Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Niebieski Kadet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Niebieski Kadet (/showthread.php?tid=30911)

Strony: 1 2 3


Niebieski Kadet - blackrider - 03-12-2014 16:08:45

Tak jak pisałem w powitalni od niedawna stałem się posiadaczem Kadeta. Ogólnie kupiłem go z zamysłem renowacji, ale już wiem, że pośpieszyłem się z zakupem. Rama ma pewne ubytki i kilka ponadprogramowych dziur. Po kierunkowskazach, stopce bocznek i podnóżkach dla rzekomego pasażera dla jednoosobowego motoroweru. Napaliłem się bo blisko było i z papierami. :evil:

Zdjęcie na razie tylko takie, bo nie mam możliwości zrobienia innego. Ogólnie cały osprzęt jest, tylko kanapa dwuosobowa, pewnie z ogara jakiegoś, silnik chodzi, tylko muszę automat wymienić. Nie ma kilku rzeczy np. przełącznika świateł. Mam dwa pytania do was. Czy to jest oryginalny kolor ? Czy opłaca się to remontować (mimo tej ściętej ramy) ? Dodam jeszcze, że mam chromowane błotniki (wyczytałem, że to wersja Lux). Mam papiery i za całośc dałem 600 zł. Wyraźcie swoje opinie proszę.
Pozdrawiam Smile


RE: Niebieski Kadet - szczupak54 - 03-12-2014 16:24:00

600 zl ? Facepalm2


RE: Niebieski Kadet - blackrider - 03-12-2014 16:55:27

Wiem, że gafę walnąłem. Może udzieli ktoś jakiejś konkretnej opinii ?


RE: Niebieski Kadet - bartoszek5k - 03-12-2014 18:02:16

Cena Zbyt wysoka, kolor na 99% nieoryginalny. W tym stanie jak piszesz do złożenia max 450


RE: Niebieski Kadet - Kostian - 03-12-2014 18:15:22

Może i przepłacił ale jak ma pasje kasa się nie liczy! Big Grin


RE: Niebieski Kadet - gregorian2008 - 03-12-2014 18:18:39

widać ze malowany przez kogoś kto się na tym nie zna, ma papiery jakiś plus jest ale 600 zł. W takim stanie to zbyt wiele nie warty chociaż jak go doprowadzisz do ładu to coś tam weźmiesz ale max 550


RE: Niebieski Kadet - blackrider - 03-12-2014 19:23:06

Trochę źle mnie zrozumieliście. Ja go kupiłem złożonego, wszystko ładnie leży, tylko wstawiłem zdjęcie rozłożonego. Jest sens kupować oryginalne siedzenie do tej ramy ? Ogólnie myślałem żeby kupić to siedzenie i doprowadzić do oryginały, tamte dziury zaspawać, tyle że nie byłoby tego kawałka ramy... :/


RE: Niebieski Kadet - blackrider - 03-12-2014 22:22:03

Poradzicie co z tym zrobić ? Kompletnie nie mam pojęcia. :/


RE: Niebieski Kadet - betarr50 - 03-12-2014 22:37:07

Zależy czy chcesz mieć go w stanie oryginalnym, czy zostawić go taki jak jest. Wink


RE: Niebieski Kadet - Bartek - 03-12-2014 22:46:30

szału nie ma. Wg mnie przepłaciłeś i to grubo przepłaciłeś..
W tym stanie i z takimi ubytkami jest wart max 400 zł. Ale skoro już tyle dałeś to powoli rób go na oryginała bo kadetów coraz mniej. Czekam na postępy w pracach. Powodzenia ! Wink


RE: Niebieski Kadet - bartoszek5k - 03-12-2014 23:08:36

(03-12-2014 18:15:22)Kostian napisał(a):  Może i przepłacił ale jak ma pasje kasa się nie liczy! Big Grin

Pasja, pasją, ale racjonalnie trzeba myśleć, bo tak to choćbyś miał kase to ją roztrwonisz raz dwa


RE: Niebieski Kadet - blackrider - 03-12-2014 23:53:57

(03-12-2014 22:46:30)Bartek napisał(a):  szału nie ma. Wg mnie przepłaciłeś i to grubo przepłaciłeś..
W tym stanie i z takimi ubytkami jest wart max 400 zł. Ale skoro już tyle dałeś to powoli rób go na oryginała bo kadetów coraz mniej. Czekam na postępy w pracach. Powodzenia ! Wink

