Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Tyler Universal Polo? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Tyler Universal Polo? (/showthread.php?tid=30182)

Strony: 1 2 3


RE: Romet Tyler Universal Polo? - chart80 - 27-10-2014 22:03:29

Nie wydaje mnie się Wink

Na przykładzie Universala od mimy:




RE: Romet Tyler Universal Polo? - yolk - 27-10-2014 22:37:38

Chart80 ma całkowitą rację.
Równoległość rury podsiodłowej do główki ramy nie mają znaczenia, ważniejsza jest geometria ramy. Zresztą obecnie wiele rowerów ma geometrię z różnymi kątami główki ramy i rury podsiodłowej.
Przy ramach typu cantilever (a taka jest w tym rowerze) często spotykane jest ustawienie główki ramy pod bardziej pionowym katem niż rura podsiodłowa.
Ma to swoje uzasadnienie dla całej geometrii ramy w tych rowerach często stosowano kierownice typu ape hanger (jak byś miał geometrię z rurą podsiodłową równoległą do główki ramy to byś siedział odchylony do tyłu).
Ramy te mają również lekkie przegięcie na rurze głównej ramy i bynajmniej nie jest to ze względów estetycznych ale własnie ze względu na pochylenie główki ramy.


RE: Romet Tyler Universal Polo? - chart80 - 27-10-2014 23:09:54

Nic dodać nic ująć.

Wniosek: ROWER JAK NAJBARDZIEJ DO ODRATOWANIA.


RE: Romet Tyler Universal Polo? - koperkowy - 30-10-2014 13:24:30

Super, bardzo sie ciesze, że wszelkie wątpliwości zostały rozwiane Smile na podstawie waszych rad dużo łatwiej będzie mi teraz ruszyć z robotą Smile dziękuję yolk i dziękuję chart80 Wink


RE: Romet Tyler Universal Polo? - chart80 - 30-10-2014 16:11:55

Postaw więc po piwku i do roboty. Big Grin


RE: Romet Tyler Universal Polo? - Zweitakter - 30-10-2014 19:01:00

(26-10-2014 21:32:52)wnusiu94 napisał(a):  Taki jaki był. Od Wigry raczej nie podejdzie, trzeba "przypilnować" długości elementu z gwintem.

i drugi klopot wigracz ma dluga sterówke ale i sama srednica sterówki jest taka ze ze nie podejdziesz narzynka do widelców trzeba toczyć a potem gwintować....
robiłem w rowerku dla młodego na koła 20"....


DA SIE jak jest wola znajdzie sie sposób


RE: Romet Tyler Universal Polo? - PawDan - 30-10-2014 21:50:17

To był Twój rower z dzieciństwa. Od dziadka. Masz do niego duży sentyment. I super! Ja bym się udał z tym rowerem do jakiegoś serwisu roweroego, a nawet kilku i niech tam ktoś kompetentny oceni tą ramę na żywo, bo na podstawie zdjęć to się czasem można pomylić. Kasy nie żałuj - sentyment jest najważniejszy, a dla Ciebie bezcenny Smile A to co dla kogoś jest kupą kasy, być może dla Ciebie jest niewielką sumą. A co do Twojego pytania - na allegro sprzedają naklejki do polskich rowerów. Zapytaj. Może Ci dorobią....?


RE: Romet Tyler Universal Polo? - PawDan - 31-10-2014 03:21:48

Nie no. Nie moge! Najlepsze rady w tym wątku dał kolega xsaman - żeby rower wystawic ma allegro dając niewyraźne zdjęcia i opis nie ujawniający wad roweru. No gratuluję! Dzięki takiemu samu podejściu pewnego "cwaniaczka" zostałem oszukany na allegro, bo kupiłem rower, który miał pęknięty zawias. Oczywiście sprzedawca tak porobił zdjęcia i opis, że wydawało sie iż rower jest w 100 % sprawny. Potem nie chciał go przyjąć zpowrotem. Ale miał pecha, bo jestem na tyle upierdliwy, że się uparłdm i odzyskałem te pieniądze na drodze prawnej Smile Gratuljję Ci Kolego od czerwonego wigrusa podejścia do ludzi - mam nadzieję, że i Ciebie kiedyś ktoś potraktuje na allegro tak jak Ty traktujssz innych.


RE: Romet Tyler Universal Polo? - xsaman - 31-10-2014 09:07:58

(31-10-2014 03:21:48)PawDan napisał(a):  Nie no. Nie moge! Najlepsze rady w tym wątku dał kolega xsaman - żeby rower wystawic ma allegro dając niewyraźne zdjęcia i opis nie ujawniający wad roweru. No gratuluję! Dzięki takiemu samu podejściu pewnego "cwaniaczka" zostałem oszukany na allegro, bo kupiłem rower, który miał pęknięty zawias. Oczywiście sprzedawca tak porobił zdjęcia i opis, że wydawało sie iż rower jest w 100 % sprawny. Potem nie chciał go przyjąć zpowrotem. Ale miał pecha, bo jestem na tyle upierdliwy, że się uparłdm i odzyskałem te pieniądze na drodze prawnej Smile Gratuljję Ci Kolego od czerwonego wigrusa podejścia do ludzi - mam nadzieję, że i Ciebie kiedyś ktoś potraktuje na allegro tak jak Ty traktujssz innych.

Widze kolega ma jakieś kompleksy że zostałwyr###ny w internecie .... Jak ktoś zrobi zły opis to tak można odzyskać hajs ale wystarczy pare kwestii typu stan jak na foto llub sprzedaje jako uszkodzony i możeszz co najwyżej do księdza pójść.. Co do tego żeby mnie oszukali to możesz śmiało probować.


RE: Romet Tyler Universal Polo? - chart80 - 31-10-2014 09:37:41

Ale robiąc tak jak proponujesz widać, że Twoją intencją jest oszukanie kogoś, a tego nie możemy tolerować. To chamskie i nieuczciwe działanie.

Tyle w temacie.


Odp: RE: Romet Tyler Universal Polo? - xsaman - 31-10-2014 22:48:22

(31-10-2014 09:37:41)chart80 napisał(a):  Ale robiąc tak jak proponujesz widać, że Twoją intencją jest oszukanie kogoś, a tego nie możemy tolerować. To chamskie i nieuczciwe działanie.

Tyle w temacie.

Oszukałbym kiedy napisze "super stan jak nowe" ale pisząc że stan jak widać nie jest oszustwem.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2


RE: Romet Tyler Universal Polo? - sl80 - 31-01-2015 01:01:45

Coś nowego w temacie?
Czy odbudowa ruszyła, jestem ciekaw postępu.


RE: Romet Tyler Universal Polo? - chart80 - 31-01-2015 01:53:04

Też jestem ciekaw ale obawiam się , że entuzjazm opadł z jakiegoś powodu.


RE: Romet Tyler Universal Polo? - Zweitakter - 31-01-2015 14:43:24

zrobi pewnie,
nagwici wideu z jakiego wigracza pomaluje, nawyżej oklei na polo nie na universala, i nie będzie się chwalił,
nie ma to jak ciepłe przyjecie

PS. ramę mając odpowiedni narząd jak nie jest ostro walnięta też można wyprostować.....