Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" (/showthread.php?tid=30529)

Strony: 1 2


Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - brzoza - 14-11-2014 19:35:06

Chciałem przedstawić wam moją motorynkę. Jest ona u mnie w rodzinie od kont wyjechała z komisu, mój tata dostał ją na komunie. Miała ona wadę fabryczną, nie trzymała małych obrotów i gdy się nagrzała to gasła. Opisze to później. Dostałem ją gdy byłem w 1 gimnazjum, jako 2 moto. Wyprodukowano ją w 1983 roku, zarejestrowana dopiero jak tata poszedł do wojska 1997 roku. Gdyby nie to to nie miał bym papierów. Tylni błotnik mam tylko się upie****ił po wywrotce z 1 kółka (zapomniałem że jestem na 2 i motorynka zrobiła backflipa a ja jedynie zdarłem kolana) Na tym silniku i na silniku od Quada HB ATV 200 nauczyłem się robić i ogólnie pojęcia o silnikach od moto a no i wujek google mi pomógł w nauce o silnikach. Teraz podejmuje się każdego remontu silników na 2 suwie, czasem też pogrzebie sobie przy silnikach FMB 125 a no i przy silniczku od mojego Quada ATV 200 (około 25 km)

Silniczek:023
Jak wyżej pisałem gasła po nagrzaniu i nie trzymała wolnych obrotów. Była przyblokowana, miała założony cylek od silnika 017. Była na wale ,,grzybku" który wymieniłem bo bił i miał wyrąbaną dziurę na klin(tacie sie magneto odkręciło i wyrąbało miejsce na klin). Magneto też musiałem wymienić bo biło, kupiłem od kumpla ideale za 20 zl tylko je omaluje na czarno. Wał założyłem ten co robili po 90 roku od 023 taki ala trójkącik. Dostał on też nowy cylek chiński z napisem ZMD. Na orginalnym myślę że powinno jeszcze pisać 023. Moja radość nie trwała długo bo po zrobieniu 25 km rozsypały sie frezy(na sprzęgle) na wale (teraz już 2 raz są zespawane z koszyczkiem sprzęgłowym). Problem gaśnięcia rozwiązałem wymieniając podstawę iskrownika (był krzywy bolec od iskrownika i ogólnie już była wyrąbana) Założyłem nową zębatkę 12z miałem taką na stanie. Zamiast filtra założyłem ,,turbo rułe" (gume od komarka). Orginalna fajka się nie stety rozsypała.
Robiłem to z pół roku temu. Dalej opisze projekt który teraz robię.


PRojekt który teraz robię myślę że wniesie dużo usprawnień. Pierwsze co to zakładam gaźnik od piły na membrankach o przelocie 16 mm. Konkretniej prawie juz zrobiłem króciec, wyczyściłem membranki. Myślę że będzie fajnie działał. Cylek dam do szlifu na 55 ccm (tak jak w 3 bieg.) Robię zapłon CDI z wykorzystaniem platynek. Jest prawie kompletny. Musze go jeszcze zlutować. Kolejny projekt to założenie innego wału. Myślałem żeby założyć od simka ale nie znam wymiarów wału simka. Jak by ktoś taki posiadał to prosił bym o średnice przeciw wagi wału. A no i szerokość dwóch łącznie z korbowodem. Oczywiście od simka s51 (silnik 4b lub 3) No i to było b tyle.
A jeszcze chciałem założyć 3 tarcze i wzmocnioną sprężynę na sprzęgło.
Co do zdjęć: dodam nie długo. Musze coś wykombinować żeby mniej ważyły


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - ananas - 14-11-2014 19:43:15

Ja bym nie zmieniał wału, bo nie jestem pewien czy do tych przeróbek jest sens.


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - brzoza - 14-11-2014 20:21:32

Orginalny jeszcze w dodatku chiński mi za długo nie pochodzi.


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - pawel_2540 - 14-11-2014 21:05:05

To znajdź oryginalny zmd tzw grzybka.


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - simi81 - 14-11-2014 21:17:54

Już by lepiej tam dać silnik od simsona, ale szkoda motorynki.


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - brzoza - 14-11-2014 21:57:47

grzybek mi nie odpowiada. Po pierwsze ma jeszcze słabszą konstrukcje. Po za tym musiał bym zastosować jakieś wypełniacze. Aby nie obniżyć mu mocy


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - LukaszzT1 - 14-11-2014 22:46:42

To nie ma sensu -,- Szkoda kasy bo to sie zaraz roz*upcy :F jak chcesz tuning to idź w silnik sima Tongue tuningowałem 019 Żałuje wydanej na to kasy


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - bartoszek5k - 14-11-2014 23:16:46

Na żadnych cylkach ZMD nie ma oznaczenia silnika do którego on był. Chińczycy nie nabijają ZMD


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - dociox - 14-11-2014 23:23:11

Jego kasa, jego motorynka Smile Ale wg mnie to bez sensu Ale czekam co Ci z tego wyjdzie.
Dlaczego bez sensu? Dlatego ze to 023
A co do wału Simsonka to jak znajdę czas to wyśle wymiary ale raczej Ci się nie zmieści


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - Rafku - 15-11-2014 01:39:37

Na moje oko trochę szkoda niszczyć taką 'dziewiczą' motorynkę, która jest w rodzinie już tyle lat. Ja zrobiłbym ją na oryginał i trzymał pod kocem, tak jak koledzy wyżej napisali 023 nie nadaje się do jakichś tuningów, a prędzej czy później wiadomo jak to się kończy. No zrobisz jak chcesz, powodzenia życzę.


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - lada97 - 15-11-2014 02:16:13

Motorynki nei pyli się tuningować bo i tak nie da się tym za specjalnie jeździć... Może przyspieszenie będzie ale v max nie zachwyci.


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - RaFicki - 15-11-2014 11:10:48

Podobnie jak Łukasz, tuningowałem 023 i też żałuje tej kasy xD Wał od sima to w ch*j większy jest od rometowskiego, karterów Ci tam nie starczy ;P
Zostaw grzybka, jak chcesz już tuning to zrób 50/4 + ten gaźniczek membranowy i tylko tyle Tongue Więcej się nie opłaca Big Grin


(14-11-2014 19:35:06)brzoza napisał(a):  Cylek dam do szlifu na 55 ccm (tak jak w 3 bieg.)

3 bieg nie miał 55 ccm orginalnie Wink


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - LukaszzT1 - 15-11-2014 12:29:33

(14-11-2014 23:23:11)dociox napisał(a):  Jego kasa, jego motorynka Smile Ale wg mnie to bez sensu Ale czekam co Ci z tego wyjdzie.
Dlaczego bez sensu? Dlatego ze to 023
A co do wału Simsonka to jak znajdę czas to wyśle wymiary ale raczej Ci się nie zmieści

A dlatego bez sensu bo Jak zrobisz lepszy tuning żeby simka oblecieć to zaraz coś nie wytrzyma np skrzynia która w seryjnym silniku potrafi się posypać a nie w tungowym,korba nie wytrzyma itd :F Jeszcze raz mówię to nie ma sensu Smile


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - dociox - 15-11-2014 12:57:14

Ja popieram Smile


RE: Motorynka projekt ,,simek mnie nie dogoni" - brzoza - 15-11-2014 15:21:59

Tak 3 miała 55 na 100 % a nawet chyba 55,5