Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar 3 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Komar 3 (/showthread.php?tid=31161)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Komar 3 - didek01 - 28-03-2015 00:54:44

Pięknie to wygląda Tongue


RE: Komar 3 - mjurzak - 28-03-2015 01:36:53

(28-03-2015 00:44:27)joozek napisał(a):  bo na tym forum to głównie Ogary i Charty Big Grin a Twój Komar nabiera nowej świeżości .... oby tak dalej.
aha ... skoro zastosowałeś śruby z A2 to usuń cechy twardości i je ładnie wypoleruj ... będzie jeszcze lepszy efekt














celowo to napisałem, może w końcu kogoś sprowokuję Big Grin


Taka prawda niestety, "Chłopcy Komarowcy" z tego forum raczej nie zrobimy Big Grin Z tymi śrubami to ciekawy pomysł, jak znajdę więcej czasu to popróbuje i podzielę się efektami Wink

Dziekuję didek01 Smile


RE: Komar 3 - 175mateusz - 28-03-2015 09:39:03

A ja wolę komary bo jest ich coraz mniejBig Grin Bardzo fajne podejście do komara już wygląda pięknieSmile Na prawdę fajnie, że tak ładnie go robiszSmile Czy po remoncie będzie stał czy masz zamiar nim jeździć na co dzień czy od świętaSmile?


RE: Komar 3 - komarinho - 28-03-2015 15:12:12

w ten sam sposób planuje kiedyś pomalować swojego. Meksykańska czerwień, boczki bagażnik i osłona łańcucha na czarno. Piękna sprawa.


RE: Komar 3 - mjurzak - 28-03-2015 22:58:38

Komar raczej będzie stał w domu a wyjeżdżał będzie tylko w sloneczne niedzielne dni Wink


RE: Komar 3 - mjurzak - 15-04-2015 01:04:20

Dawno nic nie pisałem to się podzielę postępami prac nad komarkiem Smile Ocynki i chromy zawiezione do fachowców tydzień temu, także trochę poczekam na telefon żeby je móc odebrać. Kupiłem ostatnio parę drobnostek takich jak:
-lusterko,
-odblask lampy,
-blacha do manetki zmiany biegów,
-żarówki,
-komplet linek
-oraz korek w odcieniu kości słoniowej Wink
Pozostały jeszcze do kupienia:
-kedry na bak i boczki,
-licznik,
-zestaw naprawczy ślimaka (kupiłem raz i okazało się że nie mają na magazynie już Sad ),
-guma manetki kierownicy żółta,
-odboje gumowe i tulejki przednich wahaczy pchanych
-chlapacz przedniego błotnika
-przelotki gumowe lampy przedniej
-pompka
Jak ktoś coś ma z powyższych elementów lub wie gdzie dorwać w fajnym stanie to piszcie pw
Także jeśli chodzi o zakupy do komarka to już prawie końcówka Smile
W dalszym ciągu czekam na odzew od tapicera..
Na dniach postaram się zrobić do końca silnik i założyć go do ramy.

Dziś także byłem na zakupach u jakiegoś gościa co sprzedawał całego ogara na części i kupiłem:
-lampę do ogara 205 (nowa z epoki)
-duże boczki schowków do 50 T-1 (gładkie)
-tłumik szmerów ssania w stanie bardzo dobrym z zawleczkami
-nóżkę zmiany biegów do ogara 205 (zero rdzy)
-ładny klakson z lat 70, trafi do komarka Smile
całość za 30 zł także myślę się opłacało.
Jutro wstawię więcej zdjęć z zakupów, póki co łapcie to:




Macie jakieś sprawdzone sposoby na przywracanie świeżości jasnym elementom w komarach? Smile


RE: Komar 3 - przemekm - 15-04-2015 14:45:18

ja od soboty tez mam 2350 i juz chyba 2gi raz czytam Twojego posta i sie pozytywnie nakrecam do remontu. Powodzenia, a ja pozwole sobie odezwac do Ciebie na PW jak troche kasy odloze na czesci Smile


RE: Komar 3 - komarinho - 15-04-2015 18:36:46

wydawało mi się że jeśli robisz ten kolor lakieru, tj meksykańska czerwień to będziesz go raczej utrzymywał w czarnych linkach, kedrach, nakrętkach baku itp. Jakos mi to nie gra z tym malowaniem, te kremowe dodatki.


RE: Komar 3 - joozek - 16-04-2015 00:15:08

(15-04-2015 18:36:46)komarinho napisał(a):  wydawało mi się że jeśli robisz ten kolor lakieru, tj meksykańska czerwień to będziesz go raczej utrzymywał w czarnych linkach, kedrach, nakrętkach baku itp. Jakos mi to nie gra z tym malowaniem, te kremowe dodatki.

Też tak o tym pomyślałem, no ale poczekamy na efekt końcowy. Ja nie tak dawno, w końcu kupiłem oryginalne czarne manetki baryłki. Beżowe mi nie pasowały.


RE: Komar 3 - Semmao - 16-04-2015 00:24:29

Ciekawie wygląda z kremowymi elementami, tak inaczej. Smile Poczekam jednak na efekt końcowy z ostateczną oceną Smile


RE: Komar 3 - mjurzak - 16-04-2015 12:36:04

Długo się zastanawiałem czy postawić na czarne dodatki jak większość ale chciałbym żeby się wyróżniał na tle czerwonych komarów Smile widziałem jednego w tym kolorze z jasnymi dodatkami i bardzo mi się spodobał Wink


RE: Komar 3 - komarinho - 16-04-2015 22:19:29

nie siedzi mi to, musialoby być kremowe siedzenie i najlepiej biale boki opon Big Grin


RE: Komar 3 - mjurzak - 19-04-2015 10:43:28

Siedzenie prawdopodobnie będzie kremowe, ale opony zostaną raczej czarne Smile
Docelowo Komar będzie wyglądał tak jak ten na filmie Komar 2350 oryginał 1973r tylko będzie miał jeszcze rączki, korek i chlapacz w beżu Smile




RE: Komar 3 - joozek - 19-04-2015 19:37:07

Ten Komar z filmu to nie do końca oryginał.
Co do Twojego ... ta metalowa obudowa lampy to nie 2350 z tego roku. Licznik do niego musisz poszukać też inny, a także plastikowy kluczyk stacyjki. Chlapacz też kupiłeś od tzw sztywniaka, tak jak beżowy korek baku. Beżowe manetki też musisz kupić od takiego Komara Huh Pokaż jak wygląda Twój pedał hamulca tylnego.
No nie wiem, poczekamy na finał


RE: Komar 3 - Błażej - 19-04-2015 21:51:30

Ten odbłysnik nie nadaje się do tego typu lampy.

Manetka biegów jeżeli współczesnej produkcji to nie nadaje się do jazdy wcale