Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Sposób na charta - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Sposób na charta (/showthread.php?tid=30652)

Strony: 1 2 3


RE: Sposób na charta - krzysiu1505 - 23-11-2014 15:23:15

A co, lepszy byłby wydech mający dyfuzor większy od silnika i nagle zwężający się do rozmiarów rurki od centralnego i kończący się czymś podobnym do puszki po żubrze względnie okocimiu? Bo tak wygląda w praktyce, Chart jest pojazdem z lat 80tych, zaprojektowanym w stylu tamtych lat i wg. mnie również w ówczesnym stylu powinien być przy przeróbkach utrzymany. A poza tym co do długiego wydechu, to i przy tuningu da się dyfuzor wykonać w taki sposób, aby komponował się z fabrycznym wydechem(co niemcy przy simsonach czynią, a tam tłumik podobny, żeby nie rzec że niemal identyczny), a jak wiadomo za dyfuzorem to spaliny mogą i w ruch wirowy wchodzić co na silnik nie będzie mieć wpływu, byle spaliny nie były blokowane, więc można wtedy pojazd wyciszyć, nie musi się chyba drzeć na całą wieś i pół miasta? A co do możliwości przewozu pasażera, to wg. mnie jako że enduro jest typem motocykla przewidzianym do jazdy zarówno po drogach utwardzonych jak i w terenie(czyli coś pomiędzy crossem a zwykłym motocyklem, który dziś nazwalibyśmy turystykiem), to możliwość w miarę wygodnego przewiezienia pasażera zawsze przyda się, a na pewno nie zaszkodzi, dla mnie przynajmniej jeśli coś nie jest motocyklem typowo wyczynowym to powinno mieć jakieś własności użytkowe. Kończąc, robienie z charta sendy nie ma, przynajmniej wg. mnie sensu, bo wyjdzie wieś.


RE: Sposób na charta - Wojtek3362 - 23-11-2014 15:32:16

DeMoon! Kurde! to nie ma być wieś tuning, nie będzie żadnej jednoosobowej kanapy, plastików od sendy czy czegoś tam! Może jeszcze kanapę podegnę?

To ma być zwykł chart, zrobiony tak, jakby zrobili to w fabryce. Błotnik wysoko, tłumik raczej oryginalny górą, być może renthal i na pewno tarcza na przodzie. Tył będzie całkiem oryginalny, jedynie amortyzatory może inne.


RE: Sposób na charta - kw112 - 23-11-2014 22:49:01

Kolega wissner miał Charta enduro, to tam sobie popatrz. Na żywo też ładnie się prezentował.
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=3350&highlight=wissner


RE: Sposób na charta - Wojtek3362 - 23-11-2014 23:20:18

Właśnie jego miałem na myśli pisząc:

(19-11-2014 22:31:55)Wojtek3362 napisał(a):  Wersja Enduro, z tego co wiem to był tylko jeden egzemplarz zrobiony z głową.

Smile


RE: Sposób na charta - DeMoon666 - 05-05-2015 23:16:28

Odkop.jakis postep?fotki?


RE: Sposób na charta - TobsoneQ - 06-05-2015 09:01:44

Enduro Big Grin Big Grin


RE: Sposób na charta - Wojtek3362 - 06-05-2015 19:32:57

Nawet się jeszcze nie dotknąłem charta, muszę skończyć inną renowację, zdać i inne ;D