Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem przy sprzedaży ogara - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Problem przy sprzedaży ogara (/showthread.php?tid=32564)



Problem przy sprzedaży ogara - krycha779 - 12-02-2015 17:48:55

Witam otóż sprzedałem ogara bez papierów kolesiowi.Koleś po kilku dniach od sprzedaży dzwoni mi że nie odpala i że zwróci mi go by odebrac swoje pieniądze.nie podpisywałem z nim żadnej umowy kupna/sprzedaży .umów na rometa żadnych nie miałem,a romet nie był kradziony.Przy zakupie miałem dwóch świadków że go kupił i nie było wspomniane o "gwarancji rozruchowej".Czy jeśli mu odmówię zwrotu to mógłbym mieć problem czy coś?


RE: Problem przy sprzedaży ogara - TheNight - 12-02-2015 18:05:56

Jeśli masz świadków że przy tobie odpalał jeździł itd i jeżdżącego go kupił to raczej nic ci nie może zrobić Tongue


RE: Problem przy sprzedaży ogara - krycha779 - 12-02-2015 18:16:20

odpalalem go przy nim , o przejazdzce nic nie mowil,a teraz mnie policja i sadem straszyl


RE: Problem przy sprzedaży ogara - nie_mientki - 12-02-2015 19:13:54

Olej typa ciepłym strumieniem. Ani sądu ani policji nie uruchomi bo się nie opłaca. Straszy i już.

Art. 557 KC
§ 1. Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy.

Gdybyście napisali umowę to jeszcze fajniej, bo tam zawsze jest "kupujący oświadcza że stan techniczny pojazdu jest mu znany..."

Zaproponuj odkupienie za ułamek tego co sprzedałeś Big Grin


RE: Problem przy sprzedaży ogara - krycha779 - 12-02-2015 20:52:26

artykuł ten chyba jednak jest nieważny ponieważ pisze "przy zawarciu umowy "


RE: Problem przy sprzedaży ogara - Pompuś - 12-02-2015 20:58:17

Tak, ale koleś ci nawet nie udowodni że go od ciebie kupił. Olej totalnie, albo powiedz "widziały gały co brały"


RE: Problem przy sprzedaży ogara - TheNight - 12-02-2015 20:59:41

Jeśli zepsuł z własnej winy to go olej..


RE: Problem przy sprzedaży ogara - nie_mientki - 12-02-2015 21:06:03

(12-02-2015 20:52:26)krycha779 napisał(a):  artykuł ten chyba jednak jest nieważny ponieważ pisze "przy zawarciu umowy "

A ustna to nie umowa?


RE: Problem przy sprzedaży ogara - PawełBike - 13-02-2015 19:48:37

Jest gdzieś przepis pozwalający na oddanie towaru i zwrot pieniędzy do 7 dni od zakupu bez podawania przyczyny, lecz pojazd jest uszkodzony, nie macie żadnego kwita że był twój lub czegoś co miało by cie udupić przy nawet ukrytej wadzie. Szczególnie nie ma prawa ci oddać, jeżeli coś grzebał, rozbierał, regulował itp. Lej na niego bo umowy żadnej nie było, a jeżeli masz jakeiś obawy zwlekaj do tyh 7 dni i po kłopocie. Nie wiesz co dokładnie jest w nim obcnie uszkodzone?