Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
czy były produkowane motorynki chłodzone przez wiatrak? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: czy były produkowane motorynki chłodzone przez wiatrak? (/showthread.php?tid=30836)



czy były produkowane motorynki chłodzone przez wiatrak? - tomek_36 - 28-11-2014 03:14:52

Mam pytanie. Czy słyszeliście coś na temat motorynek z cylindrem chłodzonym przez wiatrak, który był montowany oryginalnie przez firmę ROMET. Podobno były one w automacie i wyprodukowano ich między 70 szt do 150 szt. Jeśli ktoś ma jakieś info na temat takich motorynek to proszę o kontakt. Bardzo mi na tym zależy. proszę o odpowiedź na priv lub na maila : tomek_36@wp.pl . Z góry dziękuje za odpowiedź.


RE: czy były produkowane motorynki chłodzone przez wiatrak? - nie_mientki - 28-11-2014 03:20:05

Coś tam mi się obiło o uszy o wymuszonym chłodzeniu przy silnikach pracujących stacjonarnie, ale o motorynkach ni chu hu. Skąd to info?


RE: czy były produkowane motorynki chłodzone przez wiatrak? - tomek_36 - 28-11-2014 03:30:20

Ja widziałem na własne oczy bo byłem u klienta oglądać motory i sam mi o tym powiedział ze niby wyszło takich motorynek ok 100 szt lub więcej lub mniej tzw " wersji limitowanej" na eksport. Miała ona własnie taki cylinder obudowany w oryginale i chłodzony przez wiatrak do tego jeszcze w automacie. Do końca nie chce mi się w to wierzyć ponieważ przejrzałem wszystko na ten temat w necie i nic podobnego nie znalazłem. Podobno wyszły komary w automacie z tym owym wiatrakiem. Co więcej słyszałeś na ten temat lub jak masz jakieś strony to podeślij dziękuje


RE: czy były produkowane motorynki chłodzone przez wiatrak? - Quake96 - 28-11-2014 03:41:48

Jak na moje to po prostu ktoś założył taki silnik do motorynki i tyle. Bo silniki z wiatrakami były, jak najbardziej, jak już mientki wspomniał, ale stosowane były w urządzeniach stacjonarnych.


RE: czy były produkowane motorynki chłodzone przez wiatrak? - tomek_36 - 28-11-2014 05:46:26

(28-11-2014 03:41:48)Quake96 napisał(a):  Jak na moje to po prostu ktoś założył taki silnik do motorynki i tyle. Bo silniki z wiatrakami były, jak najbardziej, jak już mientki wspomniał, ale stosowane były w urządzeniach stacjonarnych.

ja mam Sr 4 ,Sr 4/2/1,tam tez były montowane wiatraki,ale mowie wam ta motorynka miała oryginalna obudowę na ten wiatrak do tego jeszcze była w automacie i to 100 sztuk podobnież poszło na Export naszukałem się na necie ale mało było napisane, były owszem Komarki ,Romety,Kadety w automacie,z wiatrakami,produkowane ze 2 lata,później rezygnowano bo nieudane wersje wychodziły,później,znowu wracano do innych modeli z tym samym pomysłem ale w innym zakładzie{Bydgoszcz,Dezamet w Nowej Dębie,Poznaniu,Czechowicach-Dziedzicach,Zakrzewie,koło Poznania,Wałczu,itp itd , może ktoś podrzuci jakieś info gdzie tego szukać,może będą jakieś fotki,z góry dziękuje i pozdrawiam.


RE: czy były produkowane motorynki chłodzone przez wiatrak? - Wojtek3362 - 28-11-2014 17:35:29

Ktoś silnik od DUO wstawił i ci bajki wciska.


RE: czy były produkowane motorynki chłodzone przez wiatrak? - Tomasso94 - 28-11-2014 18:53:34

Jedna z wersji:



I nie tyle automat, co na stałe zblokowany 2 bieg. Obudowy wiatraków były różnego kształtu w zależności od urządzenia.


RE: czy były produkowane motorynki chłodzone przez wiatrak? - nie_mientki - 28-11-2014 19:01:00

To już wiem czym się inspirowali spece od F1 robiąc dmuchawy do chłodzenia hamulców:




RE: czy były produkowane motorynki chłodzone przez wiatrak? - ananas - 28-11-2014 19:04:46

Taki? http://motorowery.com.pl/photos/nowy-silnik-romet-z-plomba-predom-dezamet-zmd-2716203857.jpg