejestruje go na siebie i posłuży mi do zniżek i będzie sobie stał na czarną godzinę, a póki co, jeśli będzie chodził to do jazdy po okolicy i do nauki dla Dziewczyny Wink

Także lecimy z chartcorem Big Grin Jeśli uda mi się go odpalić tak żeby chodził to nagram filmik z pracy Wink O wszystkim będę informował na bierząco Wink


RE: Drugi Chart-core Skalpela - Supryk - 19-02-2015 00:12:13

tan ma dwa, a jednego w zasiegi reki nie ma
wywalil bym nawet 2 kola za charcika w orginale z papierem


RE: Drugi Chart-core Skalpela - skalpel155 - 19-02-2015 00:17:11

Drugi bo poprzedni sprzedany, chartów jest, tylko odważnych na nie nie ma Wink


RE: Drugi Chart-core Skalpela - Supryk - 19-02-2015 00:19:28

maszynka ladna
u mnie bardziej kijowo z transportem


RE: Drugi Chart-core Skalpela - Marwerick - 19-02-2015 00:21:30

(19-02-2015 00:17:11)skalpel155 napisał(a):  Drugi bo poprzedni sprzedany, chartów jest, tylko odważnych na nie nie ma Wink

rozwiń tą ostatnią część zdania


RE: Drugi Chart-core Skalpela - skalpel155 - 19-02-2015 00:28:55

Strach o części i "a bo to bez papierów" "a bo jak za taki to drogo" itp, chyba ze coś się zmieniło. Tak samo w przypadku RG jest, bo części niby nie ma, bo bez papierów itd i nie chcą kupować Wink


RE: Drugi Chart-core Skalpela - kokosek - 19-02-2015 00:29:22

Ceny chartów zabijają taka jest prawda, tu była okazja, a okazja jak to okazja zawsze warta (Prawie :F )
Gratuluje Skalpel dobrego wyboru.


RE: Drugi Chart-core Skalpela - Marwerick - 19-02-2015 00:33:55

no ten strach o części jest .


RE: Drugi Chart-core Skalpela - Amanssy - 19-02-2015 00:36:27

(19-02-2015 00:33:55)Marwerick napisał(a):  no ten strach o części jest .

Do charta jest dosłownie wszystko,tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać.