Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ułożenie trybów w skrzyni i automat zmiany biegów jawa - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ułożenie trybów w skrzyni i automat zmiany biegów jawa (/showthread.php?tid=32100)



Ułożenie trybów w skrzyni i automat zmiany biegów jawa - Rafku - 24-01-2015 18:11:03

Koledzy napiszcie mi z własnego doświadczenia

Rozpołowiłem 223, bo nie było biegów. Kupiłem automat, ale ciężko chodził. Rozebrałem, przesmarowałem, chodzi trochę lżej. Problem w tym, że nie wiem czy mogę społawiać silnik na tych zazębieniach:



Najlepiej jakby ktoś napisał na którym zębie który jest bieg, bo jest 5 rowków, ale chyba 5 biegów nie ma

Może ktoś przede mną źle złożył skrzynie. Po rozpołowieniu wyglądało to tak:






I jeszcze jedno, czy aby kopka odbijała wystarczy, że sprężyna będzie na tej dziurze, tak jak na zdjęciach jest?

Sprawa dosyć pilna, bo dzisiaj chciałbym społowić dziada. Pomóżcie proszę


RE: Ułożenie trybów w skrzyni i automat zmiany biegów jawa - Quake96 - 24-01-2015 18:56:25

Automat jest ustawiony na drugim biegu. Możesz złożyć i tak, w tym silniku nie ma to znaczenia. A rowków jest pięć bo są trzy biegi i dwa luzy. Skrzynia jest dobrze złożona, a co do kopniaka to trzeba go naciągnąć podczas społawiania. Poradniki znajdziesz w necie Smile