Chciałem właśnie robić na oryginał, tylko nie wiem co z tą cholerną ramą. Na allegro i olx nie mogę znaleźć ramy do kadeta z papierami, są tylko bez. Nie wiem, czy jest sens pakować kasę w tą ramę... Myślałem żeby wystawić tą ramę na allegro i poszukać innej. Obawiam się, że ja go odpicuję, a potem nie będzie nic wart. :/ Czy tak ścięta rama nie będzie przeszkadzała dolotowi powietrza do gaźnika ? Wcześniej nie miałem założonej tej gumy łączącej gaźnik z ramą, a teraz ją kupiłem i się zastanawiam, czy będzie ok.
Czy któraś z tych stopek nadaje się do Kadeta ?
http://allegro.pl/podnozki-stopka-centralna-romet-kadet-motorynka-i4844744509.html
http://allegro.pl/romet-kadet-stopka-centralna-oryginal-100-bdb-i4853618059.html
W schematach w katalogu części zamiennych wyglądają inaczej (podobne do tych w motorynkach, wygięte do tyłu), ale tu piszą, że niby oryginał. Jak przeglądałem zdj innych Kadetów to też widziałem albo takie albo takie. Może się zmieniły w którymś roku ?
(03-12-2014 23:08:36)bartoszek5k napisał(a):  
(03-12-2014 18:15:22)Kostian napisał(a):  Może i przepłacił ale jak ma pasje kasa się nie liczy! Big Grin

Pasja, pasją, ale racjonalnie trzeba myśleć, bo tak to choćbyś miał kase to ją roztrwonisz raz dwa

Niestety jak kupowałem to nie pomyślałem aby podnosić siedzenie do góry. Nie spodziewałem się ściętej ramy. Jak patrzyłem na jakichś innych forach i chyba nawet tutaj to ludzie kupowali kadety z podwójnymi kanapami i ramy pościnane nie były. Trafiłem w dziesiątkę widzę. Big Grin


RE: Niebieski Kadet - pawel_2540 - 04-12-2014 09:40:59

A że ja się tak zapytam, gdzie niema kawałka ramy, bo nie widzę? Big Grin


RE: Niebieski Kadet - joozek - 04-12-2014 10:39:11

Co do cięć ramy, nie wszystko widać na zdjęciach, ale wg mnie obcięta jest rama gdzie mocuje się sztycę siedzenia, jakieś 4 cm, bo widać tylko jeden otwór śruby mocującej (powinny być dwa). Drugiego cięcia nie widać, ale z tego co piszesz pewnie ktoś tez obciął kolanko dolotowe filtra powietrza.
Moja rada ... szukanie ramy z papierem ... szkoda zachodu i dodatkowych pieniędzy. Tej swojej nie sprzedasz za tyle, aby wyrównać koszty. Jeżeli masz dostęp do migomatu/spawacza to można pokosić się z naprawą.
Kolor oczywiście nie oryginalny. Skoro jednak wydałeś już te 6 stów, to ... do roboty ... zapowiada się długa zima ... a Kadecik będzie uratowany Big Grin


RE: Niebieski Kadet - blackrider - 04-12-2014 13:58:30

(04-12-2014 10:39:11)joozek napisał(a):  Co do cięć ramy, nie wszystko widać na zdjęciach, ale wg mnie obcięta jest rama gdzie mocuje się sztycę siedzenia, jakieś 4 cm, bo widać tylko jeden otwór śruby mocującej (powinny być dwa). Drugiego cięcia nie widać, ale z tego co piszesz pewnie ktoś tez obciął kolanko dolotowe filtra powietrza.
Moja rada ... szukanie ramy z papierem ... szkoda zachodu i dodatkowych pieniędzy. Tej swojej nie sprzedasz za tyle, aby wyrównać koszty. Jeżeli masz dostęp do migomatu/spawacza to można pokosić się z naprawą.
Kolor oczywiście nie oryginalny. Skoro jednak wydałeś już te 6 stów, to ... do roboty ... zapowiada się długa zima ... a Kadecik będzie uratowany Big Grin
Dokładnie, ucięte jest tylko przy siedzeniu. Myślałem, że to widać na zdjęciu, że rama jest równa z bagażnikiem (nic nie wystaje). Kolanko dolotowe jest całe. Tak też zrobię, dospawam ten kawałek i remoncik później. Mam tylko prośbę, czy jakiś właściciel Kadeta mógłby zmierzyć ten kawałek co wystaje od bagażnika ? I czy któraś z tych stopek pasuje do Kadeta (centralnej nie mam, tylko dokupioną boczną) i jak to z nimi jest. Z góry dzięki. Smile