Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nyple do szprych - nowe życie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Nyple do szprych - nowe życie (/showthread.php?tid=32468)



Nyple do szprych - nowe życie - Piotrek175 - 07-02-2015 21:04:10

Witam ponownie. Ostatnio udało mi się przeczyścić szprychy do Rometa, lecz zostały mi nyple. Macie Panowie jakiś dobry sposób na wyczyszczenie ich? Oczywiście coś bardziej efektywnego niż papier ścierny + włóknina Smile Z góry dzięki.
Pozdrawiam


RE: Nyple do szprych - nowe życie - Wojtek3362 - 07-02-2015 21:35:55

Polerka Big Grin


RE: Nyple do szprych - nowe życie - Piotrek175 - 07-02-2015 21:40:27

Ewentualnie czy dostanę mosiężne, nowe i takie same nyple? Wszystko jest w komplecie ze szprychami, a na dodatek są to takie nyple, których nie da się wykręcić śrubokrętem, a nie o te mi chodzi. Wojtek, nie ma innego sposobu? Jakieś środki, żeby szybciej brud odchodził? Ze szprychami było w miarę łatwo, ale nyple są takie małe, że nawet nie idzie tego dobrze złapać.


RE: Nyple do szprych - nowe życie - MIREK.M2 - 07-02-2015 21:42:05

Oddaj je do ocynku


RE: Nyple do szprych - nowe życie - Piotrek175 - 07-02-2015 21:46:57

Mirek, żeby ocynk był efektywny, metal musi być czysty. Chodzi o to, że chciałbym, żeby były takie złotawe, a nie srebrne.
Znalazłem firmę, która czyści i cynkuje/chromuje metalowe elementy. W poniedziałek się z nimi skontaktuję. Jak ktoś by miał jeszcze pomysł na przeczyszczenie nypli, to piszcie.


RE: Nyple do szprych - nowe życie - Wojtek3362 - 07-02-2015 22:02:14

Przecież tam gdzie robią ocynk i tak najpierw wrzucają wszystko w kwas, wtedy się czyści. Możesz też użyć środków do czyszczenia silników, ale nie wiem czy będą piękne żółte. Jak będziesz cynkował poproś o pasywację na żółto jeżeli oferują, będziesz miał taki efekt:



RE: Nyple do szprych - nowe życie - Piotrek175 - 10-02-2015 15:39:41

Kupiłem szczotki druciane i dyski ścierne na wiertarkę i sprzedawca w firmie, która ocynkowuje, polecił mi jakiś środek do czyszczenia nypli. Zobaczę w sobotę, czy to da jakiś efekt i napiszę rezultaty.


RE: Nyple do szprych - nowe życie - joozek - 10-02-2015 20:04:15

na wiertarkę do pierwszego czyszczenia polecam takie coś, gradacja 150
http://allegro.pl/sciernica-trzpieniowa-listkowa-z-wlokniny-fi-63-5-i5005844980.html
a do wykończenia takie
http://allegro.pl/sciernica-tarcza-trzpieniowa-z-wlokniny-30-30-6-i5061808333.html

Aby dało się nyple trzymać w paluszkach nakręcasz na szprychę i jazda Tongue
Kilka godzin i efekt miodzio Big Grin
Szczotki drucianej, czy ściernic z papierem, nie polecam bo narobisz rys, a potem pod ocynkiem, a zwłaszcza chromem będzie widać.


RE: Nyple do szprych - nowe życie - PawełBike - 10-02-2015 21:58:00

Osobiście nyple rowerowe (pare było również pomalowanych) zapakowałem do szczelnego pudełka po kliszy, zalane benzyną, chwile machania, potem można do tego dolac jeszcze na chwile cifu i z 2 razy wymienić płyn , można spróbować, bo czasu wiele nie trza na to a i nie kosztuje wiele


RE: Nyple do szprych - nowe życie - Piotrek175 - 14-02-2015 23:06:01

Nie będę ich oddawał do ocynkowania. Tata w sklepie zakupił szczotki druciane na wkrętarkę i oto efekt:

Jak widać, są rysy, ale nie wiem, czy je zostawić, czy kupić jeszcze tę włókninę. Chcę robić na oryginał, a mosiądz bardzo ładnie będzie wyglądał z ocynkowanymi szprychami. Nie zwracałem dużej uwagi na to miejsce do śrubokręta, bo to i tak jest pod opaską na obręczy.

Józek, a to nie pójdzie wygładzić tych rys tą ściernicą włókninową? Ogólnie i tak się cieszę, że znalazłem efektywny sposób, bo papierem ściernym i ręką mi się to nie widzi Big Grin


RE: Nyple do szprych - nowe życie - Wojtek3362 - 14-02-2015 23:15:06

Ja to bym tak zostawił. Chyba nikt nie będzie oglądał lupą twoich nyplów nypelów czy kto tam wie Tongue


RE: Nyple do szprych - nowe życie - joozek - 14-02-2015 23:46:02

Pisałem abyś nie robił tego szczotką drucianą, zwłaszcza stalową. W Castoramie można kupić z drutami mosiężnymi i wtedy tych rys dużych nie robi. Teraz włóknina to już nie pomoże, musiałbyś je sporo "odchudzić" Confused
Ja bym już je takie zostawił, wyglądają nieźle Smile


RE: Nyple do szprych - nowe życie - Piotrek175 - 14-02-2015 23:51:08

Józek, odkąd napisałem tamtego posta, nie miałem dostępu do internetu. Dopiero dzisiaj wszedłem na forum. A inne elementy, np. starter czy tylną zębatkę czym czyścić, żeby nie było rys i ocynk był ładny? Papier ścierny coraz drobniejszy i włóknina? Widzę, że muszę zakupić sporo ściernic, szczotek na wkrętarkę Big Grin


RE: Nyple do szprych - nowe życie - joozek - 15-02-2015 01:36:18

Napisałem Ci 2 posty wyżej, najpierw te z papierem ściernym gradacja 120, 150 potem 240, 320, a na koniec włóknina.


RE: Nyple do szprych - nowe życie - Piotrek175 - 15-02-2015 02:18:05

Okej, chciałem się upewnić tylko. Ale sam widzisz, dopisałeś kila gradacji Big Grin Jutro z rana lecę do sklepu. Wielkie dzięki chłopaki za pomoc. Temat można zamknąć Smile