Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
kupno dokumentów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: kupno dokumentów (/showthread.php?tid=31572)

Strony: 1 2


kupno dokumentów - mikolaj.lukasik - 03-01-2015 18:45:10

ostatnio poszukają dokumentów na allegro pojawiły sie dwie aukcje wiem że musiałbym przebijać numery czy po przebiciu numerów już byłby wszystko okej i mógłbym zarejestrować bez problemów ?
http://allegro.pl/wsk-125-dokumenty-dla-kolekcjonera-papiery-i4952457229.html
i
http://allegro.pl/wsk-wfm125-dokumenty-papiery-i4957201989.html


RE: kupno dokumentów - maly - 03-01-2015 18:47:52

Wg prawa przebijanie numerów jest karalne


RE: kupno dokumentów - Bartek - 03-01-2015 18:47:59

Widzę, że wszystko jest z mojego miasta Tongue
Co do przebijania to wiesz, że to jest niezgodne z prawem..
Otóż musisz nabić nr na ramie i zmienić tabliczkę znamionową.
Jak zrobisz to wszystko starannie to myślę, że nie powinno być problemów


RE: kupno dokumentów - mikolaj.lukasik - 03-01-2015 18:49:09

(03-01-2015 18:47:59)Bartek napisał(a):  Widzę, że wszystko jest z mojego miasta Tongue
Co do przebijania to wiesz, że to jest niezgodne z prawem..
Otóż musisz nabić nr na ramie i zmienić tabliczkę znamionową.
Jak zrobisz to wszystko starannie to myślę, że nie powinno być problemów

wiem że to jest karalne , a w tym ogłoszeniu pisze że brakuje dowódu przejmować sie tym czy nie ?


RE: kupno dokumentów - Bartek - 03-01-2015 18:51:08

Jeśli masz pewne, że ten motor jest zarejestrowany i jest Oc to piszesz oświadczeniem, że dowód zaginął
Ale wg mnie to jest kupowanie kota w worku..


RE: kupno dokumentów - mikolaj.lukasik - 03-01-2015 18:52:59

(03-01-2015 18:51:08)Bartek napisał(a):  Jeśli masz pewne, że ten motor jest zarejestrowany i jest Oc to piszesz oświadczeniem, że dowód zaginął
Ale wg mnie to jest kupowanie kota w worku..
zadzwonię dzisaj i wypytam co i jak jest ale jesli mógłbyś spojrzeć na pierwsze ogłoszenie to wydaje mi sie że tak jest potwierdzenie zgłoszenia do rejstracji i gościu napisał że to nie jest dowód bo sie nie zna ,


RE: kupno dokumentów - Bartek - 03-01-2015 18:55:46

Pisze, że wszystko jest tylko brak dowodu
Ale też nie wiadomo z kiedy to OC i czy sobie nie leci w kulki.
Najlepiej jakbyś zadzwonił i się dogadał co i jak..
Jak bd wiedział dokładną lokalizację skąd gość jest i będzie to w miarę blisko to mogę nawet podejść i to ogarnąc jak jest w realu


RE: kupno dokumentów - mikolaj.lukasik - 03-01-2015 18:57:38

(03-01-2015 18:55:46)Bartek napisał(a):  Pisze, że wszystko jest tylko brak dowodu
Ale też nie wiadomo z kiedy to OC i czy sobie nie leci w kulki.
Najlepiej jakbyś zadzwonił i się dogadał co i jak..
Jak bd wiedział dokładną lokalizację skąd gość jest i będzie to w miarę blisko to mogę nawet podejść i to ogarnąc jak jest w realu

okej dzieki , zaraz zadzwonię i napisze , jesli byłaby tak potrzeba to sie do ciebie zgłoszę , oczywiście pokryje koszty twojego czasu Wink , jeszcze sie sie o co dokładnie pytać tego faceta ? o to czy by spisał że zganioł dowód ?


RE: kupno dokumentów - Bartek - 03-01-2015 19:00:55

Jeśli to bd blisko mnie to mogę na czasie podejść i się spytać. A co do pokrywania czasu to ja to robię bezinteresowanie Wink

Tak spytaj się czy w czasie spisywania umowy był dowód i czy na 100% jest zgłoszony do rejestracji i z kiedy jest to ubezpieczenie. Chyba tyle


RE: kupno dokumentów - Damian4570 - 03-01-2015 20:17:00

(03-01-2015 18:45:10)mikolaj.lukasik napisał(a):  ostatnio poszukają dokumentów na allegro pojawiły sie dwie aukcje wiem że musiałbym przebijać numery czy po przebiciu numerów już byłby wszystko okej i mógłbym zarejestrować bez problemów ?
http://allegro.pl/wsk-125-dokumenty-dla-kolekcjonera-papiery-i4952457229.html
i
http://allegro.pl/wsk-wfm125-dokumenty-papiery-i4957201989.html


Po przebiciu numerów, nic nie będzie ok. Nawet już w trakcie tego procesu (przebijania numerów), popełniasz przestępstwo.




PS Lepiej kup ramę z uporządkowanymi papierami.


RE: kupno dokumentów - Pitersen - 10-02-2015 18:37:57

Po przebiciu numerów, nic nie będzie ok. Nawet już w trakcie tego procesu (przebijania numerów), popełniasz przestępstwo.




PS Lepiej kup ramę z uporządkowanymi papierami.


[/quote]
Taaa najłatwiej doradzić "kup rame z papierami" tylko że w latach 80' i 90' też numery przebijali i nigdy nie wiesz co kupiłeś puki nie wypiaskujesz.... a druga strona to że taka rama z papierami kosztuje tyle co cały motor w dobrym stanie... PS jak się przebije numery i ma się w miarę kumatego gościa od przeglądów to nie ma najmniejszego problemu, tylko NIGDY niech nikogo nie pokusi szpachlować starych numerów! bo to popęka i odpadnie a wtedy kaplica.....


RE: kupno dokumentów - Rafalnapony - 10-02-2015 19:12:15

To się możesz zdziwić.Kolega kupił kadeta zarejstrowanego.Pojechał na przegląd i facet jakieś coś przystawił do tego numeru(podczerwień?) po chwili stwierdził,że numery są brzebite.Kumpel nie miał problemów bo jak kupował to nie spisał umowy K-S.Masz 50% że tylko spojżą na numer czy się zgadza i 50 że będą pyranie czy kłóty.
Po pierwsze głupotą jest to pisać publicznie.
Po drugie kup rame z papierami bo tego jest pełno i nie jest drogo.
Po trzecie nie bedziesz jechał na przegląd obsrany po szyje.


RE: kupno dokumentów - kalisz98 - 13-02-2015 20:20:17

a tak przy okazji poruszania tematu przebijania .
mam taką sytłacje :
Mam rame zgodną z nr z dowodu ale jedna cyfra jest nie widoczna . Co mam zrobić?


RE: kupno dokumentów - Motorowerzystka - 13-02-2015 21:01:04

Rafalnapony napisał(a):Po drugie kup rame z papierami bo tego jest pełno i nie jest drogo.
Pełno i nie drogo? loo Ciekawe gdzie.


RE: kupno dokumentów - Tomasz-pr110 - 13-02-2015 21:48:45

Taniej i łatwiej jest kupić całego trupka z papierami niż sama ramę Smile