Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Uniwersalny sterownik centralnego zamka (/showthread.php?tid=30430)



Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Bartek - 09-11-2014 13:35:09

Siema.
Otóż zmagam się z problemem centralki w mojej Astrze. Po wyjęciu tego sterownika okazało się, że nie opłaca mi się go regenerować. Więc postanowilem, że kupię jakiś uniwersalny sterownik. I teraz mam pytanie.
Czy jeśli podepnę ten sterownik pod oryg instalację to wszystko mi zadziała czy będę musiał na nowo ciągnąć przewody (od diody zasilania etc ..)?
Co do programowania pilota to chyba po zamontowaniu i pierwszym uruchomieniu te piloty się jakoś programują (jak się mylę to niech ktoś mi to wytłumaczy Tongue)
Kw kiedyś mi podsyłał dwa linki do tych sterowników. Wiem, że jeden był z przeróbką na kluczyk scyzoryk..
Przeglądając allegro natknąłem się jeszcze na 3 aukcje które mnie zainteresowały
http://allegro.pl/sterownik-zamka-centralnego-uniwersalny-komfort-i4751424990.html
http://allegro.pl/uniwersalny-sterownik-centralnego-zamka-cyklop-c-1-i4779537480.html
http://allegro.pl/sterownik-uniwersalny-zamka-centralnego-bramy-bx10-i4766809885.html

Mam dylemat bo za oryginalną część nie będę wykładał hajsu za którą mogę dorwać sensowne alu Tongue
Jeśli ktoś się tym zajmował to proszę o szczegółową radę Wink


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Brzoz3k - 09-11-2014 17:05:42

Ta sama elektronika w nich siedzi. Banalne w montażu. Zakładałem coś takiego u siebie, żeby bagażnik z pilota otwierać. Musisz wywalić starą centralkę, w kostce musisz znaleźć kable, które odpowiadają za zamykanie i otwieranie. Do tego stały plus i stały minus. Jak masz moduł komfortu to analogicznie podpinasz. Najważniejsze to ustalić co steruje układem w oryginalnej centralce. Twój wybór ogranicza się tak naprawdę do wzoru kluczyka. Przyda się miernik samochodowy, żeby sprawdzać który kabel jest od czego. Prosta zabawa :-)
Instalację w samochodzie wykorzystujesz starą. Tylko ustalasz za co kable odpowiadają. Diodę możesz użyć również starą :-). Jeśli chcesz mieć kierunki i sygnał dźwiękowy to też można to zrobić. Jak masz obecnie, to tylko wpiąć się w instalację, jak chcesz dołożyć to trochę więcej zabawy. Trzeba się wpiąć pod awaryjne.


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Bartek - 09-11-2014 17:31:57

Leci piwko za świetne wytłumaczenieWink
Co do ostrzegania to mam syrenę plus kierunki. Czyli w miejsce oryg wpinam nowy i ma działać bez większej ingerencji w kable?

Co do kluczyk a to tam grot był dołączony. Tylko kwestia do robienia i zakodowania


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Brzoz3k - 09-11-2014 17:37:45

Nie do końca tak. Sterowniki są uniwersalne. Nie masz tam kostki. Do centralki masz wiązkę, jedna strona to kostka, druga przewody, które musisz zalutować czy też zaizolować. Możesz zrobić kostkę pasująca do wtyczki i wstawić odpowiednio piny albo wyciąć wtyczkę i połączyć kable. U siebie wyciąłem kostkę. Jak będę chciał wstawić oryginalną centralkę, to wsadzę do niej te kable, które uciąłem i zrobione.
Czyli nie masz roboty na partyzanta. Nie musisz nic szukać, tylko przepiąć kable.


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Bartek - 09-11-2014 17:43:35

Mam trochę wątpliwości bo nie lubię ingerować w instalacje samochodową. Albo zrobię przelotkę albo utnę i zlutuje


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Brzoz3k - 09-11-2014 17:55:17

Jak Ci wygodnie. Cała ingerencja polega na dołożeniu kilku kabli. Po prostu nie da się tego zepsuć.


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Bartek - 09-11-2014 18:16:47

Tak patrząc na oryginalną instalację i na tą wtykę z uniwersalnego to kable są tego samego koloru więc muszę za pewne spełniać to samo zadanie. Jedynie bajer jest w tym, że dioda ma osobne wejście niż w oryginalnym sterowniku. Na dzień dzisiejszy bawiłbym się w przelotówkę ale znając życie w trakcie przekładki zrobię tak, że zlutuję przewody i będzie to bez kostek bo i tak oryginalnego sterownika nie będę dawał ( a myślę by to auto zostało dość długo ze mną i nie mam zamiaru go sprzedawać jak na razie)
Adam a masz może zdj tej wiązki po przekładce na uniwersalny sterownik ?


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Brzoz3k - 10-11-2014 00:46:06

Nie mam. Po prostu uciąłem kable i podłączyłem nowa wiązkę. Dostaniesz instrukcję do swojego samochodu jak to podłączyć. Będą też uniwersalne cztery schematy :-).


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Bartek - 10-11-2014 16:16:29

Byłem dziś w sklepie elektronicznym i pytałem właśnie o sterownik. Samego nie kupię jedynie w komplecie z siłownikami. Koszt 120 zł ale te siłowniki jakieś są dziwne i wątpię by to długo pochodziło. Więc zostaje mi zamówić po tym weekendzie sterownik na allegro i będę się z tym bawił. Jak się uda zrobić to bd happy, bo takie zamykanie doprowadza mnie do złości Big Grin


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Brzoz3k - 10-11-2014 19:34:46

Drogo i za dużo niepotrzebnej roboty :-)


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Bartek - 10-11-2014 20:31:14

Wiesz cena to jest mniejszy problem, ale jak wziąłem do ręki ten siłownik to widać było, że są jakieś takie delikatne. Zupełnie inne niż te co mam i ten plastik tak jakby był zrobiony aby tylko sztuka była


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Brzoz3k - 10-11-2014 21:17:30

Takie to jest. Chińszczyzna, ale wytrzymała :-)


RE: Uniwersalny sterownik centralnego zamka - Bartek - 11-11-2014 12:11:02

Pobawię się z tym i zdam relację Wink
Ale mam jedną uwagę co do opli. Szkoda, że stosują takie dziwne śruby które można łatwo ukręcić..