Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Poradniki, instrukcje i schematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik (/showthread.php?tid=32192)

Strony: 1 2 3


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - m.osiak@o2.pl - 28-01-2015 14:12:34

(27-01-2015 21:23:53)knypas napisał(a):  Piaskowanie koszt 20 - 30 zł ?
Ciekawe kto Ci wypiaskuje za takie pieniądze.
Realny koszt piaskowania całego Rometa w moich okolicach to około 150 zł.

Piaskowanie całego komara 20-30zł- wszystkiego co będzie malowane na kolor. Polecam warsztat w Bochotnicy (droga Puławy- Kazimierz Dln.), szybko i bez fuszerki. 150zł to lekka przesada... Za tyle to ludzie z forum piaskują i malują motory. Co Ty za warsztat znalazłeś, że tyle chcą?

(27-01-2015 21:53:32)dlugiLBN napisał(a):  Idź się schowaj z tym poradnikiem,śmiech na sali :F

Komentujesz, bo chcesz sobie reklamę zrobić. Po co jakiemuś człowiekowi dawać 150-200zł za lakierowanie, skoro można to luzem zrobić z takim samym efektem w domu za niższą kwotę.
Nie odpowiada Ci temat, to na ch*j czytasz i się wypowiadasz?? Ciekaw jestem swoją drogą jak Ty malujesz motory... Napisz, też się pośmieję Smile

(27-01-2015 22:36:08)dlugiLBN napisał(a):  Bezbarwny dla pewności po 12 godzinach,ludzie przecież to wszystko pozłazi.Nauczycie się dużo z tego poradnika...

No to "ekspercie" naucz się czytać, bo napisałem, że trzeba czekać aż kolor wyschnie. Jakbyś na mokry kolor walnął bezbarwny, to dopiero by Ci poschodziło wszystko.


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - stqc - 28-01-2015 14:17:01

na bazę się kładzie bezbarwny po nie całych 10minutach bo to szybko schnie naprawdę :F Na Akryl czy co innego bezbarwnego się już nie daje :F


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - m.osiak@o2.pl - 28-01-2015 14:24:41

No tak, ale też nie nałożysz bezbarwnego na mokry lakier, bo też nie byłoby dobrego efektu. Chociaż w sumie po 12 godzinach to nie będzie się trzymał lakier, więc racja...


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - Mysiu - 28-01-2015 14:36:22

Po 10 minutach zawsze daję bezbarwny bo sie złapie do lakieru Smile
Nie lejemy tego dużo tylko delikatnie spryskujemy..


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - m.osiak@o2.pl - 28-01-2015 14:40:02

No tak, bo jakby nawalić za dużo, to byłyby zacieki..


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - Mysiu - 28-01-2015 15:21:58



Taki efekt, każdy maluje jak potrafi Smile


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - m.osiak@o2.pl - 28-01-2015 15:32:15

No i bardzo ładnie! Ja niestety zdjęć nie mam, bo komar sprzedany no i w naszym przypadku malowane było kolorem a'la perłowym, nie metalikiem, więc aż takiego efektu nie było, ale też było ładnie.


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - Pompuś - 28-01-2015 16:46:20

Kolega jeden filmik obejrzał i myśli że wszystko potrafi Tongue (oczywiście bez obrazy). To są lata praktyki, i nie ma co robić takich poradników bo zaraz zjadą cie jak psa, jak coś pomylisz. Poza tym ile osób daje na rometa baze + clar? Prawie wszyscy akryl, bo jest to prostsze i też efekt niczego sobie Tongue A bez zdjęć kolego to też dużo nie zdziałasz, bo ja mogę powiedzieć że zrobiłem cyl 90/6/2/2 do charta, ale sprzedałem go wczoraj i zrobić o tym poradnik Big Grin Trochę bezsens po mojemu, poza tym na zdjęciach i tak nie oddasz prawdziwego efektu.
pozdro Tongue


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - m.osiak@o2.pl - 28-01-2015 18:18:11

No właśnie widzę, że bezsens robić poradniki... Chcę ludziom pomóc, bo jakiś czas temu zauważyłem,że takich poradników na internecie nie jest za wiele, a ludzie do mnie z ryjami wyskakują, jakbym przynajmniej im matki pozabijał. Bym wiedział, że dokumentacja zdjęciowa się przyda, to bym fotek porobił, jak go malowałem. Nie wiedziałem, że taki "poradnik" będę pisał i dlatego nic nie fotografowałem.


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - simi81 - 28-01-2015 19:06:04

Na tym forum było masę poradników do różnych rzeczy i dużo z nich ludzie właśnie ostro chejtowali. Nic się nie poradzi., ale też mają rację, w tym trzeba mieć lata praktyki.


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - romet200 - 28-01-2015 19:39:12

Ja malowałem sprayem ogarka 200 sprayem według mnie wyszło ładnie:






RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - Kanilox - 28-01-2015 20:38:55

Szprejem można ładnie pomalować i to bez większego doświadczenia ale trwałość takiego lakieru jest kiepska, a ma to duże znaczenie w motorowerach.
Sam malowałem większość ramy od charta lakierem z K2 i efekt wizualny ładny ale np, na wahaczu tam gdzie kapał olej z łańcucha to się zrobioło matowe, na myjni też go nie umyje bo poschodzi pewnie.


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - Legwan1989 - 28-01-2015 20:59:01

A według mnie takie poradniki się przydaja. Wiele cennych uwaga mozna uzyskać. Na przyszłość będę wiedział żeby zmatowić podkład przed bazą - a tego nie zrobiłem. Z kolei bezbarwny położyłem kilka dni później Big Grin


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - hvil - 28-01-2015 21:11:08

Ile takich lakierów trzeba na całego ogara?? http://allegro.pl/emalia-uniwersalna-400ml-ral-2004-pomaranczowa-i4974335296.html

Ja mam propozycję całego ogara w proszku z uprzednim piaskowaniem w cenie za 250 zł....ale mniej to ja dałem za ogara...więc chciałem jakoś może sam go trysnąć:-)


RE: Jak samemu odmalować profesjonalnie motor- poradnik - romet200 - 28-01-2015 21:20:51

Mi poszło 2 puszki po 400ml podkładu 3 puszki 400 ml koloru i chyba 2 400ml bezbarwnego.

Odradzałbym tą farbę z linku zaopatrz się lepiej w jakiś lepszy lakier jeśli chcesz aby się to utrzymało, ja polecam lakiery firmy MOTIP