Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" (/showthread.php?tid=31369)

Strony: 1 2 3


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - plusminus - 27-12-2014 15:38:32

Skoro smarowanie jak w czterosuwie, to co zrobisz z oknem wydechowym? Cały olej by tam uciekał.Smile


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - TheNight - 27-12-2014 16:14:20

Omg same problemy xD


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - plusminus - 27-12-2014 16:17:25

Nie martw się, to początek problemów. Powiedziałem, abyś zobaczył na konstrukcję di-techu, tam znajdziesz odpowiedzi na kilka pytań. Ale jest pewne, ze nie wykonasz sterowania wtrysku. Zbyt mało osób w ogóle to ogarnia, a co dopiero projektować.


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - Conqeror - 27-12-2014 17:12:30

Niech kolega zastanowi się co faktycznie poprawić w 2T by mniej palił a nie modyfikacje, ktore faktycznie skończą sie na Paintcie.


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - Damian4570 - 27-12-2014 18:47:05

Kolego, z tego nic nie wyczarujesz nowego Wink Jestem również tego samego zdania, że co zaczęło się w paincie w paincie się skończy Wink


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - TheNight - 27-12-2014 18:49:20

Ja nawet nie pisałem że zacznę Big Grin Ale pytam się czy zdało by to egzamin Smile W sumie jestem tego samego zdania co wy "co zaczęło się w paincie w paincie się skończy" Smile


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - nie_mientki - 27-12-2014 19:57:40




A co sądzicie o moim wynalazku? Ma szansę na zrewolucjonizowanie życia?


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - Taśma - 27-12-2014 20:06:39

zastosował bym to w samochodach żeby dzięki temu urządzeniu sie toczyły.


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - Petronas - 27-12-2014 20:08:04

Założ to sobie na p****a jeśli masz! Big Grin


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - Taśma - 27-12-2014 20:09:23

W sumie mapę wtrysku pewnie też narysuje w paincie. roll

A narysuj ten silnik w paincie i go odpal? Albo w programie, albo wydrukuj na kartce i sklej klejem biurowym i odpal Smile


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - grzesiek.r - 27-12-2014 20:46:33

Ja nie ma zamiaru Cię krytykować, projektownie wszystkiego co nas otacza zaczynało się od prostych szkiców, nawet na serwetkach w restauracjach.
Przemyśl kilka problemów:
- potrzebny jest mały zwarty kompresor turbinowy do zapewnienia dużej ilości powietrza przy okreśklonym ciśnieniu
- napęd tego kompresora napewno elektryczny, więc do rozruchu potrzebny jest sprawny akumulator,
- podczas pracy sprawny alternator
- popa paliwa,niestety elektryczna, powraca problem z puktu wyżej,
- wtrysk paliwa przy produkcji seryjnej to nie duży koszt,
- układ sterowania obu wtrysków można opracować ( przynajmniej dla prototypu) z dwóch czujników położenia wału
- problem smarowania wału rozwiązałbym ciśnieniowo
- tłok nie zawsze musi być smarowany, można użyć wkładek teflonowych na ściankach tłoka w celu zmniejszenia tarcia ( używane na codzień w silnikach wysokoprężnych w ciężarówkach), a okno wydechowe umieścić na takiej wysokośći żeby nie następowało wyrzucanie oleju, mozna to osiągnąć poprzez zastosowanie odpowiedniej konstrukcji pierścienia olejowego ( zgarniającego)
- druga opcja to wykonanie tłoka bezpierścieniowego w technologi ABC ( stosowana w silnikach modelarskich)
- ostatni problem to wtrysk powietrza , trzeba by zdudować mały i sprawny, taki który wytrzyma wzrost ciśninia podczas zapłonu w komorze spalania
Jeżeli rozwiążesz te problemy to silnik napewno będzie pracował poprawnie. Swoje rozważania opieram na własnym doświadczeniu w naprawie silników okrętowych, czołgowych, w cięzarówkach.
A taki układ zasilania jest używany w silnikach okrętowych, tam co prawda nie ma wtryskiwaczy powietrza tylko okna przez które jest wtłaczne powietrze pod znacznym ciśniniem


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - plusminus - 27-12-2014 21:09:20

(27-12-2014 20:46:33)grzesiek.r napisał(a):  - układ sterowania obu wtrysków można opracować ( przynajmniej dla prototypu) z dwóch czujników położenia wału

Nie chce mi się rozpisywać, co do reszty punktów, bo po co.. Zacytowałem jeden punkt i małe pytanko. Skoro wtrysk sterowany byłby tylko z połozenia wału, to co sterowałoby dawką mieszanki oraz stechiometrycznością mieszanki?
Wiadome, wszystko jest do zrobienia, ale wymaga to dopracowania.


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - nie_mientki - 27-12-2014 21:14:55

(27-12-2014 21:09:20)plusminus napisał(a):  
(27-12-2014 20:46:33)grzesiek.r napisał(a):  - układ sterowania obu wtrysków można opracować ( przynajmniej dla prototypu) z dwóch czujników położenia wału
Skoro wtrysk sterowany byłby tylko z połozenia wału, to co sterowałoby dawką mieszanki oraz stechiometrycznością mieszanki?

Kierowca potencjometrem umieszczonym na kierownicy.




RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - plusminus - 27-12-2014 21:18:59

A to kierowca też robi za sondę lambda? Smile


RE: Projekt Silnika 2t :D "Oszczędne 2t" - nie_mientki - 27-12-2014 21:23:31

Kierowca ma sondę lambda w wydechu Big Grin