Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Petycja o powrót karty motorowerowej - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Trudne sprawy (/forumdisplay.php?fid=206)
+--- Wątek: Petycja o powrót karty motorowerowej (/showthread.php?tid=31045)

Strony: 1 2 3


Petycja o powrót karty motorowerowej - Majonez2375 - 09-12-2014 21:16:07

Proszę was szczególnie tych co nie "załapali" się na zdanie karty motorowerowej. Jak wiemy od 2013r. obowiązuje prawo jazdy AM , zamiast
kart motorowerowej. Jak nie wiadomo z jakiego powodu , to powodem są pieniądze. Ci którym udało się zdać kartę, mogą ją wymienić za 100 zł na prawko, a Ci którzy nie zdążyli to muszą zapłacić co najmniej 800 zł,tyle jeśli zdamy za pierwszym razem, a jeżeli nie zdamy to koszty będą o wiele większe. Ta ustawa miała poprawić bezpieczeństwo, a pogorszyła sytuacje
,gdyż według danych przyrost osób jeżdżących bez uprawnień wzrósł trzykrotnie.Dodatkowo zdający musi udać się do ośrodka Word, i zdać AM, w jeździe po drogach publicznych w dużym mieście.Jest to bez sensu bo większość zdających pochodzi z małych miejscowości.

Proszę o podpisanie petycji, gdyż cały kurs i egzamin jest drogi. Do tego jeśli ktoś mieszka w małym mieście to musi jechać do WORDu .


https://secure.avaaz.org/pl/petition/Pan_premier_Donald_Tusk_Przywrocenia_karty_motorowerowej/?atXMMib


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - wojtekr35 - 09-12-2014 21:17:01

Bawcie się w jakieś petycje dalej i tak nic to nie da, szkoda na to czasu.


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - Kaskader na komarze - 09-12-2014 21:19:10

O Ja pie****e, znowu z tym wyskakujecie? Prawo nie działa wstecz, tyle razy o tym pisałem. Jak widać nie dociera.


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - Majonez2375 - 09-12-2014 21:20:40

(09-12-2014 21:17:01)wojtekr35 napisał(a):  Bawcie się w jakieś petycje dalej i tak nic to nie da, szkoda na to czasu.

Czego od razu nic nie da ?Podpisanie zajmuje 20 sekund ,gdy zbierzemy 20000 podpisów zostaje ona wysłana do Ministerstwa Komunikacji i zostanie wzięta pod uwagę. Zawsze trzeba spróbować.


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - ananas - 09-12-2014 21:22:27

Cytat:Dodatkowo zdający musi udać się do ośrodka Word, i zdać AM, w jeździe po drogach publicznych w dużym mieście.Jest to bez sensu bo większość zdających pochodzi z małych miejscowości.

A potem taki wjedzie raz do miasta i spowoduje wypadek... To, że ktoś pochodzi z małej miejscowości nie uprawnia go do nieznajomości przepisów.


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - Kaskader na komarze - 09-12-2014 21:23:40

Tak, zaraz ktoś inny wyskoczy z inną petycją typu, "Przywróćmy produkcję simsonów przecież one takie piękne". Jak dla Mnie, to nic nie da.


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - Wojtek3362 - 09-12-2014 21:26:14

Masz pecha, karty się nie przywróci. Jak ja widzę tylu ludzi, którzy jeżdżą tymi skuterami jak pacany to popieram AM.
A karta? Pamiętam że mojego kolegi nie dopuścili, bo nie umiał odpalić skutera (nie wiedział o blokady, klamka hamulca). A po to się zdaję, żeby się nauczyć czegoś. A tak to teraz każdy przejdzie szkolenie, i będzie wiadomo co i jak. Tym bardziej że teraz "motorowery" nie jeżdżą 60km/h, ale ponad 100km/h.


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - romek - 09-12-2014 21:29:32

Przypomniała mi sie petycja o przywrócenie produkcji Simsonów :F


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - Kanilox - 09-12-2014 21:52:48

Lepiej jest tak jak jest.

A tłumaczenie że jak ktoś jest z zadupia to musi do miasta przez to jechać jest dla mnie idiotyczne.

Bardziej byłym za zwiększenie prędkości maksymalnej motoroweru z 45 na 60km/h


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - Bartek - 09-12-2014 21:55:51

Witam w dziale trudne sprawy;*
Temacik już taki był i tym, że zbierzecie te podpisy to i tak wam nic nie da.

Dziękuję i życzę spokojnego wieczoru


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - mlodyfso - 09-12-2014 21:58:03

Dobra to ja jako ze juz mam/mialem karte motorowerowa poniewaz juz ukonczylem 18lat moja karta motorowerowa zostala anulowana w dniu ukonczenia pelnoletnosci ale przed ukonczeniem pelnoletnosci pojezdzilem troche po urzedach i popytalem sie troche.
Tak wiec osoby ktore ukonczyny 18lat przed 13stycznia 2013 moga jezdzic na dowodzie ci co po tej dacie ukonczyli 18lat musza miec AM tyle wiemy .Poniewaz ja przed ukonczeniem 18 rozpoczolem kurs prawa jazdy na B mialem badania lekarskie to mialem jedno z glowy ale niestety moje badania lekarskie sa tylko na kategorie B ale jest jedno ale... Osoby ktore posiadaja prawojazdy kat B dostaja automatycznie pozwolenie na kierowanie motorowerami (niejest to wpisane w prawojazdy jako kat. B) i mozemy legalnie jezdzic motorowerami na kat. B bez strachu tym ktorym nieudalo sie uzyskac karty motorowerower im niestety niepomoge bo prawdopodobnie zostaje im poprostu wywalic 800zl jak niewiecej na prawko AM.


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - szczupak54 - 09-12-2014 22:14:42

Ja juz kiedys kiedys kiedys tam załozyłem taki temat i wtedy było aby nazbierak 5000 głosów potem gdy nazbierało sie to 10000 i tak dalej ... tak samo z przywróceniem produkcji simsonów facepalm


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - nie_mientki - 09-12-2014 22:20:00

(09-12-2014 21:20:40)Majonez2375 napisał(a):  gdy zbierzemy 20000 podpisów zostaje ona wysłana do Ministerstwa Komunikacji i zostanie wzięta pod uwagę

Nie takimi ilościami podpisów Tusk podcierał sobie tyłek.


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - Petronas - 09-12-2014 22:57:33

Ja mam kartę motorowerową tylko że pamiętam z wyrobieniem były problemy. Ale jakoś wyrobili i potem wbite był tylko że mam pozwolenie na rowery. Ta karta niepodbita na motorowery sobie tak leży. Kto by mógł ją podbić za np. 200 zł?

Później bym ją wymienił na prawko oczywiście Smile


RE: Petycja o powrót karty motorowerowej - Bartek - 09-12-2014 23:06:28

Tylko, że twój pomysł jest sprzeczny z prawem i nikt na takie coś Ci nie pójdzie